Moja siostra poetka

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
978-83-06-03280-2
niebieska

Podstawą tego unikatowego, bo siostrzanego wyboru wierszy, jest list Magdaleny Samozwaniec do stryjecznej siostry Anny Kruczkiewicz, w którym pisarka wymienia - na prośbę kuzynki - trzydzieści osiem tytułów ulubionych wierszy starszej siostry. Tomik zawiera także nieznany tekst Magdaleny poświęcony siostrze i jeden, nigdy jeszcze niepublikowany, wiersz z okresu II wojny światowej. Całość ozdobiona jest prywatnymi zdjęciami rodziny Kossaków i dwoma, dotychczas nieznanymi, fotografiami wielkiej poetki. Książkę uzupełniają wiersze Lilki wysyłane w listach nieodrodnej córki Kossaka do trzeciego męża Stefana Jerzego Jasnorzewskiego. Książkę wzbogaca płyta CD: osiem wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej przeczytane przez Magdalenę Samozwaniec.

kamila | 2011-02-01

Super książeczka. Zawsze lubiłam czytać Marię Pawlikowską-Jasnorzewską, a jeszcze bardziej jej siostrę Magdalenę Samozwanie i właśnie trafiłam na ten wybór poezji. Jako dodatek, w książce znajduje się płyta z nagraniami wierszy, które recytuje sama Samozwaniec. Nagrania podobno leżały zakopane gdzieś w starych archiwach i dopiero po tylu latach ujrzały światło dziennie. Kto książki jeszcze nie kupił, gorąco polecam!!!

m_ght97 | 2018-04-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Poezja