Złote miasto

Okładka książki Złote miasto John Twelve Hawks
Okładka książki Złote miasto
John Twelve Hawks Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Czwarty Wymiar (tom 3) literatura piękna
Czwarty Wymiar (tom 3)
The Golden City
Sonia Draga
2010-04-21
2010-04-21
Robert J. Szmidt
Czwarty Wymiar

🌆🌍 Recenzja książki "Złote miasto" by John Twelve Hawks 🌍🌆

Cześć, czytelnicy świata literackiego! Dziś podróżujemy przez wymiary i ryzykujemy w tajemniczym świecie "Złotego miasta" autorstwa Johna Twelve Hawksa. Ta opowieść zapewnia nam podróże między światami, spiski i konfrontacje, ale niestety, nie wszystko w tej książce błyszczy tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Akcja kontynuuje losy braci Corriganów, których ojciec pozostaje zaginiony. Hollis, pragnący zemsty na Bractwie i Tabulach, udaje się do Japonii w poszukiwaniu itaki, osoby zdolnej komunikować się ze zmarłymi. Tymczasem plany Bractwa, mające na celu panowanie nad światem, zdają się coraz bardziej realne w obliczu powstania nowego komputera kwantowego. Przedstawiony świat jest pełen zagrożeń i niebezpieczeństw, a obaj Travelerzy – Hollis i Maya – stawiają czoła nowym wyzwaniom w poszukiwaniu Złotego Miasta.

Książka niewątpliwie posiada ciekawy i oryginalny koncept podróży między wymiarami oraz konfrontacji między siłami dobra a Bractwem, które dąży do władzy nad światem. Autor buduje napięcie i tajemniczość, co z pewnością trzyma czytelnika w trakcie lektury. Jednakże, mimo tych mocnych stron, fabuła czasami traci swój rytm, a niektóre wydarzenia wydają się zbyt przewidywalne.

Postacie, choć mają swoje mocne strony, nie zawsze zdają się rozwijać w sposób konsekwentny. Bracia Corriganowie, jak i inne postacie, mogłyby być bardziej zaokrąglone i zyskać na głębi psychologicznej. Relacje między postaciami czasem tracą na autentyczności i emocjonalnym zaangażowaniu, co utrudnia nam zrozumienie ich motywacji.

Podsumowując, "Złote miasto" to opowieść, która łączy tajemnice, podróże między światami i walkę z siłami nadprzyrodzonymi. Choć ma w sobie pewien potencjał, wykonanie nie zawsze sprostało oczekiwaniom. Ciekawa koncepcja i budowanie napięcia kompensują pewne niedoskonałości w fabule i rozwoju postaci. Moja ocena dla tej książki to 4/10. Jeśli interesują Was opowieści o walkach między światami i tajemniczych spiskach, warto dać tej książce szansę.

🌆🌍 Recenzja książki "Złote miasto" by John Twelve Hawks 🌍🌆

Akcja...

Trzeci tom przeczytałam z równym zainteresowaniem, co dwa poprzednie. Trochę widać "spadek" w jakości w porównaniu do poprzednich części, jednak jako całość trylogia nadal jest ok. Nieco zawiodłam się zakończeniem, po zastanowieniu jednak dochodzę do wniosku, że lepiej tak, bez zamykania dosłownego wszystkich wątków.

Ostatni tom Trylogii Czwarty Wymiar. W „Złotym mieście” poznajemy dalsze losy Arlekinki Mai, Travelera Gabriela oraz ich przyjaciół.

Tym razem Tabulowie są coraz bliżej przejęcia kontroli nad światem za pomocą Panoptikonu, ale czy im się to ostatecznie uda? Czy zasieją terror i zniszczenie także w ludzkich umysłach, a nie tylko na ich podwórkach? Nasza bohaterka Maya stara się przetrwać w mrocznym wymiarze. Hollis udaje się do Japonii, aby tam uzyskać pomoc w kontakcie z bliską mu osobą. A bracia Corrigan zaczynają swoją podróż do innych wymiarów, by móc znaleźć Matthew Corrigana.

Akcja tego tomu rozgrywa się m.in. w Anglii, Stanach, Japonii. Wątki polskie również się pojawiają. :)

Czy Gabriel odnajdzie swego zaginionego ojca? I czy Maya wyzna mu swój sekret? Jak zakończy się walka pomiędzy dwojgiem ostatnich żyjących Travelerów: braćmi Michaelem i Gabem? Czy Tabulowie poniosą ostateczną porażkę? Kto tym razem przeżyje, a kto umrze?

To co ponownie może nam zaoferować John Twelve Hawks to wartka akcja, trup ścielący się gęsto i fabuła trzymająca nas do końca w napięciu. Pozycja ta opowiada nam o sprawach, które coraz bardziej zaczynają nas zwykłych obywateli dotyczyć. Ciągle kontrole, podsłuchy, inwigilacje, paszporty biometryczne itd. Ciekawe czy i jak społeczeństwa świata poradzą sobie z tymi nadchodzącymi ograniczeniami ludzkiej wolności.

Muszę przyznać, że chociaż zakończenie nie zwaliło mnie z nóg, to i tak dobrze bawiłam się i relaksowałam podczas czytania tej książki.

Ciekawy thriller science–fiction, który mogę polecić każdemu zarówno kobietom jak i mężczyznom szczególnie tym, którzy lubią ten typ literatury.

Lekko się zawiodłem zakończeniem, myślałem, że będzie to troszkę lepiej ujęte niż zostało. Jednak, jestem fanem tej serii, całokształt książki jest dobry, nie tak samo wciągający jak pierwsza część, ale mimo wszystko naprawdę polecam.

Książka, na którą czekałam po przeczytaniu dwóch części, a o której później zapomniałam.Przypadkowo natknęłam się na nią w bibliotece i postanowiłam odkurzyć swoje wspomnienia. Tym razem nie było już tak dobrze. Czytałam ją niemiłosiernie długo, bo nie wciągnęła mnie w wir przedstawionych wydarzeń. Miałam wrażenie, że fabuła jest niepotrzebnie za bardzo skomplikowana. Lepiej wspominać poprzednie części.

Całkiem fajna fabuła i na pewno przeczytam dwie poprzednie części.

Całkiem fajna fabuła i na pewno przeczytam dwie poprzednie części.

Świetna, porywająca i pełna akcji trylogia!
Po tej serii zmienisz światopogląd :)

Świetna, porywająca i pełna akcji trylogia!
Po tej serii zmienisz światopogląd :)

Bardzo rozczarowująca ostatnia część rewelacyjnej trylogii

Bardzo rozczarowująca ostatnia część rewelacyjnej trylogii

Długo polowałam na ostatnią część trylogii. Niestety, kiedy ją w końcu dorwałam, w porównaniu do poprzednich części, okazała się wręcz słaba. Banalne rozwiązania, dużo słabsze napięcie, finał nie przynosi oczekiwanego zadowolenia.

Świetne zwieńczenie trylogii. Gdyby ktoś podjął się przeniesienia tej historii oraz świata na ekran - przebiłaby Matrixa. Niemniej autor na świetny umysł i wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia.

• Pożyczone