Pragnienie

Okładka książki Pragnienie
Carrie Jones Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Pragnienie (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2008-12-23
Dobromiła Jankowska

więcej Więcej

Przyznaję, porzuciłam tę książkę. Nie dotrwałam.
Cała fabuła przerobiona i przemielona po raz setny. Styl pisania okrutny dla oczu i mózgu. Oderwane od kontekstu dialogi( serio tak wyglądają dialogi nastolatków?) Och i jaki to wszystko tajemnicze! Na tyle,że w pobliskiej bibliotece można wyczytać wszystkie sekrety.
Poległam i wcale nie żałuję,że nie podjęłam walki.

Chyba jestem już za stara na książki młodzieżowe i naczytałam się za dużo wattpada. To jest taki typowy schemat: laska idzie do nowej szkoły, kolo ją po niej oprowadza, od razu przyczepia się do niej super psiapsi, ale też bohaterka ma rywalkę i krasza.
Zara tak bardzo mnie irytowała, że jakby wyciąć wszystkie jej durne wypowiedzi, to książka byłaby mniejsza objętościowo o...

Na półkach: , , , , ,

Fajna główna bohaterka. Dziwne pomysły na rozwiązywanie problemów. Jak miałam około 14 lat to bardziej mi się podobała.

Książka BARDZO mi się podobała
Kupiłam ją na spontanie i nie żałuję :D
Takie połączenie fantastyki z thillerem i romansem wręcz.
Duży zwrot akcji, którego się nie spodziewałam
Bardzo dobrze połączone wątki pod sam koniec. Świetna fabuła, która naprawdę przypadła mi do gustu, choć największą fanką fantastyki nie jestem.
Ważne dla mnie jest to, że książka nie była...

Końcówkę jedynie przeleciałam wzrokiem, tak mi się już nie chciało tego czytać. Rozczarowująca pozycja.

Według mnie porównywanie tej książki do "Zmierzchu" jest mylne, gdyż fan "Zmierzchu" słysząc taki opis, sięgnie po książkę i zaskoczy go to, że w książce nie ma wampirów, a cała ta magiczna otoczka jest średnio rozwinięta. Według mnie jest przewidywalna, ale przyjemnie się ją czyta w jesienno-zimowe wieczory, ze względu na aurę panującą w lekturze.

Książka bardzo lekka, prostym językiem napisana. Wydaje mi się, że to dla młodzieży będzie super książką. Nie miałam zbyt dużych oczekiwań bo już parę opinii słyszałam. Jednak jeśli ktoś ma ochotę na coś lekkiego, krótkiego, co bardzo szybko się czyta, wręcz wchłania, to śmiało sięgnijcie po to :)

Książka to taki dość typowy paranormal romance. Zara po śmierci ojca staje się wyzuta, pusta w środku, więc matka wysyła ją do babci w Maine. Mamy tu antagonistów(Piksy) i dobrych wojowników zmiennokształtnych(tu się pojawia dość znaczące podobieństwo do ,,Zmierzchu") oraz oczywiście romans Zary z chłopakiem, który ją ratuje ;) Książkę można przeczytać w wolnej chwili, ale...

Umieszczenie na obwolucie opisu „Gdyby poprosić Stephena Kinga i Stephanie Meyer o napisanie wspólnej powieści, z pewnością powstałoby coś zbliżonego do Pragnienia” - jest według mnie sporym nadużyciem. Nie sądzę, by Stephen King chciał być kojarzony z tego typu naiwną literaturą, w której może i pretenduje się do horroru, ale w ostatecznym rozrachunku tylko się mówi o...

Książka bardzo mi się spodobała. Sądzę, że jest idealne dla fanów zmierzchu.

1 988
    1 333