Pragnienie

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Cykl: Pragnienie (tom 1)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Sara

Zara kolekcjonuje fobie tak, jak inne nastolatki kolekcjonują przyjaciół na Facebooku. Nic dziwnego, że do tej pory jej życie nie było usłane różami. Ojciec Zary zniknął dawno temu, ukochany ojczym właśnie umarł, a matka odpuściła sobie rodzicielskie obowiązki. Bohaterka musi zamieszkać z babcią w sennym, zimnym miasteczku w Maine - tam ponoć nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo… tylko do czasu. W prowincjonalnym życiu Zary pojawia się tajemniczy mężczyzna, który wywołuje w dziewczynie paraliżujący strach. To król piksów - przerażających, bynajmniej nie mitologicznych istot wysysających z ludzi krew, a wraz z nią - i duszę.

Pierwsza z trzech części bestsellerowej serii dla młodzieży. Tajemnice, romans, bohaterowie z różnych światów sprawiają, że to jedyny w swoim rodzaju thriller dla nastolatków. Obie powieści z cyklu, które dotychczas ukazały się w kilku krajach świata (następna to Captivate – Zniewolenie), trafiły na listy bestsellerów, w tym „New York Timesa”.

creatures | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

„Pragnienie” przeniosło mnie w nowy świat Piksów oraz zmiennokształtnych,których nigdy nie mialam możliwości poznać.Książka jest bajeczna,a przy tym prze oryginalna. Bohaterów książki pokochałam od pierwszych stron powieści.Nie mam żadnych minusów odnośnie tej książki.Bardzo spodobał mi się pomysł wymienianie fob jako rozdziałów. Z wielką przyjemnością sięgnę po kontynuację tej cudownej serii :)

„Nadzieja to paskudna rzecz. Sprawia, że zaczynasz wierzyć.”

Lenalee | 2011-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Carrie Jones jest amerykańską autorką powieści dla młodzieży. Z jej twórczości największą popularność zdobyły książki „Pragnienie” i „Zniewolenie”, bestsellery „New York Timesa”. Powieść „Pragnienie” rozpoczyna cykl o tym samym tytule i opowiada ona o Zarze, nastolatce, która po śmierci ukochanego ojczyma zmuszona jest przenieść się do zimnego stanu Maine i zamieszkać ze swoją babcią. Jest jej ciężko zaklimatyzować się w nowym miejscu i dojść do siebie po śmierci ojca, tym bardziej, gdy prześladuje ją tajemniczy nieznajomy, który budzi w niej strach i przerażenie. Zara posiada dosyć niezwykłe hobby, którym jest kolekcjonowanie fobii. Powtarza ona te nazwy w momentach, gdy czegoś się boi, co po przeprowadzce do Maine zdarza się coraz częściej. Dziewczyna nie wie, że od tego momentu jej życie przyjmie obrót o 180 stopni, a na jaw wyjdzie tajemnica, która wstrząśnie jej światem.

Jeżeli ktoś poszukuje przyjemnej i nieskomplikowanej lektury – z czystym sumieniem mogę polecić tę...

Emisunflower | 2014-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Przeczytałam ją w 3 dni, super książka ;)
Główna bohaterka Zara, mimo wmawianych sobie fobi, jest odważna i pewna siebie, czasem tchórzy ale i tak ma duszę bohaterki.
Lekka książka, szybko się czyta i zrozumiale ;)
Spodobał mi się pomysł autorki tej lektury, nastolatka ma paniczny lęk prawie przez wszystkim, lecz po walce ze złem; piksami i złymi
" demonami" pokazała że nie jest taką szarą myszką, wręcz przeciwnie;)
Polubiłam ją i Betty, zabawną i sympatyczna jej babcię, w zachowaniu w ogóle nie przypomina staruszki, ależ skąd pogodna i szalona kobietę co bardzo kocha i troszczy się o wnuczkę ;)
Obie wzbudziły we mnie ogromną empatię i szacunek :)
Książką nieprzewidywalna, dużo akcji i tajemniczości... choć co do Nicka przewidziałam ;) że będzie milusim wilczkiem ;) oczywiście żartuję ;)

Z wielka przyjemnością i chęcią, zajrzę po następne części tej serii książek.

Po śmierci ojczyma, Zara White wpadła w depresję. Jej matka wysyła ją do zimnego Maine, do babci dziewczyny...

Iga | 2011-01-14
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 03 grudnia 2010

Pojęcia nie mam dlaczego, ale po przeczytaniu notki wydawcy byłam święcie przekonana, że ta książka będzie inna niż wszystkie. Przy pierwszej lepszej okazji z tym radosnym nastawieniem zabrałam się do czytania. W miarę przewracania kartek moje podniecenie malało coraz bardziej i bardziej, aż w końcu nie została go nawet odrobinka.
Głowna bohaterka, Zara, traci ojczyma, matka olewa obowiązki rodzicielskie i wysyła ją do babki. Bohaterka ląduje w sennym, zimnym miasteczku w Maine. (Jakieś skojarzenia do Zmierzchu?)
Na początku Zara to wypisz wymaluj Bella po tym jak opuścił ją Edward. Egzystuje, nic więcej. Można wręcz rzec – wegetuje. Nieco się ożywia gdy poznaje miejscowego przystojniaka, który choć jej nie zna, za wszelką cenę chce ją CHRONIĆ. Kim jest potencjalny wróg? Cytat: „To król piksów - przerażających, bynajmniej nie mitologicznych istot wysysających z ludzi krew, a wraz z nią - i duszę.” Są wróżki, jest dwór. Podobieństwo do „Królowej lata” - rażące.
Trochę więcej o...

nadzieja1925 | 2013-11-09
Przeczytana: 06 listopada 2013

Jeżeli potrafisz pokonać strach i chcesz czegoś więcej… Mroczna opowieść w stylu Stephena Kinga połączona z paranormalnym romansem, na który czekają nastolatki.

