Lista siedmiorga

The List of 7
spirytyzm
Yossa

Inne wydania

Doyle zostaje w dniu Bożego Narodzenia 1884 roku wezwany na seans spirytystyczny w londyńskim East End. Zdezorientowany szokującym pokazem czarnej magii, jest świadkiem morderstwa. W trakcie rozwikłania zagadki kryminalnej, atakowany przez ludzkie i nieludzkie siły ciemności, Doyle odkrywa przerażający spisek, którego jedynym śladem jest lista siedmiu nazwisk przywódców bractwa. Powieści Frosta jest prawdziwą ucztą literacką i to nie tylko dla miłośników zagadek w stylu Holmesa, fanów thrillerów, czy wielbicieli książek historycznych – lecz dla wszystkich, którzy pragną czystej rozrywki.

Lista siedmiorga jest mroczną, urzekającą lekturą, której oryginalna fabuła gwarantuje, iż książkę czyta się jednym tchem, odbywając zarazem niezapomnianą podróż ku zgłębieniu tajemnicy, zarówno literackiej, jak i metafizycznej. Clive Barker, reżyser Hellraisera

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

ZARAZA | 2013-10-14
Przeczytana: październik 2013

"Lista siedmiorga" to dobra powieść przygodowa z wątkiem kryminalnym, okultyzmem. Nie powala na kolana, szczególnie przydługie opisy i akcja, która niekiedy się rozmywała. Niemniej powieść mnie zainteresowała, aż w końcu dałam się wciągnąć w ten świat. "Lista siedmiorga" to powieść dla czystej rozrywki, nie trzeba się przy niej wysilać, ale czy to źle o niej świadczy? A skąd, przecież rozrywka to jednak z potrzeb człowieka, a "Lista siedmiorga" na pewno jej dostarcza.

Gabby | 2011-07-01

Rewelacyjna książka dla miłośników powieści przygodowo-fantastycznych z odrobiną okultyzmu i kryminału...

Kokos | 2013-07-26
Przeczytana: czerwiec 2012

Powieść detektywistyczna, której głównym bohaterem jest Arthur Conan Doyle, "ojciec" Sherlocka Holmesa. Czytałam ją już jakiś czas temu, a jednak lubię ją wspominać, bo jest to naprawdę dobra książka. Przede wszystkim przypadła mi do gustu nienachalnie prezentowana erudycja autora, który odwołuje się do innych tekstów kultury, a także do historii i mitologii. Nadaje to powieści pewnej głębi intelektualnej, która jest doskonałym tłem dla naukowego podejścia głównego bohatera. Daje też możliwość czytelnikowi - jeśli tylko ma on na to ochotę - podjąć refleksję na temat różnych zjawisk, również tych współczesnych raczej nam niż Doyle'owi.
Podobała mi się też fabuła tej powieści. Doyle zostaje przypadkiem wplątany w niebezpieczne sprawy. Historia zaczyna się dość niewinnie, a prowadzi do spisku Mrocznego Bractwa zakrojonego na ogromną skalę. Wydarzenia są opisane w sposób ciekawy, a autor posługuje się bardzo plastycznym językiem. Wprawdzie niektóre elementy (dialogi, opisy emocji)...

mimbla5 | 2014-06-24
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Na "Listę siedmiorga" polowałam od wielu lat, od kiedy przeczytałam "Sześcioro Mesjaszy". Upolowałam, przeczytałam i... zonk! Natłok nieprawdopodobieństw mnie zniesmaczył. Może za bardzo przyzwyczaiłam się do literatury "z życia wziętej" i taka już mnie nie bawi. Chyba wrócę do "Mesjaszy" i sprawdzę, jak zażre tym razem.
Mark Frost jest scenarzystą, i tak czyta się jego powieść, jak scenariusz amerykańskiego kasowego filmidła, naszpikowanego efektami specjalnymi, dla niewymagających odbiorców z multipleksów.

Obywatel_Śliwka | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

Męczyłem tę książkę dosyć długo, i choć winne były temu głównie brak czasu i zmęczenie, to jej toporność odegrała tu całkiem sporą rolę. Liczyłem, że zaznam czegoś więcej czytając ją, mam pewien niedosyt, bo okładka prezentuje się świetnie. No cóż, okładka to nie wszystko, i książka szału u mnie nie wywołała.

Arthur Conan Doyle, lekarz, jest początkującym pisarzem i fascynują go sfery duchowe. Pewnego dnia otrzymuje list z zaproszeniem na seans spirytystyczny. Idąc tam nie spodziewa się, że otrzyma coś więcej niż na większości takich, zazwyczaj marnych przestawień. Ludzie, którzy przyszli na spotkanie z duchami pełni nadziei na spotkanie ducha otrzymują w sumie coś bardzo podobnego- śmierć. Nagle wybucha jatka, krew leje się strumieniami, a głównego bohatera ratuje tajemniczy jegomość, który zdaje się znać odpowiedzi na wszystkie, dręczące Doyle’a pytania.

Najbardziej rzuciła mi się dziwna zbieżność...

Calamitas | 2014-09-12

Epoka wiktoriańska! Czyż to nie wystarczający powód, by przeczytać tę książkę? Nie? W takim razie twórca Sherlocka jako bohater mrocznej przygody spowodowanej zainteresowaniem spirytyzmem! Niesamowicie wciągająca lektura, fascynujące postacie. Bardzo porządna rozrywka. Jedyny minus to trochę za 'szybki' koniec... Autor poświęca tyle czasu by opisać walkę A.C.D. i jego towarzysza z geniuszem zła, że czytelnik spodziewa się jakiejś mocnej, finałowej rozgrywki... Tymczasem ostateczne starcie odbywa się właściwie poza zasięgiem 'wzroku' czytelnika, który o wszystkim dowiaduje się z drugiej ręki: z opowieści Larry'ego.

evil | 2015-08-05
Przeczytana: lipiec 2015

Jak dla mnie ciekawy kryminał z domieszką fantasy, a że jestem wielką fanką przygód Sherlocka nazwisko głównego bohatera "Listy" przekonalo mnie. Książka akurat do poczytania na leżaku w ogrodzie :)
Momentami pojawiają sie nieco infantylne akcenty (np. nawroceni bandyci, którzy tak naprawdę zawsze byli dobrzy) niemniej postacie są interesujące, trochę jak bohaterowie współczesnych filmów przygodowych: raczej jednoznaczni, za to całkiem barwni.

agnes | 2015-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2015

Niestety ale zawiodłam się na tej książce. Sądziłam, iż będzie ciekawa, interesująca itd., a okazało się, że dołączyła niewielkiego grona książek, przy których zasypiam za sprawą zbyt długich opisów, które spowolniły wg mnie akcje. Postać A.C. Doyla przypadła mi jednak do gustu, polubiłam również bliźniaków.

moon | 2016-09-20

Ciekawy pomysł na fabułę, jako że uwielbiam postać
Sherlocka Holmesa trudno było by mi nie polubić jego autora
w roli głównego bohatera.Nie zgadzam się, że książka
przynudza, ale wszystko zależy czego się ktoś po lekturze
spodziewa.Z przyjemnością sięgnę po część drugą.

Adrian Mateusiak | 2013-05-13

ogólnie nuda :) osobiście podobał mi się tylko jeden rozdział.(nemezis)