Szklane księgi porywaczy snów

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Albatros
The Glass Books of the Dream Eaters
978-83-7359-452-4
powieść amerykańska
farfallam

Książka łącząca elementy kilku gatunków literackich - powieści historycznej, kryminału, sagi fantasty i klasycznej opowieści przygodowej. W fikcyjnym mieście przypominającym wiktoriański Londyn panna Celeste Temple otrzymuje list informujący o zerwaniu zaręczyn. Roger żąda, by Celeste nigdy nie próbowała się z nim kontaktować. Dlaczego - tego dziewczyna będzie próbowała dociec. W poszukiwaniach narzeczonego jej sojusznikami staną się: Kardynał Changa, zawodowy zabójca, i doktor Abelard Svenson, którego jedynym sensem życia wydaje się opieka nad rozpuszczonym młodzieńcem z królewskiego rodu. Chcąc udaremnić niebezpieczny spisek obliczony na pozbawienie ludzi własnej woli, ta nietypowa trójka zawrze nieformalne przymierze.

Anna | 2016-07-27
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2016

No niestety, choć bardzo się starałam i miałam sporo wolnego czasu - bo to w końcu wakacje - nie byłam w stanie dobrnąć do końca książki. Fakt: ciekawa fabuła i i dość wartka akcja. Jak dla mnie jednak zbyt dużo postaci, i to o skomplikowanych osobowościach. Poza tym nie byłam w stanie poskładać treści w jedną sensowną całość. Nie potrafiłam też odnaleźć głównego problemu, wokół którego toczy się akcja. Stwierdziłam jednak, że całość świetnie nadaje się do stworzenia skomplikowanej gry komputerowej z dużą ilością wątków i bohaterów do wyboru przez potencjalnego gracza. Polecam dla czytelników, którzy lubią takie zawiłe historie. :)

Kathleen | 2015-02-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2015

Nie pamiętam czy kiedykolwiek rzuciłam się na taką książkę, która zasługuje na miano cegły, zabierająca w prawie 800-stronicową podróż. Mimo wcześniejszych obaw i niewielkiej ilości czasu pozostającego na czytanie, szczęśliwie udało mi się przez tą podróż przebrnąć. A wszystko przez to, że całkowicie przypadkiem zakupiłam 2 tom trylogii.

Celeste Temple otrzymując list od swojego narzeczonego zrywającego zaręczyny na pewno nie spodziewała się tego z czym przyjdzie się jej zmierzyć. Próba wyjaśnienia tak nagłej decyzji jej ukochanego rzuca ją w wir zupełnie niespodziewanych wydarzeń. U boku dwóch sojuszników (Kardynała Changa i dr Abelard'a Svensona) walczy o życie. Kolejne starcia ze swoimi wrogami stają się coraz bardziej zacięte, a odkrywana przez nich tajemnica szklanych ksiąg i ich przeznaczenia coraz bardziej mrożąca krew w żyłach. Choć spośród ich trójki tylko Kardynał Chang był zabójcą, pozostała dwójka również potrafi naprawdę zaskoczyć.

Pędząc przez kolejne rozdziały nie...

Magdalena | 2011-05-05
Przeczytana: 22 lipca 2011

To moja pierwsza książka, przez którą nie zdołałam przebić się w jeden dzień, co wzbudziło we mnie nie małą frustrację. Mimo to warto było. Całkiem odmienna od innych pozycji, jakie do tej pory miałam okazję czytać. Zgodnie z opisem książki na okładce - mieszanka gatunków. Fabuła jest naprawdę oryginalna, niebanalna, interesująca. Jednak momentami irytował mnie fakt, że część akcji opisywana jest z perspektywy trzech różnych osób od tego samego momentu, nierównolegle - bo tak bardzo chciałam wiedzieć: co było dalej? kiedy i jak się to wszystko skończy?
Zdecydowanie polecam miłośnikom, innych niż wszystkie, ksiażek :)

Zaczytana | 2015-09-17

Książka ciekawa. Początek pochłania bez reszty i tak jest przez większą część książki. Niestety mamy tu klasyczny przerost formy nad treścią. Książka jest przesadnie obszerna - zupełnie niepotrzebnie i wiele momentów jest zwyczajnie męczących. Niemniej jednak naprawdę dobrze się ją czyta - jeśli pominie się kilka fragmentów :)

Akasha89 | 2015-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Pomysł na fabułę bardzo ciekawy i rozbudowany. Wykonanie momentami kuleje, ale mimo wszystko czyta się dosyć przyjemnie i płynnie.

Izabela | 2010-08-18
Przeczytana: lipiec 2010

Czytałam książkę i nie mogłam się doczekać końca. temat jest naprawdę fascynujący ale ciągnie się jak przysłowiowe "flaki w oleju".Gdyby była co najmniej o połowę krótsza byłabym nią zafascynowana a tak byłam już nieco znudzona

Maya Zann | 2016-02-29

Jedna z pierwszych książek jakie sama sobie kupiłam. Czytałam ją już kilka dobrych lat temu i wtedy mnie wciągnęła, choć momentami byłam za mała, aby pewne rzeczy zrozumieć. Teraz wiem, że jest naprawdę godna uwagi.

czytambolubie | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, Erotyka
Przeczytana: 25 lipca 2013
benia86 | 2012-03-21
Przeczytana: marzec 2012

całkiem nie zły kawał literatury :) trzymająca w ciekawości czytelnika książka :) interesujący i nie tuzinkowi bohaterowie, zwroty akcji- od cuda na kiju, ale warto sięgnąć po tę pozycję, bo gwarantuje miło spędzony czas :) dobra... naprawdę dobra książka :)

trzeplazielona | 2013-07-15
Przeczytana: 2013 rok

do momentu,w którym skończylam ją czytać była dobra (ponad połowa) początek bardzo intrygujący,rozbudowany. rzeczywiście mieszanka gatunków literackich. Miało być łał, a skonczyło się tak, że mnie znudziła i choć zwykle koncze ksiazki, z tą było inaczej..