Ostatni władca Górnego śląska. Władysław I, pan na Opolu i Raciborzu (1225-1281).

Wydawnictwo: WAW
historyczna

Długo oczekiwana przez mediewistów biografia ostatniego władcy zjednoczonego Górnego śląska, księcia Władysława opolsko-raciborskiego, wnuka Mieszka, zwanego Plątonogim. Władca angażował się nie tylko w politykę międzydzielnicową, ale również w międzynarodową. Był aktywny na polu lokacji miejskich i kościelnych. Dr Wojciech Dominiak jest na co dzień pracownikiem naukowym Uniwersytetu Opolskiego, a książka powstała w oparciu o jego pracę doktorską poświęconą Władysławowi. Czytelnik otrzymuje wię

Łukasz | 2010-02-27
Ordonka20 | 2015-01-31