Tylko dla mężczyzn

W.A.B.
2013-08-21
1958-01-01

więcej Więcej

Magdalena Samozwaniec, pierwsza dama Polskiej satyry, mistrzyni i kolekcjonerka aforyzmów (”Wierzyciel” – bo wierzy, że mu się odda [idiota], „dłużnik” – bo długo nie oddaje’) tym razem zajęła się dżentelmenami, a raczej ich związkami z kobietami. Oj dostało nam się, panowie, ale – co należy podkreślić, płeć piękniejsza oberwała równie niemało.
Można twierdzić, że...

Na szczęście nie moje kręgi znajomych, obce mi stereotypy. Picie , palenie, karty, fatałaszki , fryzury itp. Nie znalazłam tu nic dla siebie. To jednak zupełnie inna odchodząca w zapomnienie epoka.

O moim stosunku i bałwochwalczym wręcz uwielbieniu do Magdaleny Samozwaniec pisałem już niejednokrotnie zatem nie będę się powtarzał. Grunt, że po raz kolejny mam za sobą ciekawą próbę jej literackiego talentu.

Tym razem "Tylko dla mężczyzn" - zbiór nad wyraz trafnych, błyskotliwych, dowcipnych i inteligentnie złośliwych felietonów pod adresem mężczyzn, ale też i kobiet....

Słodko-gorzki obrazek relacji damsko-męskich z dużym naciskiem na znaczenie i udział mężczyzny w jakże skomplikowanym (a może jednak nie) życiu małżeńskim. Bo przecież nie jest łatwo i nie jest lekko kobiecie nie zdradzać lub wytrzymywać na co dzień z nudziarzem, obleśnikiem czy innym obdarzonym w nieeleganckie cechy panem:)
Zabawnie, z dystansem i przekornie napisany...

Miło odpocząć przy takich archaicznych, eleganckich, a zarazem zupełnie trzeźwych zwrotach. Czułam się jak na herbatce u starszej pani, która wiele w życiu się naoglądała!
Polecam, acz szału nie robi!

Wbrew tytułowi, nie jest to pozycja tylko dla mężczyzn. Książeczka stanowi zbiór felietonów traktujący o stosunkach damsko-męskich przede wszystkim. Do lektury należy podejść z odpowiednim dystansem i pamiętając, że autorka pisała to wszystko już spory czas temu.
Pewne rzeczy jednak się nigdy nie zmieniają, tak jak zawsze w otoczeniu możemy spotkać postacie...

Zabawne i ironicznie dzieło Samozwaniec, tym razem o relacjach damsko męskich! Polecam czytać z dużym dystansem :)!

Jak zwykle było zabawne. Bardzo lubię Samozwaniec.

Zabawne i całkiem prawdziwe uwagi na temat mężczyzn i relacji damsko-męskich.

Kolejna książka Samozwaniec, która spowodowała, że najpierw spadłam z łóżka (ze śmiechu), a potem mąż wyłączył mi światło (ze złości). Polecam!

• 2014
  • 2013