O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich

83-7221-789-0
typ
papier
Omnikoron
6,83 (52 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Lech i Jarosław Kaczyńscy to wyraziste postacie sceny politycznej o sprecyzowanych poglądach. Alfabet braci Kaczyńskich ukazuje ich historię i przekonania, znajdziemy w nim wiele anegdot oraz opinie na temat polskich polityków.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Santiago | 2014-08-20

Książka będąca wywiadem z braćmi Kaczyńskimi, rzetelnie przedstawia nam ich życie od dzieciństwa aż do czasów współczesnych. Możemy się dowiedzieć wielu istotnych faktów i wydarzeń nie tylko związanych z polityką ostatnich lat. Bracia , przybliżają wiele wydarzeń z swoich lat młodzieńczych,niekiedy zaskakujących, odnosząc się do nich obecnie. Zawsze w przypadku tego typu pozycji, pojawia się kwestia obiektywizmu, lecz uważam iż w tym przypadku, ciężko doszukać się jakichś większych zastrzeżeń.

Lena | 2011-08-17
Przeczytana: listopad 2010

Bardzo dobrze napisana książka. Dzięki temu, że ma formę wywiadu czyta się ją lekko i przyjemnie. Zawiera wiele ciekawych faktów zarówno z życia rodzinnego jak kariery politycznej braci Kaczyńskich. Dodatkowo wzbogacona fotografiami również z rodzinnych albumów. Bardzo przydatna do wszelkiego rodzaju prac naukowych o losach braci Kaczyńskich.

Lilith | 2010-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2010

Bardzo dobra książka.Szeroko opisuje wszystkie etapy życia braci Kaczyńskich,a przy tym praktycznie skomponowana.

beniek43 | 2013-08-19

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica