Zniewolenie

Wydawnictwo: Bukowy Las
Captivate
pragnienie, zniewolenie, fobie
Querida

Ale pragnienie króla piksów jest niezaspokojone, rośnie z każdym kolejnym dniem niewoli, gdy jednocześnie zmniejsza się jego władza nad poddanymi. A to wystarcza, by zwabić do miasta nowego króla, który twierdzi, że jest inny – że istnieją piksy, które potrafią pokojowo współżyć z ludźmi, nie uciekając się do przemocy i okrucieństwa. Zara zaczyna mu nawet wierzyć, do chwili, gdy przybysz oznajmia dziewczynie, iż jest ona przeznaczoną mu królową. Kontynuacja przygód bohaterów Pragnienia; wszystkie trzy powieści z cyklu (następna to Entice – Pokusa), trafiły na światowe listy młodzieżowych bestsellerów, w tym „New York Timesa”.

źródło opisu: Wydawnictwo Bukowy Las, 2011

źródło okładki: http://bukowylas.pl/

creatures | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

WYGRALI BITWĘ, ALE CZY WYGRAJĄ WOJNĘ ?

Był sobie kiedyś człowiek, który bał się rzeczy, które go otaczały. Dlatego próbując przełamać swój wewnętrzny strach zaczął wymyślać różnorodne nazwy na przeciwstawienie się im. Tak właśnie narodziło się nowe słowo: fobia.

Fobie mogą być różnorodne, od strachu przed miłością, do strachu przed kolanami. Jesteśmy istotami, które wolą nazywać swój strach, niż z nim walczyć.

A czy słyszeliście fobię, która odnosi się do zakończeń książek? Przygód, śmierci, tajemnic? Bo ja czasami mam takie uczucie, że boję się o bohaterów. Właśnie w tej książce doznałam tego uczucia… Bałam się o Zarę, Nicka, Issie, Deva, Betty. Bałam się o wszystkich.

„Zniewolenie” jest to już druga część o przygodach walki dobra ze złem. Wydawać się można, że minęła „burza z piorunami”. Zara wreszcie może robić wszystko to co, normalne nastolatki robią w jej wieku. Chodzić na randki, spotykać się z przyjaciółmi, martwić się testem z biologii.
Jeśli czegoś bardzo...

Świetna część. Dużo lepsza od poprzedniej. Niemal przez cały czas miałam łzy wzruszenia w oczach i coś czuje, że długo będę przeżywać tę część ;).
Polecam gorąco!!!

nadzieja1925 | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

"Zara i jej przyjaciele mają nadzieję, że raz na zawsze rozprawili się z Piksami, uwięziwszy krwiopijcze stwory głęboko w lesie. Ale pragnienie króla piksów jest niezaspokojone, rośnie z każdym kolejnym dniem niewoli, gdy jednocześnie zmniejsza się jego władza nad poddanymi. A to wystarcza, by zwabić do miasta nowego króla, który twierdzi, że jest inny – że istnieją piksy, które potrafią pokojowo współżyć z ludźmi, nie uciekając się do przemocy i okrucieństwa. Zara zaczyna mu nawet wierzyć, do chwili, gdy przybysz oznajmia dziewczynie, iż jest ona przeznaczoną mu królową. Kontynuacja przygód bohaterów Pragnienia."

Nick i Asley ze sobą konkurują! Zara zmierza się ze swoją naturą piksa! Dev i Is wyznają swoje uczucia! Poznajemy również nową postać: elf. Pojawiają się nowe piksy, dobre i złe, ale mają ten sam cel: Zarę!

Książka jest mroczna, tajemnicza, z lekkim wątkiem romantycznym! Już sam tytuł wprawia nas w tajemniczy nastrój, bo nie wiemy czego się spodziewać! Książka...

Emisunflower | 2014-07-06
Przeczytana: 2014 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zniewolenie" kolejna niezwykła część "Pragnienia".
Dopiero po przeczytaniu 2 części uświadomiłam sobie jak zżyłam się i przywiązałam do głónych bohaterów ; Zary, Nicka Issie i Deyn'a, potem polubiłam Cassidy, ( wydawała się taka zarozumiała i zamknięta w sobie, a jednak okazała się sympatyczną i wesołą ... elfką ?!.)
Z wielką chęcią od razu przykleiłam się do 3 części " Oczarowania".
mam nadzieje że nie rozczaruję się na niej ( jak wskazuję tytuł :) ) .
Zapowiada się kolejna dawka akcji i walki przyjaciół z piksami.
Tak, Zara po pocałunku z Astley'em staje się królowąlą piksów, ale nie jest taka jak one, wręcz przeciwnie staje po stronie ludzi i stara się ich chronić przez złem, od strony tych "demonów". Do Walhalli porwano Nicka ukochanego Zary, nie wiadomo czy przeżył mocny atak i walkę, lecz tam ma zostać wojownikiem.

Czy Zarze uda się ocalić ukochanego ?
Czy będzie musiała wybrać między dwoma mężczyznami królem piksów Astleya a wilkołakiem Nickiem ?
Co ich spotka i jakie...

Violy | 2011-05-01
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

"Zniewolenie" to już druga część przygód Zary i jej przyjaciół, mimo to, że nie czytałam pierwszej części, tą jestem zachwycona. Carrie Jones napisała zniewalającym i wprost magnetyzującą książkę, przed którą nie można się oprzeć.

