Źródło życia

Wydawnictwo: Amber

Lauren Kelly, lingwistka z Yale, rozszyfrowuje XVI-wieczny manuskrypt, którego nikomu wcześniej nie udałosię odczytać. Wkrótce zostaje napadnięta i brutalnie pobita przez kogoś, ktoś chce zdobyć bezcenny przekład.Lauren zapada w śpiączkę. Jej mąż Ross odkrywa, że ratunku dla żony powinien szukać w przetłumaczonymprzez nią rękopisie. W relacji o tragicznej wyprawie w głąb Amazonii i zagadkowym ogrodzie, który ma mocuzdrawiania...Czy to tylko legendaa Czy jedyna nadzieja na ocalenie LaurenaRywalami Rossa w wyścigu do serca dżungli, gdzie znajduje się coś, co przeczy całej wiedzy ludzkości, sąszalony fanatyk i płatny zabójca...

mariusz | 2014-01-05
Przeczytana: 03 września 2013

Książka ciekawa, można się wciągnąć, zakończenie mogło być lepsze.

DreamFly | 2015-03-03
Przeczytana: 23 października 2014

Świetna, poruszająca książka. Fabuła pełna oczekiwania, napięcia, akcji.
Świadomość, w jakim niebezpieczeństwie znajduje się ukochana osoba, uświadamia bardzo wiele. Człowiek snuje wnioski, do jakich w innych okolicznościach by nie doszedł.
Ponadto bohater zostaje zmuszony do wędrówki, która ma ocalić życie żony.Na końcu drogi znajduje się (wydawać by się mogło) w wyimaginowanym, aczkolwiek realnym świecie. Tak trudno uwierzyć, iż jest prawdziwy.
Ross zmuszony zostaje do podjęcia decyzji, na szali której leży życie świata bądź żony. Co wybierze? Czy jesteśmy pewni, gdzie egzystujemy?
Polecam!

Dariusz | 2015-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2015

Tajemnicy rękopis Wojnica, który został napisany przez ojca Orlanda Falcona, który odnalazł ogród Eden i podważa to co jest napisane w księdze Rodzajów. Ponosi śmierć nie ujawniając gdzie się znajduje. Lauren Kelly jest w wstanie przetłumaczyć rękopis i wyjawić gdzie się znajduje. Są ludzie z kręgu Watykanu, którzy dążą, żeby za wszelką cenę tajemnica nie wyszła na jaw. Ciężkie pobicie Lauren Kelly powoduje, że mąż wraz z strażnikiem ogrodu wyruszają po kryształ, który ma uratować żonę. „ Gratulacje, uczony, przeczytałeś moją historię i udowodniłeś w ten sposób swoje poświęcenie, inteligencje i mądrość. Jakiejkolwiek jesteś wiary czy narodowości, Bóg wybrał ciebie, byś zrobił to, czego ja nie mogę: zapewnił bezpieczeństwo Jego ogrodu i dopilnował, by cudowna moce były używane ku Jego chwale” Co by się stało kiedy Ogród wyszedł na jaw, zaburzyło by ład Watykanu i wiary nie można do tego dopuścić. Jak zawsze Watykan ma jakieś tajemnice do ukrycia lub stara się coś ukryć. Książka...

Anksunamun | 2016-11-07
Przeczytana: 04 października 2016

Powieści, szczególnie w porównaniu z czytaną ostatnio przeze mnie "Amazonią" Jamesa Rollinsa, dużo brakuje pod względem akcji i opisów dżungli, które są bardzo powierzchowne i odzwierciedlają brak doświadczenia autora w przebywaniu w tego typu miejscach. To, co zasługuje natomiast na uwagę, to ciekawa interpretacja tajemniczego tekstu Wojnicza, no i obraz Kościoła, jaki pisarz w tej książce nakreślił. Oddał w pełni zakłamanie, pychę, okrucieństwo i zagorzały fanatyzm władz katolickich, w związku z czym mi, jako wojującej ateistce, powieść tę czytało się w sumie przyjemnie. Polecam zatem innym ateistom i wszelkim nieprzyjaciołom Kościoła.

magda123czyta | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Książka dość nudna, zdecydowanie nie mój typ. Musiałam wręcz zmuszać się, aby kontynuować jej czytanie - nie lubię zostawiać niedokończonych pozycji. Niektórym może się spodobać, tak było w przypadku mojej siostry. Trzeba jednak docenić trud autora. Wymyślił dość nietypową historię. Z pewnością musiał przekopać się przez górę książek, by stworzyć taki obraz w swojej pracy (dżungla, niebezpieczne jaskinie, niesamowity ogród). Dużą uwagę zwróciłam na podejście poszczególny postaci do religii. Bardzo spodobała mi się wypowiedź głównego bohatera: "...wyewoluowaliśmy my, a nasza świadomość łaknęła wyjaśnienia rzeczy, których nie rozumieliśmy, w tym własnego istnienia. Dlatego stworzyliśmy religię. Stworzyliśmy Boga".

BlacKnee | 2012-05-13
Przeczytana: grudzień 2010

Ciekawa książka, przyjemnie ją się czyta. Nie jest może napisana po mistrzowsku, ale nie razi prostotą. Największy minus książki to jej zakończenie, które mało, że jest banalne, jest wręcz prostackie.

thinktwice | 2013-07-30

Ciekawa książka i dobry pomysł, jednak wykonanie nie zachwyca. Największym minusem jest zakończenie, przy którym autor ewidentnie się nie wysilił.

pwls | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016