W niewoli uczuć

Okładka książki W niewoli uczuć William Somerset Maugham
Okładka książki W niewoli uczuć
William Somerset Maugham Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Seria z Delfinem literatura piękna
Seria z Delfinem
1957-01-01
Jadwiga Olędzka
niewola uczucia
Inne

Okładka książki Theatre Royal - The Colonels Lady & The Black Mate : Episode 14 Joseph Conrad, William Somerset Maugham
Theatre Royal ... Joseph Conrad, Will...
Okładka książki Classic Stories of World War I Richard Aldington, Paul Alverdes, Stacy Aumonier, James Warner Bellah, Joseph Conrad, Georges Duhamel, John Galsworthy, Ernest Hemingway, Leo V. Jacks, Charles Edward Montague, Walter Frederick Morris, William Somerset Maugham, John W. Thomason Jr., H. M. Tomlinson, William Townend, Edith Wharton, James B. Wharton, Ared White, Karl Wilke
Classic Storie... Richard Aldington, ...

Książka ciekawa i pouczająca, z morałem. Jednak odbiegająca od realiów współczesnych czasów - trochę trąci myszką

Pierwszy tom to dzieciństwo Filipa. Drugi tom, czas, kiedy Filip mądrzeje, staje się bardziej świadomy decyzji i życia. Zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu tom drugi. Choć denerwująca bohaterka Mildred często powraca, to w końcu słuch po niej zapada i Filip może cieszyć się spokojnym życiem, którego tak naprawdę pragnie. Czytało się rewelacyjnie. Książka o życiu i rozterkach, jakie na swojej drodze spotkał młody, utykający na jedną nogę Filip.

Miło się czyta mimo dłużyzn (np. opis nudnego życia na plebanii),ale warto. bo to kawał historii i opis świata, który przeminął. Scena, jak wujaszek pastor nagradza małego wychowanka czubkiem ugotowanego jajka (resztę sam zjada) na długo pozostanie w mojej pamięci :)

Wzruszająca i poruszająca opowieść o życiu i miłości. Wzloty i upadki, życie weryfikujące marzenia, rozterki i niepokoje. Wszystko na tle epoki opisanej w wyważony, interesujący sposób.
Oto losy Filipa, który ma nadzieję na szczęście. A ja mam nadzieję, że bohaterowi się powiodło.
Napisana ładnym językiem, dobrze przetłumaczona powieść broni się przed upływem czasu.

Dwa tomy i prawie tysiąc stron. Czytanie książek z listy Amazonu, które każdy powinien przeczytać obfituje czasem w niespodzianki. Książkę czytało się nieźle, pisana fajnym językiem nie męczyła. Ale treść...

Główny bohater non stop zmienia swoje plany na przyszłość: a to chce być buchalterem, a to prawnikiem, a to lekarzem, a to malarzem, a to księdzem. Spora rozpiętość zainteresowań. Przemieszcza się również między różnymi krajami, bo ma problem z tym, gdzie właściwie chciałby żyć. A w życiu osobistym wszedł na zupełnie nowy poziom "friendzone", będąc bardzo naiwnym frajerem. Szczerze mówiąc przez całą książkę ma się ochotę natrzaskać mu po pysku za durnotę. Ale przeczytać można.

Historia trudnego życia ze szczęśliwym zakończeniem, pełna emocji i wywołująca emocje. Dobra, solidna literatura docierająca do najgłębszych pokładów psychiki człowieka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa szybka akcja. Przypomina trochę książki Dickensa. Bardzo wciągająca.

Ciekawa szybka akcja. Przypomina trochę książki Dickensa. Bardzo wciągająca.

Czytałam tę książkę już dobrych parę lat temu ale nadal dokładnie pamiętam jej treść. To jedna z moich ulubionych powieści i kiedyś na pewno jeszcze do niej wrócę.

To jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Niech ta opinia będzie oceną tej książki.
Chętnie sięgnę po inne tego pisarza,,,

Chętnie sięgnę po inne tego pisarza,,,

Jestem w danym momencie na początku drugiego tomu i bardzo mi się podoba. Jest napisana prostym, lecz wydatnym językiem i nie ma w niej niepotrzebnych elementów. Do tej pory zrobiło na mnie wrażenie braku pretensji różnych grup społecznych z którymi się główny bohater spotyka braku pretensji o swoją rolę w życiu.

• Literatura angielska
  • 1001 książek