Zara wraz z przyjaciółmi tropi piksy, które następnie zostają zamknięte w specjalnym, magicznym domu. Mimo iż nowi wciąż napływają miasteczko wróciło do normy. Niestety wkrótce okazuje się, że to była jedynie złudna cisza przed burzą. Do Bedford przybywa dwóch, kompletnie różniących się od siebie króli, którzy polują na księżniczkę... Dodatkowo Nick zostaje zabrany do Walhalii, a jedynym sposobem by go uratować jest zmienienie się Zary w królową piksów...

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to bezpodstawność moich obaw w stosunku do tej książki. Po opisie wywnioskowałam, że główna bohaterka, Zara, będzie dziewczyną rozchwianą nerwowo, z przestrachem oglądającą się za siebie. W końcu fobie (i to wiele) to obraz nędzy i rozpaczy. Strach przed praktycznie...

KolorowaMuszelka | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Miałam wielki dylemat przy ocenianiu tej książki. Serce mówiło mi, że powinnam jej dać "dobra", ale rozsądek, że "bardzo dobra". Nie wiem dlaczego moje serce jest aż tak złe :), ale po zsumowaniu wszystkich plusów i minusów dałam tyle gwiazdek ile dałam.
Książka początkowo jest nudna. Cały czas dzieje się w sumie to samo, choć, na szczęście, Zara przestaję non stop mówić o śmierci swego ojczyma. Dopiero po kilkudziesięciu stronach, gdy są wprowadzeni nowi bohaterowie, akcja się rozkręca i zaczynamy czytać coraz zacieklej. Historia jest o wiele bardziej urozmaicona i ciekawa, niż w poprzedniej części, a to też ogromny plus. Na każdym kroku zastanawiałam się i przewidywałam co będzie opisane na dalszych stronach, a nigdy nie trafiałam dobrze. Może niektórzy pomyślą, że mam za słabo rozwiniętą wyobraźnią, albo coś podobnego i dlatego nie mogę się domyślić co się stanie, ale nie, tak nie jest. :)
Z zapałem czekam na kolejną część serii na mojej półce. :)

Irena | 2012-12-20
Przeczytana: 15 grudnia 2012

„Być może właśnie popełniłam największy błąd w życiu. Być może właśnie oddałam siebie."*

Jesteśmy bardzo silni, ale często nie zdajemy sobie z tego sprawy i dopiero jakieś wydarzenie nam to uświadamia. Gdy dzieje się coś złego momentami musimy być silniejsi niż inni mimo tego, że mamy ochotę usiąść i rzewnie zapłakać. Ta siła i determinacja drzemie gdzieś w nas i czeka na odpowiedni moment by pomóc przetrwać najcięższe dni.

W Bedford na nowo nastąpił spokój. Nikt już nie porywa młodych chłopców i wydawać by się mogło, że to już koniec. Zara wie jednak, że to nie jest takie proste. Jest tak bo to ona wraz z przyjaciółmi uwięziła Piksy, istoty, które porywały chłopaków, i zdaje sobie sprawę, że muszą uważać. Każdy nowy Piks pojawiający się w mieście jest łapany i zamykany z resztą. Dzieje się tak do czasu gdy pojawiają się dwaj królowie polujący na księżniczkę, czyli… Zarę. Dziewczyna będzie musiała podjąć bardzo ważne decyzje i przetrwać wszystko co przyniesie los, nawet jeśli...

Maria17 | 2011-03-27
Przeczytana: 26 marca 2011

Bardzo fajna książka. Według mnie ta część jest dużo lepsza od poprzedniej. Fajne połączenie z mitologią skandynawską i w ogóle. Mnie bardzo spodobała się postać Astleya, chyba nawet bardziej niż Nick:)
No i oczywiście w tej części dowiadujemy się dużo wiecaj o piksach i innych Lśniących!

TempestLAdy | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Zniewolenie fantastyczna książka!
hmm długo się zastanawiałam półki po nią sięgnęłam jest to coś nowego to nie wampiry, magia ani nic z tych rzeczy jest inna . Już od pierwszej strony ta książka mnie tak bardzo wciągnęła że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia! Pierwsza część pragnienie też była niesamowita ale ta to nic 2 częścią i z porównaniu z innymi historiami. były momenty do rozważania oraz zasadnicze pytanie czy zamieniła byś się w coś co czujesz obrzydzenie tylko po to aby uratować drugom osobę czy byłabyś w stanie się poświęcić.... Pokazuje czym jest prawdziwa miłość że jest przede wszystkim bezinteresowna!

Tirindeth | 2011-04-04
Przeczytana: 22 marca 2011

Zniewolenie to druga cześć przygód Zary White, która zostaje zmuszona do zamieszkania z babcią w ponurym Maine. Ale to właśnie tu, w sennym miasteczku, Zara spotyka swoją miłość i przeznaczenie. To tu ważą się jej losy. I to tu pragnie pozostać.

Z poprzedniej części znamy następujące fakty – piksy istnieją, podobnie jak fobie, które Zara recytuje w myślach w chwili, kiedy jest wystraszona. Ale piksy to nie są radosne wróżki ze skrzydełkami, jak Dzwoneczek z Piotrusia Pana. To tak naprawdę krwiożercze bestie, które nie potrafią kontrolować pragnienia a ich życie zależy od króla. Jeśli władca nie jest silny, poddani się buntują. Dlatego Zara i jej przyjaciele musza uwięzić piksy w domku w lesie (choć tym samym zdradza własnego, biologicznego ojca), by nie krzywdziły niewinnych ludzi.

Wszystko wydaje się szczęśliwie zakończone, a Zara i Nick cieszą się każdą chwilą spędzoną razem. Ich miłość kwitnie... namiętna i oszałamiająca. Oboje idealnie do siebie pasują, wzbudzając sympatię i...