Chłopak na zamówienie

Wydawnictwo: G+J
83-89221-66-7
Natalia

Samantha Stone właśnie kończy 34 lata i nie jest zbyt dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Jest singlem, podczas gdy wszyscy wokół niej z wyraźną łatwością układają sobie życie. Nawet jej przyjaciel i były chłopak Greg zakochał się w innej. Wszystko jednak zmienia się, kiedy w życiu Samanthy pojawia się Alex Graham. Może nie jest to mężczyzna z krwi i kości, ale do tej pory krew i kości oznaczały rozczarowanie. Alex to twór wyobraźni Samanthy, jej małe, niewinne kłamstwo.

paulinaa_XD | 2014-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2014

Książka pokazuje jak długo może trwać przyjaźń, a również jak bardzo zmagamy się ze samym sobą. W książce pojawia się wiele wątków takie jak,że czasem odczuwamy słabą więź pomiędzy rodzicami, chcemy zrobić dla nich wszystko, by tylko chociaż raz nas docenili i byli dumni z nas. Wymyślenie chłopaka przez Samnthę wydaję się bardzo słuszną decyzją (możliwe, że sama bym tak zrobiła), jednak wywołuje więcej przykrości i zawiedzeń niż szczęścia i pożytku. Jednakże nie ma co się zasmucać. Na końcu ksiązki wszystko dobrze się układa, nadal przyjaźni się z Gragiem, ma lepsze kontakty z mamą. Wszystko dobrze się kończy i może znalazła swoją drugą połówkę? Kto wie.. ?

Czasem tak się dzieje, łudzimy się, że dana osoba nas kocha, jednak miłośc ta nie jest odwzajemniona. Myślimy , że już o nim(niej)zapomnieliście, jednak gdy tylko ją spotykamy, gdy tylko zobaczymy ją wszystko do nas wraca jak bumerang. Trudno jest się z tym pogodzić, czasem nie da się zapomnieć.. Jak z tym skończyć.. tego nie...

monika | 2016-10-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2016

Lekka,zabawna lekturka.Opowiada o przygodach 34 letniej Sam która jest beznadziejnie zakochana w swoim przyjacielu z dzieciństwa Gregu.Lecz niestety Greg zakochuje się w innej.Niczego nieświadomy chłopak chce zapoznać swoją nową dziewczynę z najlepszą przyjaciółką i tu zaczynają się kłopoty.Sam nie chcąc iść sama na spotkanie wynajmuje aktora który ma udawać jej chłopaka.Sam coraz bardziej brnie w kłamstwa,do tego stopnia iż jej matka z ciotką planują jej ślub.Za każdym razem gdy Sam chce się wykręcić z 'układu' wpada w coraz większe kłopoty.Zabawne dialogi oraz rozterki Sam wprowadzają w dobry nastrój i nie sposób nie polubić głównej bohaterki.

isabelle142 | 2013-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

W sumie nie wiem, czemu ta książka ma aż tak niską ocenę... Potrzebowałam czegoś, co pomoże mi dojść do siebie po zakończeniu lektury drugiej części 'Dziennika Bridget Jones' i ta pozycja wydawała mi się do niej najbardziej podobna. Ba, znalazłam nawet kilka cech wspólnych!
-Główny męski bohater to Mark.
-Jeden z bohaterów ma na imię Tom.
-Relacje bohaterki z matką.
-Zbliżony wiek i status (singiel).
-Bridget miała homoseksualnego przyjaciela, a Samantha - przyjaciółkę. Swoją drogą bardzo podobał mi się jej wątek. Tak rzadko można się spotkać z głębiej zarysowanym portretem osoby, która 'kocha inaczej'. Tu rozterki dziewczyny, która odkrywa dosyć przerażającą dla niej samej prawdę o sobie zostały ukazane w bardzo ładny sposób.
Książkę czyta się szybko i dosyć przyjemnie. Bardzo łatwo utożsamiłam się z bohaterką, a to nieczęsto mi się zdarza. W trakcie lektury wraz z nią zmieniałam poglądy na temat opisywanych wydarzeń i osób. Te zaledwie ćwierć tysiąca stron wystarcza na jeden lub...

książek: 1969
AmyColl | 2016-06-29