Templariusze w Polsce

Seria: W Kręgu Średniowiecza
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
historyczna

O żadnym innym zakonie rycerskim nie powstało tyle książek, co o templariuszach. Niestety najczęściej są to publikacje pełne przekłamań i wymyślonych historyjek. Poniższa książka jest daleka od teorii spiskowych i zmyślonych wydarzeń. Tu czytelnik przeczyta o prawdziwych osobach, miejscach i wydarzeniach. Autor opisuje kolejne nadania w układzie chronologicznym, a wydarzenia w Polsce, umiejętnie łączy z okresem krucjat lewantyńskich i północnych. Czytelnik odnajdzie w książce liczne dokumenty związane z zakonem Rycerzy świątyni oraz szczegółowe informacje o najważniejszych zabytkach potemplariuszowskich w naszym kraju z uwzględnieniem najnowszych odkryć archeologicznych i architektonicznych. Całość uzupełniają stare ilustracje oraz współczesne zdjęcia.

źródło opisu: z okładki

Hasemania | 2018-05-21