Semka... się gotuje

Okładka książki Semka... się gotuje Piotr Semka
Okładka książki Semka... się gotuje
Piotr Semka Wydawnictwo: Zysk i S-ka publicystyka literacka, eseje
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377857908
Tagi:
Piotr Semka kulinaria gotowanie eseje
Średnia ocen

5,3 5,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Historia Do Rzeczy 133 (03/2024) Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Karbowiak, Sławomir Koper, Wojciech Lada, Lloyd Llewellyn-Jones, Leszek Lubicki, Michał Mackiewicz, Krzysztof Masłoń, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Piotr Semka, Dariusz Sikorski, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 7,0
Historia Do Rz... Marek Gałęzowski,&n...
Okładka książki Historia Do Rzeczy 132 (02/2024) Jacek Bartosiak, Łukasz Czarnecki, Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Karbowiak, Sławomir Koper, Leszek Lubicki, Michał Mackiewicz, Damian K. Markowski, Krzysztof Masłoń, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Maciej Pieczyński, Piotr Semka, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Tylus, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 6,0
Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...
Okładka książki Historia Do Rzeczy 131 (01/2024) Łukasz Czarnecki, Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Arkadiusz Karbowiak, Jacek Komuda, Sławomir Koper, Michał Mackiewicz, Krzysztof Masłoń, Simon Sebag Montefiore, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Maciej Pieczyński, Piotr Semka, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Ocena 5,3
Historia Do Rz... Łukasz Czarnecki, M...
Okładka książki Piątka u Semki Jan Hlebowicz, Piotr Semka
Ocena 6,4
Piątka u Semki Jan Hlebowicz, Piot...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,3 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3058
484

Na półkach: , , , ,

Doskonałe gawędy na tematy kulinarne i około kulinarne. Autor zabiera nas w różne zakątki świata (głównie Europy),opisując tamtejsze tradycje kulinarne, zwyczaje, przysmaki, czy wreszcie flagowe dla danego regionu potrawy. Od likieru z rokitnika, poprzez świńskie uszy na Litwie, gumbo cajuńskie, Kaiserschmarren, po kluski śląskie i żubrówkę.
Felietony "Zjedz raz w życiu" Piotra Semki w "Do Rzeczy" zawsze bardzo chętnie czytałem, ba, od nich zaczynałem czytać ten tygodnik. Panie Piotrze, jeżeli Pan to czyta - Pan wróci z tym cyklem...
Z autorem można się zgadzać lub nie do co poglądów politycznych natomiast - jeżeli chodzi o mnie - zgadzam się z nim w 100% jeżeli idzie o przesłanie niniejszej książki.
Bardzo dobrze ujął to Ludwik Lewin w przedmowie:
"Piszący o jedzeniu dzielą się na dwa rodzaje. Są tacy, dla których jedzenie jest wszystkim. Ich świat jest bardzo nieciekawy. Drugi rodzaj to ci, którzy wiedzą, że w jedzeniu jest wszystko - od polityki do psychiki, poprzez pasje, tradycje, wiarę. Semka jest wśród nich[...]"
Jednym zdaniem - oto książka o kulturze, jedzeniu i nie tylko. Bardzo gorąco polecam.

Doskonałe gawędy na tematy kulinarne i około kulinarne. Autor zabiera nas w różne zakątki świata (głównie Europy),opisując tamtejsze tradycje kulinarne, zwyczaje, przysmaki, czy wreszcie flagowe dla danego regionu potrawy. Od likieru z rokitnika, poprzez świńskie uszy na Litwie, gumbo cajuńskie, Kaiserschmarren, po kluski śląskie i żubrówkę.
Felietony "Zjedz raz w życiu"...

więcej Pokaż mimo to

avatar
550
190

Na półkach: , ,

Piotr Semka jest znanym i nieco kontrowersyjnym dziennikarzem i publiscystą.

Książka jest zbiorem wspomnień, swoistą mapą podróży kulinarnych i nie tylko. Wraz z autorem w pozycji można odkrywać ciekawe zakątki świata. A najlepiej opisuje ją blurb: "To nie tylko książka kucharska, to poemat o radości życia." (okładka)

Książka oprawiona w twardą oprawę i solidnie przygotowana. Wewnątrz znajdziecie kolorowe kartki drukowane na papierze fotograficznym, w środku spodziewajcie się nie tylko niesamowitych przepisów, ale także historie, opisy miejsc świata.

Kulinarny przewodnik Piotra Semki podzielony jest na cztery części, z których każda reprezentuje inną porę roku.
Swoją podróż Semka rozpoczyna wiosną, Szczególne miejsce w tej części zajmuje Wielkanoc, Są więc przeisy na barnka z ciasta czy paschę. Semka zabiera nas po świętach do Włoch, gdzie opowiada o najlepszej fritacie, zachwyca się szparagami i zdradza najlepszy do nich sos. Jest też coś słodkiego, bo znajdziemy tu przepis na murzynka Ale nie tylko jedzenie ma tu swoje wyjątkowe miejsce, bo wśród opowieści Semka raczy nas także pomarańczowym trunkiem .
W tej części przypadł mi do gustu felieton zatytułowany "Słoik - to brzmi dumnie" gdzie autor ukazuje genezę słoikowego jedzenia,
Semka pokazuje nie tylko jedzenie ale i produkty, szczególnie ciekawie wypadają opisy delikatesów i sklepów zza wschodniej granicy.

W lecie menu Semki jest nieco inne, dominują tu orzeźwiające sałatki owocowe ale i soczyste drinki. Semka latem znów zabiera czytelników do słonecznej Italii ale i odwiedza Łotwe pokazując jej regionalne przysmaki.

Nie ma prawdziwej jesieni bez grzybów i tu cały szereg przepisów, które zdecydowanie przypadły mi do gustu. Ale i swoje miejsce mają tu warzywa, które latem zamyka się w słoiku a jesienią z rozrzewnieniem te słoiki sie otwiera. Nie można zapomnieć o imieninach Marcina i tradycyjnie pojawiającej się na stole gęsi.

Zimą kuchnia jest nieco treściwsza, opowieści zapadają w pamięć na dłużej. Jest więcej czasu na przygotowanie potraw, więc i one są nieco bardziej wymagające, toteż pojawiają się aromatyczne i ciepłe dania, a część z nich stanowią zapiekanki.


Książka Piotra Semki to świetne wydanie, które powinen mieć każdy fan dobrej kuchni, ceniący wpływy kuchni świata. Ten zbiór opowieści i przepisów naprawdę zabiera w świat kulinarnych wspomnień, myśli i dobrego smaku.

Piotr Semka jest znanym i nieco kontrowersyjnym dziennikarzem i publiscystą.

Książka jest zbiorem wspomnień, swoistą mapą podróży kulinarnych i nie tylko. Wraz z autorem w pozycji można odkrywać ciekawe zakątki świata. A najlepiej opisuje ją blurb: "To nie tylko książka kucharska, to poemat o radości życia." (okładka)

Książka oprawiona w twardą oprawę i solidnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    6
  • Chcę przeczytać
    4
  • Posiadam
    3
  • Sprzedane
    1
  • A.D. 2017
    1
  • 2017
    1
  • Ulubione
    1
  • Sprzedam/Wymienię
    1
  • Eseje, publicystyka
    1
  • Kulinaria
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Semka... się gotuje


Podobne książki

Przeczytaj także