Nigdy dość

Wydawnictwo: Albatros

Druga powieść Kowszewicz po "Zakazanych grach" bardzo udanym, świetnie sprzedającym się debiucie z 2005 roku. O książce tej można śmiało powiedzieć polski Diabeł ubiera się u Prady.

Aurora92 | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Jednym słowem badziew.

Na miejscu autorki byłoby mi wstyd dedykować taki gniot mężowi, ukochanej osobie.
Mąż z kolei powinien czuć się urażony, że dedykuje mu się coś TAKIEGO (ciekawe, czy w ogóle przeczytał).

To 'dzieło' to kompletna porażka. Nijaka, pisana stylem niczym z gimnazjum (bez urazy - wiele gimnazjalistek byłoby w stanie napisać coś lepszego), główna bohaterka niezdecydowana; ciągła gadanina tylko o seksie, orgazmach, ciuchach i innych błahych rzeczach (to niestety w duchu dzisiejszej prozy kobiecej), durne dialogi.

Co prawda nie miałam jeszcze okazji przeczytać "Diabeł ubiera się u Prady", ale czuję, że porównywanie do niego tego oto 'dzieła' jest niemal 'profanacją' (jeśli - w moim odczuciu - dobry film dorównuje książce), a autor tych słów pali się ze wstydu.

Choć domyślam się, iż porównanie do "Diabła..." i wspomnienie o rzekomym sukcesie poprzedniej książki pani Kowszewicz było jedynie chwytem marketingowym, aby to to 'cudo' w ogóle się sprzedało. Pewnie wielu...

sylwia-iga | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Co by było, gdyby autorka zgubiła gdzieś w drodze do wydawnictwa pierwszą część książki "Nigdy dość"? Mogłybyśmy przeczytać całkiem niezłą historię miłości z magnetyzującym charakterem pewnego mężczyzny... Niestety, Malwina Kowszewicz dotarła z pełną wersją.

Książka liczy 319 stron. Nie ma w niej wciągającej historii. Nie ma charyzmatycznej bohaterki. Nie ma zaskakującej akcji. Nie ma też emocji, które wciągają. ALE! Ma jeden magiczny moment. Gdyby składała się tylko z tego momentu (i byłaby kilkudziesięciostronicowym opowiadaniem), stałaby na półce z moimi ulubionymi historiami. Niestety, ten moment następuje pod koniec książki.

Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz przemęczyć pierwsze dwieście stron miałkiej historii i miałkich postaci, by na koniec dać urzec się kilkudziesięciu stronom intrygującej i porywającej opowieści? Ja przemęczyłam. Niewiele stracisz, jeśli ominiesz środek, ale zacznij od początku. Wtedy koniec tej książki rzeczywiście ma sens. I zostaje w...

Jula | 2014-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Główną postacią powieści jest Julia, młoda dziennikarka magazynu dla kobiet, która zmaga się ze swoją codziennością i zupełnie sobie z nią nie radzi, bez końca dywagując z koleżankami z pracy o facetach, nieudanych związkach, randkach i orgazmach itp. Żałość po prostu bierze :???:
Książkę zaczęłam czytać z dobrym nastawieniem, nie oczekując literatury z wyższej półki, tylko fajnej, babskiej powieści na lato. Od pierwszej strony strasznie męczyłam się jej czytaniem i tak do 30., a potem po prostu dałam sobie spokój i odłożyłam; już po nią nie sięgnę: w ogóle mnie nie zainteresowała, nie wciągnęła, wręcz irytowała, strata czasu... a porównywanie jej do "Diabeł ubiera się u Prady" to maksymalne nadużycie i obraza.
Nie polecam.

Magda ksiazkowo01 | 2015-04-01

Zdecydowanie najgorsza książka przeczytana przeze mnie w ostatnim czasie. Po przeczytaniu opisu, pomyślałam- fajna, lekka i przyjemna ale nie! Wymęczyłam się czytając ją i nie wiem skąd to porównanie do "Diabeł ubiera się u Prady" Lauren Weisberger, którą na prawdę miło i przyjemnie się czytało.

