Pragnienie

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Cykl: Pragnienie (tom 1)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Sara

Zara kolekcjonuje fobie tak, jak inne nastolatki kolekcjonują przyjaciół na Facebooku. Nic dziwnego, że do tej pory jej życie nie było usłane różami. Ojciec Zary zniknął dawno temu, ukochany ojczym właśnie umarł, a matka odpuściła sobie rodzicielskie obowiązki. Bohaterka musi zamieszkać z babcią w sennym, zimnym miasteczku w Maine - tam ponoć nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo… tylko do czasu. W prowincjonalnym życiu Zary pojawia się tajemniczy mężczyzna, który wywołuje w dziewczynie paraliżujący strach. To król piksów - przerażających, bynajmniej nie mitologicznych istot wysysających z ludzi krew, a wraz z nią - i duszę.

Pierwsza z trzech części bestsellerowej serii dla młodzieży. Tajemnice, romans, bohaterowie z różnych światów sprawiają, że to jedyny w swoim rodzaju thriller dla nastolatków. Obie powieści z cyklu, które dotychczas ukazały się w kilku krajach świata (następna to Captivate – Zniewolenie), trafiły na listy bestsellerów, w tym „New York Timesa”.

Karolina97 Wrona | 2019-07-13

Średnia , przejmne czytadło jak chcesz się odstresować po cięzkim dniu i nie mysleć, ale nie wciagneła mnie tak, abym nie mogła się oderwać...

PatrycjaG | 2019-06-15
Przeczytana: 03 marca 2017

Historia zaczyna się całkiem ciekawie. Mamy porwanie, prześladowanie i tajemnice napisane całkiem lekkim, młodzieżowym stylem. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że ‘Internet rozwiązuje każdą zagadkę’. No błagam. Ja rozumiem, że współcześnie Internet jest podstawowym źródłem wiedzy dla ludzi, no, ale żeby od tak znaleźć w nim informacje o ‘tajemniczym mężczyźnie, który prześladuje główną bohaterkę’ to już żenada. Gdzie legendy, podania ludowe czy coś w tym stylu, co nadałyby jakiegoś klimatu i znalezienie ich wymagałoby, choć trochę wysiłku od bohaterów. No, ale niech będzie – pogodziłam się z tym. Tyle, że dalej akcja wcale nie jest dużo lepsza a zakończenie jest… dziwne, idiotyczne (nawet nie wiem jak to określić).
Bohaterowie natomiast są typowi jak na książki młodzieżowe. Niby odważna główna bohaterka Zara, która zawsze robi to, czego nie powinna, idzie tam, gdzie jej nie wolno a na koniec wpada na genialny pomysł jak uratować świat – to jest ironia (bo jej pomysł to…...

aktorka246 | 2018-09-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 18 września 2018

Po tej powieści nie spodziewałam się dużo, dzięki czemu zaskoczyła mnie pozytywnie. Mamy tu naprawdę ciekawą główną bohaterkę,Zarę, która już na wstępie ma kompleks bohatera, nie pojawia się to nagle w ciągu historii, to dziewczyna, która naprawdę chce ratować świat. Bardzo ciekawym, i oryginalnym pomysłem, wykazała się autorka, bo Zara kolekcjonuje fobie, co często jest przewijane w książce, każdy rozdział zaczyna się nazwą fobii i wyjaśnieniem do czego ta fobia się odnosi, takim małym minusem z mojej strony byłoby to, że z racji tego że co nieco wiem o fobiach i lękach, było mi szkoda, że autorka miesza pojęcia lęk i strach, bo są to dwie różne rzeczy w psychologii, a skoro zajęła się tym tematem, mogła bardziej się tym zainteresować. Przy okazji autorka świetnie napisała stan psychiczny naszej bohaterki,z tym jak próbuje sobie radzić, i jak sobie nie radzi po śmierci ojczyma, najczęściej w powieściach jest to pobieżnie pokazane, a tu się naprawdę autorka przyłożyła. I to całe...

AleksandraC | 2018-08-07

Jedyne co mi utkwiło w pamięci dot. tej książki, to 1) moment kupienia - w realu w moim rodzinnym mieście 2) ogromne rozczarowanie podczas czytania

elwiria | 2018-07-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niewykorzystany potencjał. Ciekawy pomysł dotyczący świata sidhe i zmiennokształtnych został praktycznie zupełnie pominięty na rzecz opisów życia miłosnego bohaterki. Ogólnie powieść słaba i naiwna. Jeśli ktoś szuka romansu dla nastolatek, powinno mu się spodobać. Jeśli ciekawej konstrukcji świata, przygody, napięcia - nie marnujcie czasu.

lynn96 | 2017-08-31

Książkę zakupiłam dość spontanicznie pod wpływem sugestii pani w księgarni... i chyba powinnam jej podziękować. Świat przedstawiony w "Pragnieniu" Carrie Jones pochłonął mnie na dobre. Poczynając od przeuroczych bohaterów, przez stanowiący dla mnie nowość wątek z piksami, aż do zimowej otoczki, która towarzyszy fabule, wszystko to sprawiło, że pokochałam tę książkę, ba, całą serię od pierwszych stron. Zara to silna bohaterka z kilkoma odchyłami, za które kocha się ją jeszcze bardziej, natomiast Nick... Gdzie Cię mogę znaleźć?! Momentami książka może była aż za słodka, ale w tym przypadku nie liczę tego jako jej wady. Polecam wszystkim!

Pozeraczkaksiazek | 2017-07-15

Historia w książce bardzo mi się spodobała: piksy, wilkołaki i inni zmiennokształtni to zdecydowanie moja bajka! Uwielbiam fantasy :) Tą książkę czytałam w sumie dwa razy, pierwszy, gdy byłam trochę młodsza i drugi raz skończyłam ją czytać przed paroma dniami. Mimo, że teraz uważam tą książkę za troszeczkę oklepaną - bo mamy tutaj dwóch nadzwyczajnych chłopców i dopiero odkrywającą swój talent dziewczynę- to nadal jestem nią zauroczona. Postacie w książce są świetnie, realistycznie przedstawione i większość wzbudziła we mnie sympatię :) Historia jest bardzo dobrze napisana, nie było momentów, gdzie długie opisy krajobrazów by mnie przygnębiały. Nie! Tutaj opisy były ciekawe i zwięzłe. Najbardziej jednak spodobał mi się pomysł, żeby rozdziały rozpoczynały się nazwą fobii, jest to bardzo fajne urozmaicenie książki :)

Idealna na oderwanie się od rzeczywistości.

Shirsha | 2017-03-07
Przeczytana: 03 marca 2017

Książka wciągająca, ale nic nie wnosi do naszego życia. Określiłabym ja słowem "przeciętna". Kraina piksów jest bardzo dobrym pomysłem, ale nie podana w taki sposób. Czyta się ją przyjemnie, bo jest delikatnie rzecz ujmując lekka. Autorka zbudowała dobry początek, miłą główną bohaterkę, ale wszystkie uczucia są papierowe i nie da się ich poczuć "na prawdę".

Livia | 2016-12-19

Nawet nawet :)

Może nie byłaby taka zła gdyby nie kilka aspektów, które irytują. Ale za to bohaterka jest całkiem skopo ;)