Sezon w teatrze lalek i inne eseje

Wydawnictwo: Krakowska Alternatywa
83-88957-20-1
eseje, jan, sowa
Pretender

Człowiek jest ciałem rzuconym w świat. Jego życie to seria następujących po sobie sytuacji, w które to ciało jest uwikłane: śpi, je, czyta, podróżuje, myśli, rozmawia, śmieje się i płacze. W każdej sytuacji człowiek pozostaje zawsze w jakimś położeniu i to ono wyznacza mu perspektywę patrzenia. "Sezon w teatrze lalek" to zbiór, na który składają się teksty napisane przez Jana Sowę między...

"Sezon w teatrze lalek" to zbiór, na który składają się teksty napisane przez Jana Sowę między rokiem 2000 a 2003. Można tam znaleźć wiele esejów publikowanych i niepublikowanych. Poruszają one taką tematykę jak: urbanizacja, ewolucja wiedzy naukowej, konsumpcja, ruchy rewolucyjne, media niezależne, neoliberalizm ekonomiczny, polityka, współczesne postacie kontrkultury, internet, terroryzm, globalizacja oraz ruchy anty- i alterglobalistyczne.

deogratias | 2016-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2016