W niewoli uczuć

Tłumaczenie: Jadwiga Olędzka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Delfinem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Of Human Bondage
niewola, uczucia
dona

Wcześnie osierocony, kaleki Filip Carey rozpaczliwie poszukujący sensu życia, odkrywa wreszcie, że "wzór najprostszy ten, w którym człowiek rodzi się, pracuje, wychowuje dzieci i umiera jest też wzorem najdoskonalszym". Wydanie tej autobiograficznej powieści w 1915 roku ugruntowało pozycję Williama Somerseta Maughama w literaturze.

Betoniarka | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Dwa tomy i prawie tysiąc stron. Czytanie książek z listy Amazonu, które każdy powinien przeczytać obfituje czasem w niespodzianki. Książkę czytało się nieźle, pisana fajnym językiem nie męczyła. Ale treść...

Główny bohater non stop zmienia swoje plany na przyszłość: a to chce być buchalterem, a to prawnikiem, a to lekarzem, a to malarzem, a to księdzem. Spora rozpiętość zainteresowań. Przemieszcza się również między różnymi krajami, bo ma problem z tym, gdzie właściwie chciałby żyć. A w życiu osobistym wszedł na zupełnie nowy poziom "friendzone", będąc bardzo naiwnym frajerem. Szczerze mówiąc przez całą książkę ma się ochotę natrzaskać mu po pysku za durnotę. Ale przeczytać można.

Justyna | 2012-07-26

Czytałam tę książkę już dobrych parę lat temu ale nadal dokładnie pamiętam jej treść. To jedna z moich ulubionych powieści i kiedyś na pewno jeszcze do niej wrócę.

Majka | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia trudnego życia ze szczęśliwym zakończeniem, pełna emocji i wywołująca emocje. Dobra, solidna literatura docierająca do najgłębszych pokładów psychiki człowieka.

Olivia Mroz | 2012-03-14
Na półkach: Teraz czytam
Przeczytana: 2012 rok

Jestem w danym momencie na początku drugiego tomu i bardzo mi się podoba. Jest napisana prostym, lecz wydatnym językiem i nie ma w niej niepotrzebnych elementów. Do tej pory zrobiło na mnie wrażenie braku pretensji różnych grup społecznych z którymi się główny bohater spotyka braku pretensji o swoją rolę w życiu.

nogab | 2010-11-12
Przeczytana: październik 2010

Filip Carey, sierota stara się życiową pasję spędzić zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. nie do końca jest to zgodne z wolą najbliższej rodziny.

ArtP | 2012-03-25
Przeczytana: 24 marca 2012

To jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Niech ta opinia będzie oceną tej książki.
Chętnie sięgnę po inne tego pisarza,,,

Lukrecja | 2014-10-21
Przeczytana: 21 października 2014

Ciekawa szybka akcja. Przypomina trochę książki Dickensa. Bardzo wciągająca.

dellabrown | 2016-11-08
magda | 2016-09-25
Milusia | 2016-06-30
Hemingway poleca, co czytać

W 1934 roku 22-letni Arnold Samuelson, marzący o tym, by zostać pisarzem, wpadł na pomysł, by odwiedzić swojego literackiego idola, Ernesta Hemingwaya, i poprosić go o wskazówki, jak pisać. Jak wymyślił, tak zrobił. Autostopem przejechał z rodzinnej Minnesoty do Key West, gdzie w tym czasie mieszkał pisarz. Został u niego rok.

Półki znanych ludzi

Chyba każdy czytelnik lubi podglądać innego czytelnika – odruchowo sprawdzamy tytuły książek, które czytają współpasażerowie w pociągu lub autobusie, ślizgamy się wzrokiem po półkach znajomych, których odwiedzamy.