Zara jest nastolatką, którą jej matka wysłała do Maine, a dokładnie do Bedford - ponurego, zimnego, pełnego śniegu miasta. Dziewczyna nie wie dokładnie, dlaczego jej matka to zrobiła. Ojczym głównej bohaterki zmarł kilka lat temu, przez co Zara jest ciągle załamana. Mieszka teraz u swojej babci, Betty. W szkole poznaje wiele osób; jedni są dla niej mili, drudzy - wręcz przeciwnie. Dziewczyna poznaje też Nicka - tajemniczego, ale bardzo przystojnego chłopaka. Zara powoli przyzwyczaja się do życia w nowym miejscu, choć w Bedford panują dziwne zasady - nie można wychodzić na dwór po zmroku ani udawać się często do lasu... Ale to nie wszystko, bowiem zaczynają znikać młodzi chłopcy. Czy to nie jest dziwne? Zara w lesie, do którego czasami chodzi, słyszy tajemniczy głos; głos, który ją woła. Główna bohaterka wraz ze swoimi...

Wow.
Świetna trochę inna niż wszystkie książka. Przygody nie codzienne. :D Mam nadzieje, że kolejna część będzie równie emocjonująca :D.
Polecam ;).

FannyBrawne | 2016-01-31

O ,,Pragnieniu" słyszałam już kilka lat temu, ale wtedy średnio interesowały mnie takie książki. Jednak ostatnio znalazłam ją w bibliotece i postanowiłam zapoznać się z twórczością pani Jones.

Nastoletnia Zara po nagłej śmierci ojczyma zostaje wysłana do swojej przybranej babci, mieszkającej w zimnym stanie Maine. W nowej szkole dziewczyna poznaje bardzo popularnego Iana i nieco szaloną Issie. Jednak jej największą uwagę przyciąga tajemniczy i przystojny Nick. Dziewczyna ma okazję poznać go bliżej, kiedy dowiaduje się, że ostatnio w mieści zaginęło kilku chłopców. Zaczyna wiązać to z tajemniczym nieznajomym, który obserwuje ją i zostawia za sobą złoty pył. Może to być piks - mitologiczna istota, zbliżona do wróżki, ale o wiele bardziej złowroga. Zara początkowo nie może w to uwierzyć, jednak kolejne wydarzenia utwierdzają ją w tej wersji. Jedyną osobą, która, jak się zdaje, może pomóc dziewczynie jest Nick, ale czy on do końca jest człowiekiem?

Fabuła książki nie jest zbyt...

SlumberGirl | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Straszna… Musiałam się zmusić, żeby nie rzucić tej książki w kąt, a moją jedyną motywacją do jej skończenia był fakt, że ją kupiłam - z czego dumna nie jestem… Ale do rzeczy. Książka jakich wiele teraz na rynku czytelniczym: młodzieżowa, romans i fantastyczne stworzenia. A jednak mimo, że wiele jest takich książek, to wśród nich są takie, które może i z banalną fabuła to potrafią zachwycić i wciągnąć. Ta stanowczo się do takich nie zalicza. Może to też wina języka jakim została napisana, a raczej na jaki została przetłumaczona. W każdym bądź razie książka jest żenująca (jeśli książka może taka w ogóle być), czytając ją nie wiedziałam, czy powinnam się śmiać czy płakać. Co prawda, końcówka trochę tą książkę poratowała, ale mimo wszystko stanowczo NIE polecam!

AloAlo | 2015-05-13

Lubię sięgać po takie książki, kiedy potrzebuje odpoczynku i absolutnego wyłączenia się. Ta powieść właśnie taka jest - lekka, nieskomplikowana, umila czas.

snll | 2013-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2013

"Pragnienie" przeniesie Was w tajemniczy i wywołujący dreszczyk emocji świat okrutnych i budzących strach piksów oraz zmiennokształtnych, którzy są w stanie przeciwstawić się tym pierwszym i powstrzymać ich od czynienia zła.

Książkę czyta się jednym tchem, nie tylko ze względu na przystępny język, ale również dlatego, że historia w niej zawarta, jest bardzo interesująca. Sam pomysł, z zastosowaniem tylu nazw fobii i ciekawym połączeniu ich z treścią, jest naprawdę oryginalny. Szczerze? Może to głupie, ale nigdy nie zastanawiałam się nad tym, że aż tyle ludzkich lęków ma swoje specjalistyczne nazwy.

Co do bohaterów - są przyjemni w odbiorze, bardzo naturalni. Jak się okazuje każdy z nich skrywa jakąś tajemnicę.

Nie jestem żadnym znawcą, ale odniosłam wrażenie, że "Pragnienie" jest kiepsko napisane, gdyż treść składa się z wielu pojedynczych zdań, dotyczy to zarówno opisów jak i dialogów. Chyba wolę książki, w których zdania są nieco bardziej rozbudowane, bo w tym przypadku...