Lewy czerwcowy

Wydawnictwo: Editions Spotkania
8385195882
Krzysiek W

Jarosław Kaczyński: W pierwszy dzień puczu w Moskwie przychodzę do Wałęsy i mówię, że Wachopwski to agent. Na to Walęsa: "Tak, to agent. Ale cóż - trzeba go awansować".

źródło opisu: Editions Spotkania, 1993

Maria | 2015-03-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2015

Lektura obowiązkowa! Rozmowy wokół prezydentury Wałęsy, "Nocnej zmiany" ( ten film warto zobaczyć)... pokazują, jak bardzo wielkim szkodnikiem był Wałęsa. Polacy wierzą mediom i nie mają pojęcia,z kim właściwie trzeba było walczyć, osamotnieni idealiści dążący do niepodległości i suwerenności byli celem nagonki ...i tak się dzieje u nas od wieków W wywiadach padają konkretne nazwiska odpowiedzialnych za owoce, które widzimy... była szansa na to, byśmy byli sprawiedliwym normalnym, przede wszystkim suwerennym krajem!

Pearon | 2013-09-26
Przeczytana: 25 września 2013

Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy. To swego rodzaju pożegnanie z mitem Lecha Wałęsy, który w swojej kampanii prezydenckiej obiecywał zerwanie z komunizmem i dokończenie polskiej rewolucji, co dawało nadzieję na zbudowanie trwałej suwerenności oraz kapitalizmu na zdrowych zasadach.
Książka w formie wywiadu z osobami, które były bardzo blisko wydarzeń związanych z obaleniem rządu Olszewskiego, przedstawia zagrożenia w pięciu dziedzinach decydujących o polskiej suwerenności: ładzie demokratycznym, w wojsku, w gospodarce, polityce zagraniczne i bezpieczeństwie wewnętrznym. We wszystkich tych obszarach podjęte przez nich zmiany natrafiły na opór Belwederu. Obraz, jaki wyłania się z wypowiedzi zawartych w książce wywołuje przerażenie. Gdyby wówczas prezydent Lech Wałęsa dotrzymał obietnicy wyborczej obecnie bylibyśmy krajem o wiele zamożniejszym, sprawiedliwym, dojrzałym demokratycznie i bardziej znaczącym na arenie międzynarodowej. Najgorsze jest jednak to, że...

Konkwistadorrr | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

Lewy czerwcowy? Nie, dostałem prawym sierpowym. Paść nie padłem, jestem uodporniony, ale mimo wszystko mocno mnie osłabiło.
Idąc za ciosem: Ta książka tylko mnie utwierdziła, że L. Wałęsa był współpracownikiem SB i wciąż się tego wypiera. Ta książka spowodowała, że nabrałem większego szacunku do J. Kaczyńskiego. Wcześniej się trochę "sadziłem", ale spokorniałem. Po prostu trzeba czytać i to nie byle gówna, ale treści wartościowe. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową i to już w pierwszej klasie szkoły średniej.
"Lewy czerwcowy" to wywiady przeprowadzone przez J. Kurskiego i P. Semkę. Z kim? Z A. Glapińskim, A. Macierewiczem, G. Kostrzewa-Zorbasem, J. Kaczyńskim oraz J. Parysem. Dotyczą w dużej mierze obalenia legalnego rządu J. Olszewskiego A. D. 1992. Jednak nie tylko o tym jest tu mowa. Generalnie chodzi o to, że cała ta cezura A. D. 1989 to jedna wielka ściema. Od tego roku nie skończył się w Polsce żaden komunizm. To jest przerażające właśnie. I nie chodzi tu o to, że na...

Krzysztof1993 | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Lewy czerwcowy to obszerne, kilkudziesięciostronnicowe wywiady z Janem Parysem – ministrem obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego, Adamem Glapińskim – ministrem gospodarki przestrzennej i budownictwa w rządach J. K. Bieleckiego i Jana Olszewskiego, Grzegorzem Zorbas-Kostrzewą – głównym negocjatorem umowy o wycofaniu z Polski armii radzieckiej oraz Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem, których zapewne przedstawiać nie muszę.

Wyżej wymienione osoby podejmują się oceny przemian politycznych czy ekonomicznych zachodzących w Polsce tuż po 1989 roku, ukazywania komunistycznych wpływów we wszystkich aspektach życia społecznego, które bynajmniej nie uległy degradacji po pamiętnym „okrągłym stole” czy przyczyn obstrukcji w polityce zagranicznej.

I tak dowiadujemy się, z jakiego powodu Jarosław Kaczyński przestał bliżej współpracować z Lechem Wałęsą? Jaką rolę pełnił najbliższy i tajemniczy współpracownik Lecha Wałęsy? Gdzie komuniści mieli silne pozycje i jak starali się...

Lidka Aribaldi | 2016-03-07

Jestem po przeczytaniu książki i obejrzeniu "Nocnej zmiany". Do pana Jana Olszewskiego, ma pan rację prawda broni się sama bo po obejrzeniu filmu widać, kto się broni na siłę. Może pan wyjść na ulicę i spojrzeć ludziom w oczy. Po tym czego się dowiedziałam kompletnie przestałam wierzyć w rząd, choć są "ludzie dobrej woli". Nie wiem na kogo będę kiedyś głosować ale z całą pewnością wiem na kogo nigdy nie zagłosuję. A śmierć czasem przychodzi niespodziewanie i żadne pieniądze wtedy nie pomogą za przykład podam Jana Kulczyka. A po śmierci przeszłość nie znika nie wspomnę o politykach "wierzących".

Michał | 2015-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2015

Nie można napisanych w książce sytuacji przyjmować za pewne, zawsze jest druga strona medalu. Jednak książka dobrze ukazuje realia tamtych czasów, polecam przeczytać, z dystansem.

Karolina | 2016-12-08
Przeczytana: listopad 2016