Katalina

2010-01-01
1995-01-01
Ewa Mikina
miłość inkwizycja Hiszpania cud

Co to będzie, gdy prosta (lecz szlachetna!) dziewczyna w wyniku pewnych okoliczności stanie się przedmiotem w rękach osób wpływowych, pragnących wykorzystać ten fakt do własnych celów? "Jakby tu z największą możliwą korzyścią spieniężyć cud i przy okazji przyciągnąć więcej wiernych owieczek na łono kościoła?", zdają się pytać niektórzy z bohaterów.
Powieść napisana z dużą...

Książka wyjątkowo nieciekawa, bardzo mnie rozczarowała bo spodziewałam się interesującego romansu i literatury na wysokim poziomie. Główna bohaterka nie sięga pięt Annie Kareninie czy Lily Bart. Intrygi zostały jedynie zarysowane, a mogło byc ciekawie... Szkoda. Zdecydowanie NIE POLECAM!

(Więcej komentarzy na moim blogu http://czytalenkaa.blogspot.com)

Po przeczytaniu "W niewoli uczuć" (najlepsza jaką w ogóle przeczytałem !!!)i następnej"Słońce i miedziak" obiecywałem sobie po tej książce b.wiele i się rozczarowałem,,,
Zapowiadała się ciekawie ale z każdą stroną coraz większa frustracja i rozczarowanie; a na dodatek w książce pojawia się Don Kichot i to rozwaliło mnie całkiem; na dodatek wątek gdzieś uciekł, rozmywał...

Trochę rozczarowująca, ale nie jestem fanką stylu "Tessy d'Urberville" Hardy'ego itd, więc może dlatego? Lekka dość, ukazująca, jak wiele wtedy zależało od władz kościelnych. Chyba niewiele się zmieniło..

• Posiadam :)
  • :-), :-), :-)