Radości z kobiecości

Sonia Draga
2017-11-08
2017-11-08
Karolina Drozdowska, Małgorzata Rost
kobieta ciało kobiecość seksualność edukacja seksualna

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wszystko co chcesz wiedzieć o kobiecej anatomii, seksualności, antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową i innych chorobach dotykających kobiety. Spora piguła podstawowej wiedzy, podana w niezwykle przystępnej formie, profesjonalnie, ale z poczuciem humoru. Prawdopodobnie kupię ją sobie, bo sądzę, że powinna stać na półce w każdym domu.

Świetna pozycja zarówno dla młodych kobietek jak i tych starszych. Żałuję, że trafiłam na tą pozycję dopiero w wieku 24 lat. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Świetnie się czyta, momentami nawet można się pośmiać. Nie przypuszczałam, że książka o tematyce ginekologicznej może mnie aż tak zainteresować, że „połknę” ją bardzo szybko! Myślę, że w czasach gdzie o edukacji seksualnej robi się dużo szumu, a niestety mało przedstawia rzeczowych faktów oraz rozmawia jest to pozycja warta uwagi. Dla głodnych wiedzy oraz spragnionych dowodów na to, o czym piszą Dziewczyny świetnie przygotowały Bibliografię, gdzie odsyłają do wielu pozycji, jak i badań. Polecam bardzo gorąco!

Tę książkę powinna przeczytać każda dorastająca dziewczyna, ale również starsze kobiety mogą wyciagnąć z niej coś dla siebie. W prosty sposób przedstawia zagadnienia związane z ginekologią, co w czasach tak wszelakich sprzecznych informacji jest bardzo potrzebne. Ogromnym atutem książki jest to, iż jest ona poparta badaniami naukowymi, które można samodzielnie przeczytać po przeczytaniu książki bądź w trakcie czytania.

Na półkach: , , , , , ,

Jestem zaskoczona tą książką. Pozytywnie zaskoczona.
Niby mam swoje lata, co nieco widziałam i przeżyłam, i sądziłam, że wiem sporo donośnie bycia kobietą i kobiecości w ogóle. Okazało się, że "Radości z kobiecości" sprawiły, że wielu nowych i ciekawych rzeczy się dowiedziałam. Nawet zaczęłam patrzeć inaczej na niektóre rzeczy, np. na miesiączkowanie. Myślę, że naprawdę warto przeczytać tę książkę. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele pytań, jakie mogą nam przyjść do głowy odnośnie zdrowia intymnego czy seksu.
Jednak - co należy podkreślić - autorki pochodzą z Norwegii. To jest ważne, ponieważ są różnice, jeśli chodzi o antykoncepcję czy wizyty u ginekologa w Polsce i w Norwegii (pamiętajcie o naszej "klauzuli sumienia"). I są różnice w podejściu do kobiecości w tych dwóch krajach - widać to na kartach "Radości z kobiecości". No cóż, chciałabym czegoś podobnego w Polsce.

Jestem zaskoczona tą książką. Pozytywnie zaskoczona.

