Klejnot dwóch imperiów

Tłumaczenie: Jan Hensel
Wydawnictwo: Amber
The Tiger Warrior

Przed dwoma tysiącami lat wielki cesarz Chin owładnięty obsesyjnym marzeniem rozkazał wznieść potężny grobowiec. Na jego straży stanęło dwunastu wojowników.Mieli strzec wiecznego spokoju władcy… by któregoś dnia mógł powrócić i zapanować nad ziemią… Indyjska dżungla, rok 1879. Porucznik John Howard jest świadkiem czegoś tak niewiarygodnego, że nigdy nie ośmiela się tego nikomu wyjawić....

Indyjska dżungla, rok 1879. Porucznik John Howard jest świadkiem czegoś tak niewiarygodnego, że nigdy nie ośmiela się tego nikomu wyjawić. Pewnego dnia znika bez śladu, a sekret znika wraz z nim.

Morze Czerwone, czasy współczesne. Praprawnuk Johna, archeolog podwodny Jack Howard, natrafia na sensacyjne znalezisko. To odkrycie każe mu rozpocząć podróż przez dwa kontynenty – od pomników chwały imperium rzymskiego, po tajemnicze ruiny starożytnych Chin i ukrytą w sercu dżungli świątynię – miejsce, które kiedyś straszliwie naznaczyło los jego przodka. Teraz Jack staje w obliczu tego samego wroga i dawno pogrzebanej tajemnicy, która może wstrząsnąć światem…

Martyna | 2016-01-22
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Książka od początku do końca mało porywająca. Zabawna momentami, ale w sumie nic specjalnego. Moim zdaniem za dużo nużących opisów, a za mało dziejącej się akcji. Historia niby ciekawa, ale jak dla mnie za mało interesujących fragmentów. Fabuła akcji w ogóle mnie nie zainteresowała,ciężko mi się ją czytało. Jednak postacie zostały wykreowane w całkiem przyjemny sposób.Każda postać miała swoje własne cechy, które nie powtarzały się u innych. I to jest duży plus dla książki, który podwyższa jej opinię. Gdyby oceniać samą fabułę ocena całościowa byłaby gorsza.
Mnie ta książka nie przypadła do gustu i na pewno nie sięgnę po inne utwory tego autora.

mięta | 2012-11-23
Przeczytana: czerwiec 2012

Ciekawa powieść przygodowo-podróżnicza,trzymająca w napięciu. Mamy w niej historyczne akcenty zmieszane z literacką fikcją. Akcja podzielona jest na trzy fragmenty toczące się w różnym czasie.I tak w starożytności będą Chiny i legiony rzymskie,w XIX wieku angielscy żołnierze w Indiach, a współcześnie archeolog podwodny Jack Howard natrafia na sensacyjne znalezisko, które powoduje rozpoczęcie jego podróży przez dwa kontynenty. W swojej podróży trafi i do Indii,gdzie w XIX wieku stacjonował jego przodek, który po latach w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął. A wszystko ma związek z tytułowym tajemniczym klejnotem.
Książka nie da się nudzić,pojawiają się zupełnie nowe watki,inne w zaskakujący sposób łączą się ze starymi. Polecam dla fanów serialu "Łowcy skarbów" i przygód Indiany Jones’a

ReaderX | 2014-03-10

Zaskakująco dobra książka. Czytałem ją jeżdżąc komunikacją miejską. Wciąga, dzięki udanemu połączeniu przemyślanej literackiej fikcji i historycznych szczegółów. Jeżeli ktoś lubi książki z pogranicza przygody/tajemnic/historii - polecam. Może nie arcydzieło ale na pewno ciekawa pozycja dla fanów gatunku.

Marianna | 2016-04-19
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Mimo, że lubię książki przygodowe ta jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła. Mimo ciekawej fabuły i tajemnicy. Przeczytałam, owszem, ale szybko zapomniałam o czym książka opowiada. Ogólnie dłużyło mi się podczas czytania. Styl lekki, dosyć przyjemny w odbiorze. Bohaterowie z krwi i kości, z wadami i zaletami. Tajemniczy klejnot, który zaginął dawno temu i kilkoro śmiałków gotowych go odszukać. Oczywiście jeśli chodzi o bogactwa zwykle towarzyszą im morderstwa, rozlewy krwi, niebezpieczne eskapady. W tej powieści czytelnik to wszystko znajdzie. Książka może być, nie była taka zła, ale do bardzo dobrych powieści jej daleko.

Uriel | 2016-01-25

Średnie... Chociaż historia terakotowej armi jest ciekawa

Klakier | 2012-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2012

Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Czyta się ją zatem bardzo szybko. Trudno się oderwać. Dla mnie wspaniała książka na mroźne dni. ;D

Insus | 2012-11-11
Przeczytana: listopad 2012