Nagroda

The Prise Pulitzer
83-86133-36-8
małżeństwo, rozwód
Poetyka

Roxanne Pulitzer, opisując historię swojego małżeństwa, rozwodu i walki o odzyskanie dzieci, nie szczędzi nikogo - ani męża, ani siebie, ani najwyższych kręgów amerykańskiej elity, a ściśle mówiąc ich stylu życia, w którym orgie seksualne i narkotyki są na porządku dziennym. Kiedy w amerykańskiej prasie po raz pierwszy ukazały się wzmianki o ślubie Roxanne i Herberta Pulitzerów, historię tej...

Kiedy w amerykańskiej prasie po raz pierwszy ukazały się wzmianki o ślubie Roxanne i Herberta Pulitzerów, historię tej pary przedstawiano jak bajkę o Kopciuszku i pięknym królewiczu. Ona - pochodząca z nizin społecznych; on - wnuk sławnego amerykańskiego wydawcy, spadkobierca fortuny szacowanej na osiemdziesiąt milionów dolarów, właściciel sieci hoteli, stacji radiowych i plantacji cytrusów.

Po kilku latach w prasie pojawiły się relacje z rozprawy rozwodowej Roxanne i Herberta. Ten "rozwód wszechczasów" przez kilka miesięcy trzymał w napięciu całą Amerykę.

[Da Capo, 1994]

willa | 2011-07-18