Virtualo -50% thriller

The Sign
978-83-7508-275-3
powieść angielska
Leonor

Grace Logan, korespondentka jednej ze światowych sieci informacyjnych, wraz ze swoją ekipą filmującą na Antarktydzie katastrofalny rozpad lodowca szelfowego, jest świadkiem dziwacznego zjawiska: na oczach zdumionych dziennikarzy i naukowców rozbłyska nagle na niebie gigantyczna świetlista kula, która przepoczwarza się kilkukrotnie, by wreszcie przybrać postać dziwacznego znaku. Grace z pomocą Matta Sherwooda, byłego złodzieja samochodów, który podejrzewa, że tajemniczy znak może mieć jakiś związek ze śmiercią jego brata, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Pragną się dowiedzieć, kto stoi za tajemniczym zjawiskiem: czy to faktycznie, jak chcą jedni, koniec świata, czy też nielegalny projekt prawicowych technokratów, który może wstrząsnąć podstawami współczesnego świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

ivv | 2017-08-24

Na Antarktydzie pojawia się dziwny znak. Wygląda jak nie z tej ziemi.
Budzi poruszenie w ekipie dziennikarzy, którzy kręcą rozpad lodowca.
Pojawia się również Egipt, mnisi, naukowcy, miliarderzy.

Doczytałam do końca, bo skoro zaczęłam i początek nawet mnie wciągnął, to już chciałam doczytać.
Spodziewałam się Dana Browna - religijnej tajemnicy, intrygi, dreszczyku emocji.
Było nijako. Kiepsko się czytało.
Sceny walk omijałam, bo było ich za dużo.
Nie polecam.

BagatElka | 2014-02-10
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane

Nareszcie koniec!
Czytając tę książkę miałam wrażenie,że spowalniają mi wszystkie czynności życiowe.Wymęczyłam się ale dobrnęłam dzielnie do końca bo chciałam się przekonać czy opisywana intryga rąbnie z wielkim hukiem w finale.I niestety zamiast fanfar,dramatycznych wydarzeń doszło jedynie do anemicznego pyknięcia.
Niby jest w tej opowieści wszystko co czyni tego typu książki interesującymi czyli spisek,zdrady,sceny walki i pościgi a nawet ratowanie pięknych niewiast ale......
Ale zabrakło jakiejś iskry i szalonych zwrotów akcji ,które sprawiają,że włosy stają dęba i burzy się krew.
Przeczytałam i odkładam aby więcej do tego nie wracać.

zolzowata_franca | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Morze Amundsena, Antarktyda - królewski okręt badawczy, na którego pokładzie znajdują się naukowcy z Brytyjskiego Obserwatorium Antarktycznego oraz dziennikarka Grace Logan. Podczas transmisji na żywo przedstawiającej rozpad lodowca szelfowego ukazuje się wszystkim na niebie niezidentyfikowany obiekt. W tym samym czasie w Egipcie Jusuf Zacharia przebywając w kawiarni ogląda relację z Antarktydy, widzi obiekt, który układa się w symbol widziany już kiedyś... Zapowiada się wyśmienicie, niestety po przeczytaniu około 60 stron wymiękłam i nie mam już zamiaru do tej książki wrócić.

Lubię takie klimaty. Opis zachęcał. Książka trochę zniechęciła. Daleko do innych autorów w tym gatunku. Pierwsze spotkanie - nieudane.

matt4e | 2018-03-19

Książka należy do gatunku "Spałem podczas czytania zzZZ..."

Pomysł fabuły opisany na okładce końcowej książki wydawał mi się interesujący, zachęcający zwyczajnie przykuł moją uwagę :) niestety tylko się łudziłem ,że będzie chemia między mną a książką :( zwyczajnie brakło iskry

Tygi | 2015-05-21
Przeczytana: 17 maja 2015

"Znak" to ciekawa książka, muszę jednak przyznać, że czytanie jej nie pochłonęło mnie całkowicie. Według mnie nie była aż tak rewelacyjna na jaką się zapowiadała. Mimo to, lektura tej książki sprawiła mi dużą przyjemność. A to dlatego, że koniec powieści to jedno z najpiękniejszych zakończeń jakie kiedykolwiek przeczytałam (rozdziały 82, 83 i 84). Tym samym Raymond Khoury udowodnił, że aby powstało coś pięknego i wzruszającego wcale nie potrzeba zakochanej w sobie pary i dramatycznych wydarzeń w tle; wystarczyła wypowiedź księdza oraz tytułowy znak unoszący się nad jego głową. Plusem książki jest też fakt, że wszyscy bohaterowie, ich historie i sposób postrzegania znaku choć bardzo się różnią, w końcu łączą się w całość. Tak więc, postanowiłam zmienić pierwotne zdanie i zamiast oceny "przeciętnej" czy "dobrej" wystawiam "bardzo dobrą", czyli 7/10.

sol-1980 | 2012-05-12
Przeczytana: 12 maja 2012

Czy nas czeka to samo??? Zbawienie czy katastrofa???
Reymond Khoury autor ,,Ostatniego templariusza", bestsellera powrócił z bardzo intrygującym thrillerem.
Na skutej lodem Antarktydzie pęka kolejna ściana lodu, błyskotliwa reporterka Grace Logan z ze swoim zespołem oraz innymi świadkami tej katastrofy zastanawia się co jest tego powodem.Lecz po chwili ich uwagę zwraca coś bardziej zadziwiającego a nawet przerażającego na niebie pojawia się Znak , nie podobny do żadnych innych zjawisk.
Gdy Matt Sherwood facet po przejściach odebrał telefon nie spodziewał się, że od teraz jego świat przewróci się do góry nogami i da nadzieje że bliska mu osoba jednak żyje.
Ojciec Jerome szczupły starzec słysząc głos ,,Boga" czuje się szczęśliwy ale jednocześnie przerażony, czy jest godny i gotowy żeby być jego posłańcem.

Niby trzy rożne osoby -ale mające jeden cel uchronić bliskich oraz uratować ludzkość przed nami samymi.

Daniel Siercha | 2013-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2013

Świetnie napisana opowieść o wierze w religię chrześcijańską. Czyta się bardzo szybko i ciekawie. Polecam gorąco.

true02 | 2011-03-28

Niewytłumaczalne zjawisko,fascynują znaki,religia i tym podobne hocki klocki.Lubię taki klimat,więc wydałem na książkę 35 zł. Zaczyna się nieźle,ale później jest coraz gorzej.Wszystko tak przewidywalne i na siłę. Szkoda. Pomysł fajny,wykonanie fatalne.Nie polecam.

Michal Kowalik | 2013-10-30
Przeczytana: czerwiec 2013

W porządku, przeczytane, odłożone na półkę. Czytałem lepsze pozycje, ale ta w sumie spełniła swoje zadanie a wiec zająć czas w trakcie kilku godzinnej podróży.