W niewoli uczuć

William Somerset Maugham
literatura piękna 422 str.
Of Human Bondage

Czytelnik
literatura piękna
niewola uczucia

Kup książkę

Pierwszy tom to dzieciństwo Filipa. Drugi tom, czas, kiedy Filip mądrzeje, staje się bardziej świadomy decyzji i życia. Zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu tom drugi. Choć denerwująca bohaterka Mildred często powraca, to w końcu słuch po niej zapada i Filip może cieszyć się spokojnym życiem, którego tak naprawdę pragnie. Czytało się rewelacyjnie. Książka o życiu i...

Miło się czyta mimo dłużyzn (np. opis nudnego życia na plebanii), ale warto. bo to kawał historii i opis świata, który przeminął. Scena, jak wujaszek pastor nagradza małego wychowanka czubkiem ugotowanego jajka (resztę sam zjada) na długo pozostanie w mojej pamięci :)

Wzruszająca i poruszająca opowieść o życiu i miłości. Wzloty i upadki, życie weryfikujące marzenia, rozterki i niepokoje. Wszystko na tle epoki opisanej w wyważony, interesujący sposób.
Oto losy Filipa, który ma nadzieję na szczęście. A ja mam nadzieję, że bohaterowi się powiodło.
Napisana ładnym językiem, dobrze przetłumaczona powieść broni się przed upływem czasu.

Dwa tomy i prawie tysiąc stron. Czytanie książek z listy Amazonu, które każdy powinien przeczytać obfituje czasem w niespodzianki. Książkę czytało się nieźle, pisana fajnym językiem nie męczyła. Ale treść...

Główny bohater non stop zmienia swoje plany na przyszłość: a to chce być buchalterem, a to prawnikiem, a to lekarzem, a to malarzem, a to księdzem. Spora rozpiętość...

Historia trudnego życia ze szczęśliwym zakończeniem, pełna emocji i wywołująca emocje. Dobra, solidna literatura docierająca do najgłębszych pokładów psychiki człowieka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa szybka akcja. Przypomina trochę książki Dickensa. Bardzo wciągająca.

Czytałam tę książkę już dobrych parę lat temu ale nadal dokładnie pamiętam jej treść. To jedna z moich ulubionych powieści i kiedyś na pewno jeszcze do niej wrócę.

To jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Niech ta opinia będzie oceną tej książki.
Chętnie sięgnę po inne tego pisarza,,,

Jestem w danym momencie na początku drugiego tomu i bardzo mi się podoba. Jest napisana prostym, lecz wydatnym językiem i nie ma w niej niepotrzebnych elementów. Do tej pory zrobiło na mnie wrażenie braku pretensji różnych grup społecznych z którymi się główny bohater spotyka braku pretensji o swoją rolę w życiu.

Filip Carey, sierota stara się życiową pasję spędzić zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. nie do końca jest to zgodne z wolą najbliższej rodziny.

• Literatura angielska
  • 1001 książek