Pragnienie

Okładka książki Pragnienie Carrie Jones
Okładka książki Pragnienie
Carrie Jones Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Pragnienie (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pragnienie (tom 1)
Bukowy Las
2010-01-01
2010-01-01
2008-12-23
Dobromiła Jankowska

Książka bardzo przewidywalna ale czyta się przyjemnie. Niestety główna bohaterka trochę tępa i wszystko trzeba jej tłumaczyć dużymi literami.

Faktycznie miała vibe zmierzchu. Jednak bardziej powalona. Pokusiłabym się o podejrzenia, że autorka była pod wpływem jakiś substancji psychoaktywnych pod czas pisania. Jednak dodało to ciekawości i napędziło akcję.

Przyznaję, porzuciłam tę książkę. Nie dotrwałam.
Cała fabuła przerobiona i przemielona po raz setny. Styl pisania okrutny dla oczu i mózgu. Oderwane od kontekstu dialogi( serio tak wyglądają dialogi nastolatków?) Och i jaki to wszystko tajemnicze! Na tyle,że w pobliskiej bibliotece można wyczytać wszystkie sekrety.
Poległam i wcale nie żałuję,że nie podjęłam walki.

Przyznaję, porzuciłam tę książkę. Nie dotrwałam.
Poległam i wcale nie żałuję,że nie podjęłam walki.

Chyba jestem już za stara na książki młodzieżowe i naczytałam się za dużo wattpada. To jest taki typowy schemat: laska idzie do nowej szkoły, kolo ją po niej oprowadza, od razu przyczepia się do niej super psiapsi, ale też bohaterka ma rywalkę i krasza.
Zara tak bardzo mnie irytowała, że jakby wyciąć wszystkie jej durne wypowiedzi, to książka byłaby mniejsza objętościowo o ćwiartkę. W sumie nic mnie tam nie zaskoczyło, ale jakaś nieznana mi siła sprawiła, że z czytaniem wytrwałam do końca.

Fajna główna bohaterka. Dziwne pomysły na rozwiązywanie problemów. Jak miałam około 14 lat to bardziej mi się podobała.

Książka BARDZO mi się podobała
Kupiłam ją na spontanie i nie żałuję :D
Takie połączenie fantastyki z thillerem i romansem wręcz.
Duży zwrot akcji, którego się nie spodziewałam
Bardzo dobrze połączone wątki pod sam koniec. Świetna fabuła, która naprawdę przypadła mi do gustu, choć największą fanką fantastyki nie jestem.
Ważne dla mnie jest to, że książka nie była przeciągana i mnie nie nudziła. Wciągnęła mnie w połowie tak bardzo, że przeczytałam ją całą w bardzo krótkim okresie i nie mogłam się doczekać kiedy znowu po nią sięgnę
Tajemniczy bohaterowie, których zachowanie trochę mnie dziwiło.
Za plus uważam też to jak zostały opisane fobie, które całości nadały dobry klimat
Intrygująca akcja i bardzo dobre zakończenie, które sprawiło, że na pewno sięgnę po drugą część i pewnie też trzecią! <3
Polecam!

Książka BARDZO mi się podobała
Kupiłam ją na spontanie i nie żałuję :D
Takie połączenie fantastyki z thillerem i romansem wręcz.
Duży zwrot akcji, którego się nie spodziewałam
Ważne dla mnie jest to, że książka nie była...

Końcówkę jedynie przeleciałam wzrokiem, tak mi się już nie chciało tego czytać. Rozczarowująca pozycja.

Według mnie porównywanie tej książki do "Zmierzchu" jest mylne, gdyż fan "Zmierzchu" słysząc taki opis, sięgnie po książkę i zaskoczy go to, że w książce nie ma wampirów, a cała ta magiczna otoczka jest średnio rozwinięta. Według mnie jest przewidywalna, ale przyjemnie się ją czyta w jesienno-zimowe wieczory, ze względu na aurę panującą w lekturze.

Książka bardzo lekka, prostym językiem napisana. Wydaje mi się, że to dla młodzieży będzie super książką. Nie miałam zbyt dużych oczekiwań bo już parę opinii słyszałam. Jednak jeśli ktoś ma ochotę na coś lekkiego, krótkiego, co bardzo szybko się czyta, wręcz wchłania, to śmiało sięgnijcie po to :)

Książka to taki dość typowy paranormal romance. Zara po śmierci ojca staje się wyzuta, pusta w środku, więc matka wysyła ją do babci w Maine. Mamy tu antagonistów(Piksy) i dobrych wojowników zmiennokształtnych(tu się pojawia dość znaczące podobieństwo do ,,Zmierzchu") oraz oczywiście romans Zary z chłopakiem, który ją ratuje ;) Książkę można przeczytać w wolnej chwili, ale jest ona bardzo naiwna i przewidywalna, więc na jakieś 'wow' nie ma co liczyć ;)