Złote miasto

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Czwarty Wymiar (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Golden City
Czwarty Wymiar
Pistacia

Długo wyczekiwany ostatni tom trylogii zatytułowanej Czwarty Wymiar!!! Ojciec braci Corriganów nadal się nie odnalazł, natomiast Hollis, pragnąc zemsty na Bractwie i Tabulach, udaje się do ... Japonii w poszukiwaniu itaki (osoby, która umie się porozumiewać ze zmarłymi). Plany Bractwa, aby zapanować nad światem, zdają się mieć spore szanse powodzenia, kiedy powstaje nowy komputer kwantowy...

Długo wyczekiwany ostatni tom trylogii zatytułowanej Czwarty Wymiar!!!

Japonii w poszukiwaniu itaki (osoby, która umie się porozumiewać ze zmarłymi). Plany Bractwa, aby zapanować nad światem, zdają się mieć spore szanse powodzenia, kiedy powstaje nowy komputer kwantowy – wskutek zmowy członków Bractwa zapanuje powszechna zgoda na elektroniczne znakowanie dzieci, rzekomo mające uchronić je przed nieszczęśliwymi wypadkami i seryjnymi mordercami.
Obaj Travelerzy wędrują przez Wymiary, by dotrzeć do tytułowego Złotego Miasta, gdzie przebywa obojętny na losy tego świata stary Corrigan. Na obu czekają nowe zagrożenia, nowe pytania i wątpliwości. Czy Bractwu uda się przejąć kontrolę nad światem? Czy Maja zdoła ochronić powierzonego jej opiece Gabriela?

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawca

AuroraBorealis | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Ostatni tom Trylogii Czwarty Wymiar. W „Złotym mieście” poznajemy dalsze losy Arlekinki Mai, Travelera Gabriela oraz ich przyjaciół.

Tym razem Tabulowie są coraz bliżej przejęcia kontroli nad światem za pomocą Panoptikonu, ale czy im się to ostatecznie uda? Czy zasieją terror i zniszczenie także w ludzkich umysłach, a nie tylko na ich podwórkach? Nasza bohaterka Maya stara się przetrwać w mrocznym wymiarze. Hollis udaje się do Japonii, aby tam uzyskać pomoc w kontakcie z bliską mu osobą. A bracia Corrigan zaczynają swoją podróż do innych wymiarów, by móc znaleźć Matthew Corrigana.

Akcja tego tomu rozgrywa się m.in. w Anglii, Stanach, Japonii. Wątki polskie również się pojawiają. :)

Czy Gabriel odnajdzie swego zaginionego ojca? I czy Maya wyzna mu swój sekret? Jak zakończy się walka pomiędzy dwojgiem ostatnich żyjących Travelerów: braćmi Michaelem i Gabem? Czy Tabulowie poniosą ostateczną porażkę? Kto tym razem przeżyje, a kto umrze?

To co ponownie może nam zaoferować John...

Mateusz Mk | 2011-09-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2011

Jeżeli chodzi o zakończenie to na pierwszy rzut oka rzeczywiście może wydawać się nieciekawe jak na podsumowanie trylogii. Pewnie nie byłem jedynym, który spodziewał się jakiegoś epickiego zakończenia z rozmachem i potężną dozą akcji. Jednak, kiedy się zastanowiłem głębiej doszedłem do wniosku, że te zakończenie jest po prostu zwykłe i prawdziwe. Pasuje do naszych czasów, do tego co dzieje się wokół, dużo mówi o czasach w których żyjemy. Sami decydujemy o tym w jakim świecie będziemy żyć i nikt za nas go nie zmieni. Co więcej, nie zamyka drogi przed nową książką osadzoną w uniwersum.

Mi się cała trylogia bardzo podobała, choć pierwsza część była zdecydowanie najlepsza, trzecia otrzymałaby drugą pozycję, a Mroczna Rzeka wylądowałby na końcu. Szkoda, że nasz świat powoli zmierza w kierunku tego opisanego w tych książkach, przydałby się taki Traveler, który otworzyłby oczy ludziom, którzy w imię złudnego bezpieczeństwa tak łatwo rezygnują ze swojej wolności.

Stawlos | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Lekko się zawiodłem zakończeniem, myślałem, że będzie to troszkę lepiej ujęte niż zostało. Jednak, jestem fanem tej serii, całokształt książki jest dobry, nie tak samo wciągający jak pierwsza część, ale mimo wszystko naprawdę polecam.

Beata | 2014-09-09

Świetna, porywająca i pełna akcji trylogia!
Po tej serii zmienisz światopogląd :)

DaiHelsing | 2010-06-06
Przeczytana: 08 maja 2010

Jako końcówka trylogii bardzo kiepska. Nierówna: nuda, akcja, nuda, akcja etc.

frania007 | 2016-09-01
Przeczytana: 2009 rok

Długo polowałam na ostatnią część trylogii. Niestety, kiedy ją w końcu dorwałam, w porównaniu do poprzednich części, okazała się wręcz słaba. Banalne rozwiązania, dużo słabsze napięcie, finał nie przynosi oczekiwanego zadowolenia.

radziu21 | 2013-04-10

Całkiem fajna fabuła i na pewno przeczytam dwie poprzednie części.

Ireth | 2016-08-11

Bardzo rozczarowująca ostatnia część rewelacyjnej trylogii

sathrien | 2014-01-01

Akcja nabrała obrotu w poprzedniej części, żeby stracić jej dużo w ostatniej. Znów czytamy o tym jak to Gabriel kocha Mayę, Maya kocha Gabriela, a ona z nim nie może być. Do telenoweli zabrakło tylko jednego elementu, który zaraz się pojawił. Jedynie fragmenty z Hollisem przypadły mi do gustu. Reszta tak bardzo zalatywała przeciętnością, że aż bolało. Zakończenie dosyć zaskakujące, choć otwarte i na dobrą sprawę nie wiemy, co dalej. Czy wygrała inwigilacja, czy wolność osobista.

Beata Duval | 2012-06-14
Przeczytana: 2011 rok

Niestety ma sie nieodparte wrazenie, po przeczytaniu tej ostatniej czesci trylogii i poprzednich czesci Traveler i Mroczna Rzeka, ze temat przerosl autora... Pierwsza czesc rewelacyjna, druga ciekawa, jednak juz nie arcywciagajaca i ostatnia, napisana jakby na predce, bez sensownego zakonczenia. Nie wiem czy polecic... Jako entuzjastka Traveler'a przyznam, ze po przeczytaniu wszystkich trzech czesci pozostaje we mnie rozczarowanie.