Daj się pokochać dziewczyno

Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno
Katarzyna MillerJoanna Olekszyk Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2019-01-23
2019-01-23
9788381320658
asertywność miłość poradnik psychologia relacje międzyludzkie relacje rodzinne rozwój osobisty seksualność styl życia współczesna kobieta

Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Daj się pokoch... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Być synową i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Być synową i n... Anna Bimer, Katarzy...

Ech... dwie panie rozmawiają o różnych aspektach związków damsko-męskich. Jakoś mnie nie porwało, za dużo afirmacji pozytywnego myślenia i takiego radosnego podążania przez życie z wiatrem zmian, do tego wieje lekkim (ale jeszcze akceptowalnym) feminizmem, tak naprawdę - jednak nudno.

Nie lubię tego określenia, tutaj jednak pasuje jak ulał - babska lektura.

Nie lubię tego określenia, tutaj jednak pasuje jak ulał - babska lektura.

Mądra w swej prostocie.

Mądra w swej prostocie.

Mam problem z panią Miller - lubię sięgać po jej książki, ale nie zawsze się z nią zgadzam. Ona sama jest świadoma tego, że mnóstwo ludzi jej nie znosi, oskarżając o zbyt natarczywe pozytywne myślenie. Ja też do tej krytyki się przyłączam, ale jednak wiele wyszukuję ciekawych rad i postaw. Tak więc, dalej będę sięgać po książki pani Kasi, ale zawsze z przekąsem. ;)

Niebezpieczeństwo w czytaniu poradników, i braniu zdania jednej osoby za najbardziej celne, trafne, i właściwe, jest o tyle nie bezpieczne co oglądanie np. jednego kanału informacyjnego. Żeby wyrobić sobie na coś pogląd- obiektywny, właściwy i własny, trzeba korzystać z różnych źródeł informacji. Bazowanie na jednym, którego się nie podważa, jest dobrą drogą do zacieśnienia sobie horyzontów.
Czytając książkę "Daj się pokochać dziewczyno" Katarzyny Miller, pojawiały się w mojej głowie co rusz pytania o obiektywność i trafność spostrzeżeń autorki. Głównie dotyczyło to rozdziału "zdrada jak choroba" i podejścia, że mężczyźni zdradzają na dwa sposoby- ze względu na seks i ze względu na miłość. Cytuję "Więc jeśli mężczyzna mówi swojej żonie, że to było nieważne, to naprawdę ma to na myśli: on nie chciał się z tamtą żenić, bo żonę już wybrał (...) tamto się po prostu stali zdarzyło. (...) Niektóre kobiety to rozumieją, mimo, że jest im z tego powodu przykro źle i niedobrze. One wiedzą, że chłop zachował się jak bachor, który poszedł na cukierki, choć to oczywiście żadne cukierki nie były." Rozumiem, że te dwa typy zdrady występują, tylko co to ma do rzeczy w układzie, w którym swoje dorosłych ludzi decyduje się na funkcjonowanie wedle konkretnych zasad, w którym skoki w bok nie były ustalone jako fair-play? A no tyle, że takim stwierdzeniem ujmuje się odpowiedzialności mężczyzn, sprowadzając ich do roli "bachora", a kobieta funkcjonuje jako "matka", która ma zrozumieć wybryk "synka". To jesteśmy dorośli, i traktujemy się jak dorośli, z całym szeregiem konsekwencji jakie leżą za każdym czynem jakiego dokonujemy, czy jednak w tym układzie są równi i równiejsi? Ta sama sprawa dotyczy wszystkich ustaleń pomiędzy dwojgiem ludzi- i zawsze można się z nich wycofać, ale łamanie tych zasad to po prostu świństwo.
Z rzeczy, które jednak mnie w książce ujęły, i ukazały mi ciekawą perspektywę to sprawa własnego, pozytywnego egoizmu, oraz siła jaką niesie wysoka samoocena.
Podsumowując- książka jest ciekawa, ma swoje dobre momenty, i celne uwagi. Nie wybrałabym jej jednakże jako wyznacznik objawionej prawdy, jak dobrze żyć w związkach. Czytajcie z ciekawością, ale i z przymrużeniem oka.

Zbiór aforyzmów nie trzymających się kupy. Zero poparcia swoich teorii przez poważne badania, tylko gadanie co mi ślina na język przyniesie, bo przecież na nieszczęśliwych kobietach zarabia się spore pieniądze. Ciężko się to czyta, miałam wrażenie, że co kilka stron wałkowany jest ciągle ten sam temat. Jak w formie podcastu czy wideo Panią Katarzynę da się polubić to niestety z przykrością stwierdzam, że jej wypowiedź odziana z tego wszystkiego bardzo traci na kolorze i wartości.

To taki poradnik do życia w związku. W związku ze sobą też. Osoby obojga płci powinny sobie przeczytać zanim wejdą w związek. Pozwala określić czego szukamy, potrzebujemy, a czego kategorycznie na chcemy tolerować.

To moja pierwsza przygoda z poradnikami, gdzie główne skrzypce gra p. Katarzyna Miller i muszę stwierdzić, że nie ostatnie. Świetny język, różnorodność tematów oraz (chylę czoła) rewelacyjne podejście do rozmowy p. Joanny Olekszyk. Nie powiem, były momenty drażniące, ale tak niewiele, iż nie przesłoniły mi całości materiału. Polecam.

okropna i bardzo szkodliwa według mnie (autorka przekazuje takie wartości, że zdrada w zasadzie nie jest zła, bo faceci ,,nie myślą", więc skoro nie myślą to nie robią nic złego)

Jedna z kolejnych książek Pani Kasi, którą mam na koncie. Mimo ze kolejna to nadal dużo ważnych rzeczy porusza, czasem może takich prostych prawd ale jednak trzeba je powtarzać bo zmiany w życiu nie staną się od przeczytania o czytać raz, jak dla mnie tej wiedzy jest tak dużo że trzeba czasu zeby to wchłonąć. Jak dla osoby która jest dosyć świadoma ale jednak w procesie pracy nad sobą jest to książka która się dosyć łatwo czyta ale jednak czasem potrzebowałam pauz zeby coś przyzwoici albo odetchnąć od ciężkości tematu który dostała mnie osobiscie. Ale to jak najbardziej na plus, pokazuje tylko jak bardzo życiowa jest Autorka.

Bardzo lekka, miła i przyjemna w czytaniu, pokazuje fajne spojrzenie na związek i relacje :)

• Poradniki
  • Psychologia