Solidarność u władzy: dziennik 1989-1993

Wydawnictwo: Europejskie Centrum Solidarności
978-83-929813-9-8
literatura faktu
Krzysiek W

Dziennik obejmuje pierwsze, burzliwe lata Trzeciej Rzeczypospolitej: powstawanie rządu Tadeusza Mazowieckiego, konflikt z Lechem Wałęsą, wybory 1991 roku, powstawanie rządu Jana Olszewskiego, próby tworzenia wielkiej koalicji i konflikty na tym tle, kulisy upadku rządu Olszewskiego i tworzenia rządu Hanny Suchockiej, "trudne pożycie" kierownictwa Unii Demokratycznej z rządem i Panią Premier, wreszcie upadek rządu.

Soplic | 2015-09-19
Grzegorz Krystek | 2012-01-02