978-83-7648-159-3
Miasto, niepokonane
dona

Po 35 latach wznawiamy powieść o Warszawie z czasów II wojny światowej, w której fascynacja miastem bliska jest późniejszym dziełom Leopolda Tyrmanda i Tadeusza Konwickiego. „Miasto niepokonane” to przejmująca powieść o życiu mieszkańców Warszawy w latach 1939-1945. Wrzesień roku 1939, pierwsze bombardowania, pierwsze łapanki, codzienność okupacyjna, powstanie w getcie 1943 r. oraz powstanie warszawskie 1944 r., w końcu wyzwolenie – książka Brandysa, obok dzieł Mirona Białoszewskiego, Aleksandra Kamińskiego i Władysława Szpilmana, to nie tylko bezcenny dokument epoki z życia miasta, ale i literatura najwyższej próby, podtrzymująca legendę Warszawy jako miasta nieujarzmionego i niepokonanego.

Dubenschmitz | 2013-06-01
Przeczytana: styczeń 2013

Dosyć długo książkę dobrze się czyta, widać pazur autora, ale w pewnym momencie zaczyna w nas ciskać komunistyczne frazesy i ze szczerej, przejmującej opowieści robi się dziwaczna propagandowa rzecz. Ale to dzisiejsza perspektywa. Jakbym żył w tamtych czasach to by mnie porwało do tańca, dzisiaj czytam Kazika z ciekawości, bo ani w szkole i na maturze, ani w domach znajomych, tylko na wyprzedaży gdzieś na dolnej półce. Dobra literatura, płynnie napisana. Warto, jeśli nie macie nic innego do czytania, może nawet zachęci do innych rzeczy, np. "Matki królów". Ale jeśli macie coś smakowitego to proponuję odpuścić. Sorry Kazik.

beerboobs | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Smutna i prawdziwa historia, pewno jedna z tysiąca. Ale po przeczytaniu książki moje stanowisko, że powstanie warszawskie było niepotrzebne,że szkoda ludzi i miasta, uległo radykalnej zmianie. Widząc oczami bohatera, który nawet w nim nie uczestniczył, na miejscu tych ludzi zrobił bym tak samo. Wszystkie moje argumenty legły w gruzie tak jak i to miasto.

michał | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

nudna , najgorzej napisana książka o tych ciężkich czasach z jaką miałem doczynienia.

bestjaa | 2016-02-01
MichałEM | 2015-10-25