Poetyka | 2010-09-02
Przeczytana: 01 września 2010

Tytuł tej książki powinien brzmieć: "Nigdy więcej", bo naprawdę nie miałabym ochoty nigdy więcej czytać takich beznadziejnych książek.
Odłożyłam ją w połowie, bo nie mogłam już dłużej znieść banalnych rozmów i nudnych wynurzeń głównej bohaterki. NIE POLECAM!!!!

Ewa | 2012-03-03
Przeczytana: marzec 2012

Powiedzieć o tej książce że jest słaba, to zbyt mało. To najbardziej nieforemny gniot, jaki od dłuższego czasu udało mi się mieć w rękach. Już wiem, czemu wyceniono ją na zaledwie 6,99 zł - a i tych pieniędzy wydanych na nią mi szkoda !

Fabuła bez ładu i składu, główna bohaterka sama nie wie czego chce i chyba ma jakieś poważne problemy psychiczne - bo jak dla mnie niemożliwym jest, aby ktoś przy zdrowych zmysłach zachowywał się w podobny sposób. Przeczytałam do końca, bo żal mi było tego poczynionego wydatku ale wiem, że z panią Kowszewicz nie chcę mieć już literacko nic wspólnego.

Porównanie do "Diabeł ubiera się u Prady" - żenująco nie na miejscu i obrażające panią Weisberger. Oby nigdy więcej takich książek !

emmato | 2015-02-19
Przeczytana: 01 lipca 2014

Kto szuka ten znajdzie, albo i nie znajdzie, bo trzeb wiedziec kogo sie szuka i czego chce od zycia.

Magnetic_91 | 2013-10-05
Przeczytana: 04 października 2013

W sumie chyba nie do końca wiem co napisać o tej książce bo z jednej strony zgadzam się z większością opinii na jej temat, jednak nie uważam jej za 'totalne dno". Przeczytałam ją do końca właśnie po to by móc właściwie ją ocenić, chociaż naprawdę męczyłam ją chyba 2 tygodnie!

Tematyka książki lekka, fajna i powinno się czytać ją jednym tchem a jednak tak nie jest. Głupawe dialogi, puste rozmyślania i problemy rodem z "Pamiętnika Księżniczki " kto czytał ten wie :)
To wszystko sprawia, że książka jest nudna, nic mnie jakoś specjalnie nie zaciekawiło i nie zaskoczyło. Czytając ją nie myślałam,że muszę przeczytać jeszcze kilka stron bo umrę z ciekawości co się stanie.A często tak mam.

Książka opowiada o Julii. Dziennikarce "Ooups". Pokazuje jej codzienne zmaganie się ze światem, facetami, i innymi problemami.
Nic odkrywczego.

Nie polecam tej książki.
Strasznie się męczyłam jej czytaniem, cieszę się, że już mam to za sobą.

Ania | 2013-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Czytając recenzję tej książki spodziewałam się niesamowitego "gniota", na szczęście się mile rozczarowałam :) Książka jak dla mnie ma swój urok i poczucie humoru, które do mnie przemawia. Tematyką są związki międzyludzkie, i to jak trudno trafić na tą właściwą osobę, z którą chce się spędzić resztę życia. Co prawda w treść tej pozycji wpleciono trochę banałów i tzw. prawd życiowych, ale czasem dobrze je sobie przypomnieć i mimo ich pozornej naiwności zastosować w życiu.

Ela | 2011-10-25
Przeczytana: 20 października 2011

Czytałam różne opinie na temat tej książki i mało która była pozytywna. Ja odnoszę wrażenie, że albo niektórzy jej do końca nie przeczytali albo po prostu nie zrozumieli. Jak dla mnie ta książka jest o miłości. Każda kobieta chciałaby kochać i być kochaną.