The Final Dossier

Mark Frost Wydawnictwo: Flatiron Books Cykl: Miasteczko Twin Peaks (tom 3) literatura piękna
Data 1. wydania:
angielski
Flatiron Books
powieść amerykańska tie-in thriller seryjny morderca magia tajemnica duchy
Miasteczko Twin Peaks (tom 3)
literatura piękna
angielski
powieść amerykańska tie-in thriller seryjny morderca magia tajemnica duchy

No zawiodłem się. Przede wszystkim książka porzuca zabawę formą przyjętą w "Sekretach Twin Peaks", co ma swoje uzasadnienie, ale zarazem 1/4 stron to zakładki między rozdziałami.

Nie zamierzam spojlerować zawartości, ale historia raczej mnie rozczarowała. Większość tekstu to albo powtórzenie serialu, albo uzupełnienie mało istotnych i nieciekawych życiorysów.

Żeby nie...

Bardzo ciesze sie, ze powstala ta ksiazka. Dzieki niej dowiadujemy sie wielu ciekawych rzeczy nt. dalszych losow bohaterow serialu. Na polskie wydanie ksiazki nie ma juz chyba co liczyc, Polacy przegapili bum! na Lyncha w czasie, gdy serial przezywal renesans.

Ciekawe czy polski wydawca wreszcie się zdecyduje na publikację tej książki dla polskich fanów...
A w książce między innymi więcej szczegółów o losie Audrey, Donny i Jamesa, smutnej historii Annie, szalonym życiu dr. Jacobiego i o Phillipie Jeffriesie.
To wystarczający powód by każdy fan TP ją przeczytał. I miał. Najlepiej po polsku ;-)

Książka zawiera wszystko, czego nie dostaliśmy w Sekretach Twin Peaks. W moim osobistym odczuciu jedynie na historię jednej postaci po prostu zabrakło autorowi weny lub dostarczy ją w jakiejś hipotetycznej kontynuacji.

Smutno, że polski wydawca jak dotąd nie potwierdza wydania kolejnej książki Frosta w Polsce. Final Dossier czytamy więc po angielsku. Ich strata.

• 2018
  • 2020