Wagina. Kobieca seksualność w historii kultury

Tłumaczenie: Katarzyna Bartuzi
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Płeć i Kultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Story of V : opening Pandora's box
83-7469-065-8
Wagina
popularnonaukowa
dona

Siedlisko rozkoszy, miejsce poczęcia, droga, którą przychodzimy na świat - a zarazem organ, o którym wiemy tak niewiele, mniej niż o innych częściach ciała ludzkiego. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w historii kultury: o tym, jak postrzegano waginę na przestrzeni dziejów, opowiada niniejsza książka. Waginie przypisywano niegdyś moc magiczną: jej obnażenie miało poprawiać urodzaj i odpędzać zło, potem uznano ją za narzędzie szatana, wreszcie za bierne naczynie, w którym dojrzewa nowe życie. Podejście do kobiecej seksualności ulegało zatem diametralnym zmianom, a długo pokutujące przesądy sprawiły, że pewne aspekty funkcjonowania żeńskich narządów płciowych nadal pozostają niewyjaśnione.

trycha | 2014-03-04

Bardzo dobra i rzetelna rozprawa na temat postrzegania i kształtowania seksualności kobiet przez szeroko rozumianą kulturę z antropologicznego punktu widzenia. Rzetelny i fachowy opis, czyste prowadzenie wywodu, uzupełnione o szereg ilustracji i, co najważniejsze, bibliografię.

Andrzej | 2016-10-02
Dorota Zarzycka | 2016-03-23