Mary Poppins otwiera drzwi

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Cykl: Mary Poppins (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Mary Poppins Opens the Door

Inne wydania

Nowe wydanie historii o niezwykłej niani. Sztandarowa pozycja klasyki dziecięcej swą premierę miała w 1934 roku i stał się podstawą dla jednego z najsławniejszych musicali. Ponadczasowa opowieść o sile wyobraźni, którą trzeba wciąż dokarmiać, by nie zginęła przytłoczona dorosłością. Mary Poppins to wróżka przywiana wiatrem, która zjawia się pewnego dnia w domu zwykłych ludzi, poszukujących...

Mary Poppins to wróżka przywiana wiatrem, która zjawia się pewnego dnia w domu zwykłych ludzi, poszukujących guwernantki, i zostaje nianią czworga dzieci. Akcja powieści toczy się we współczesnym, realistycznie ukazanym angielskim mieście, wśród codziennego otoczenia - ulic, sklepów, parków - ale za sprawą Mary Poppins dzieci ciągle przeżywają nieprawdopodobne, cudowne przygody, bo Mary, ilekroć chce, przekracza granice realnego świata, wiodąc swych wychowanków w świat czarów.

źródło opisu: Jaguar, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Evik | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Marry Poppins to wcale nie Chodząca Doskonałość, ale Chodząca Zarozumiałość. Ciągle się obraża i strzela fochy.
A ten jej centymetr najchętniej wrzuciłabym do kominka ;) .

Ale książka podobała mi się. W tym tomie można między innymi przeczytać o marmurowym chłopcu, który zszedł z cokołu i o Kocie, Który Patrzył Na Króla. Opowiada ono, na czym polega prawdziwa mądrość.
I chyba w Sylwestra zostawię otwartą książkę z bajkami...

UKmiś | 2017-02-24

Dlaczego lubię Mary Poppins?
A no dlatego, że jest to postać pełna uroku.
Książka wartościowa, pokrzepiająca i czarująca.
Nie wiem, ale czasem ogarnia mnie niemały smutek, bo zaczynam myśleć, że tak już nikt nie pisze.
7/10

Lukrecja | 2015-12-28

Czytałam całą serię będąc niedużą dziewczynką i później przez wiele lat tęskniłam za Mary. Zakupiłam wszystkie tomy i znów jestem szczęśliwa, bo w pewien sposób zatrzymałam Mary u siebie. Jest moim wzorem w wychowywaniu dzieci, zwłaszcza w obecnych czasach. Mary oferuje podopiecznym magię, choć wszystko co konieczne i co obowiązek nakazuje musi wcześniej zostać zrobione. Jest niesamowita.

Zania | 2017-01-23
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ach, uwielbiam Mary Poppins! W części " Mary Poppins otwiera drzwi" jest bardzo tajemnicza. Dzięki niej dzieci będą mogły polecieć na cukrowych laseczkach, pójść na podwodny bal, poznać stojący w parku posąg i przeżyć nowy rok z bohaterami z ulubionych baśni. A to wszystko oczywiście dzięki Pannie Poppins. Możecie też to poczuć - ale uważajcie, żeby Mary nie zamknęła drzwi!

Melba | 2014-03-04

Przygody mieszkańców z Ulicy Czereśniowej 18 należy przeczytać najwcześniej jak można. Smakują wtedy jak pyszne lody z sosem karmelowym i magiczną posypką. Polecam jako pozycję obowiązkową w kanonie lektur z dzieciństwa. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, może udzieli się Wam odrobina magii, którą znajdziecie na twarzach progenitury :)

Ervisha | 2016-03-17
Przeczytana: 19 marca 2016

Przeczytałam i.... no właśnie nic. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Nie znalazłam w niej nic co mogłoby się spodobać. Otrzymałam książkę, którą z trudem przeczytałam do końca. Podziękuję za kolejne części - strata czasu. Wolę poświęcić go na ciekawsze, przyjemniejsze i o wiele lepsze lektury

Mary14 | 2013-01-02
Przeczytana: 31 października 2012

Kolejna książka z serii o wróżce przywianej wiatrem. Przepiękna! Polecam szczególnie dziewczynkom w wieku lat 9-12.

Leelunia | 2012-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Nie zachwyciłam się jakoś specjalnie tą książką. Po przeczytaniu 1 części nie ma tu nic zaskakującego, poza paroma zabawnymi fragmentami. Polecam, ale raczej młodszym czytelnikom.

NightMarry | 2015-08-04

Mam 23 lata, będąc za granicą bardzo niedawno czułam się cholernie samotna i wróciłam sobie do tej książki, pomogła mi przetrwać. Bardzo miło i przyjemnie się czyta

Joanna Bożek | 2010-09-15

Cudowna książka z dzieciństwa, szczerze uwielbiałam całą serię o niani.