Od jakiegoś czasu szukałam dobrej książki dotyczącej edukacji seksualnej. Wszystkie, które wcześniej miałam w rękach, ograniczały się do banalnych stwierdzeń w rodzaju "seks zawsze powinien być konsensualny" i nie przedstawiały żadnych nowych informacji. "Radości z kobiecości" pozytywnie wyróżniają się na tym tle. Książka zawiera bardzo dużo informacji na temat kobiecej anatomii, antykoncepcji i chorób, a jednocześnie jest napisana dość przystępnym językiem. Cieszę się, że ją przeczytałam, ponieważ rozjaśniła mi bardzo wiele kwestii.
Oczywiście nie jest to pozycja pozbawiona niedociągnięć. Bardzo zaskoczyło mnie na przykład przedstawienie stosunku przerywanego jako metody antykoncepcji i nie wspomnienie w tym kontekście o preejakulacie. Przy omawianiu innych metod antykoncepcji autorki zapewniają, że skutki uboczne są "niezwykle rzadkie", ponieważ dotykają przykładowo "jedynie" 10% kobiet. Nieco zniesmaczyło mnie także nachalne zachęcanie do swobody seksualnej. Wiem, że posiadanie w życiu wielu partnerów jest jak najbardziej normalne, ale autorki podchodziły do tematu w taki sposób, że jako niezbyt doświadczona kobieta po dwudziestym roku życia poczułam się wręcz nieswojo.
Pomimo tych słabych punktów uważam książkę za godną polecenia, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają dużego zasobu wiedzy w zakresie edukacji seksualnej, a chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Książka warta uwagi. Wręcz powinna być pozycją obowiązkową w szkole. Większość książki jest przydatna również dla mężczyzn, mimo że jest kierowana do kobiet. Polecam!

Była to pierwsza książka, po którą sięgnęłam po zakupie czytnika oraz założeniu konta na Legimi. Absolutnie się nie spodziewałam, że książka o tematyce ginekologicznej może aż tak zafascynować!
Autorki książki zdołały przekazać bardzo ważne informacje dla wszystkich kobiet w sposób niesamowicie przestępny. Uważam, że jest to lektura obowiązkowa dla kobiet w każdym wieku. Marzy mi się również, aby przeczytali ją mężczyźni.
Z pewnością każdy znajdę w tej książce wiele interesujących informacji.

Niesamowita podróż po kobiecych częściach intymnych. Nie sądziłam, że wieku 30 lat mogę się jeszcze czegoś dowiedzieć o swoim ciele - jak widać człowiek uczy się całe życie. Napisana przez dwie studentki medycyny, bardzo przystępnym językiem, co sprawiało, że czytało się ją jednym tchem; nie mogłabym się oderwać. Autorki poruszają niezwykle ważne tematy, zaczynając ogólnie od budowy kobiecego ciało, poprzez szczegółowe, ale jednocześnie bardzo interesujące omówienie kwestii antykoncepcji, kończąc na chorobach przenoszonych drogą płciową. Poruszamy jest także temat aborcji i praw kobiet. Niesamowicie ważna książka dla dziewczyn, kobiet, ale i nie tylko!

Bardzo przydatna i przystępnie napisana książka. Sporo wiedzy dotyczacej tematów ginekologicznych, związanych z seksualnością, przekazanej prostym językiem.

Uwagi:
- książka zawiera fragmenty, gdzie autorki podają ceny w koronach lub nazwy produktów dostępnych w Norwegii. Myślę, że podczas tłumaczenia książki fajnym zabiegiem byłoby umieszczenie tych samych danych w złotówkach (ceny), w Polsce (dostępność) - super jest to zrobione w polskiej wersji książki Historia wewnętrzna
- książka w kilku miejscach porusza kwestie, które w dzisiejszych czasach są traktowane przez niektórych ideologicznie (np operacja zmiany płci, płeć psychologiczna, tabletki 'po')
- jak wspomniała youtuberka Pink Candy, w książce choroba bakteryjna pochwy jest uważana za nieprzenoszoną drogą płciową, co według najnowszej nauki może być nieprawdą
- odniosłam wrażenie, że autorki za bardzo sugerują, że zabronienie spożywania alkoholu w ciąży może być niesłuszne, że to przekonanie jest na wyrost, ponieważ skutki uboczne są zbyt małe. Przy takiej opinii brakuje moim zdaniem opisu faktycznych skutków ubocznych (np FAS), choćby po to, by uzmysłowić czytelnikom, że - nawet jeśli rzadkie - mogą być one bardzo groźne

Uwagi:

Najbardziej żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej.

Najbardziej żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej.

Nina Brochmann Radości z kobiecości Zobacz więcej
Nina Brochmann Radości z kobiecości Zobacz więcej