Zaufać

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-99-6
Beletrystyka, kultura, literatura
Kamila

Młodzi ludzie, wchodzący w dorosłe życie, przeżywają to, co piękne - pierwszą miłość, prawdziwą przyjaźń, poczucie wolności, jednakże doświadczają też niemałych problemów, jak: alkoholizm, narkotyki, śmierć bliskiej osoby. Kasia, główna bohaterka, znajduje się nieraz w centrum tych nieprzyjemnych zawirowań, ale wychodzi z nich zwycięsko, jest wierna miłości, nie przyjmuje tanich ofert tego świata. Pomimo wielu trudności, nie poddaje się, nie traci zaufania. Pozostali bohaterowie tej powieści, Jacek, Daga, Grześ, wzajemnie się wspierają, podpowiadają sobie, jak żyć, by nie stracić tego, co najcenniejsze, siebie, zaufania. Powieść ukazuje źródło wewnętrznej siły młodych ludzi, która pozwala żyć pięknie i z nadzieją.

kasandra_85 | 2011-06-08
Przeczytana: czerwiec 2011

Pokrecona | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Niewielkich rozmiarów książeczka,dająca dwie godziny wspaniałego obcowania z wiarą w Boga.Cytaty z Biblii pokazują jak duże znaczenie w życiu bohaterów ma zaufanie i obecność Boga...

Cudowna książka. Przeczytałam bardzo szybko ponieważ losy Kasi i jej przyjaciół mnie wciągnęły. Jedna z moich ulubionych książek, Naprawdę wspaniała i poleam ją absolutnr każdemu bo warto ją przeczytać.

| 2011-04-21
Przeczytana: 2011 rok

Zaufanie jest czymś ważnym w życiu każdego z nas. Bez niego nie jest nam dane poczucie własnego bezpieczeństwa, a także pewnego rodzaju komfort psychiczny. Jest ono również wiarą w zbiór określonych działań, które niosą ze sobą pewne ryzyko... Mogłabym tak pisać w nieskończoność, jednak nie o to mi tym razem chodzi. W dniu dzisiejszym mam Wam bowiem do przedstawienia powieść, która napisana została przez panią Jolantę Szwed.

Zaufać jest niepozorną książeczką, która liczy sobie nie całe sto osiemdziesiąt stron. Opowiada ona swoim czytelnikom historię Katarzyny - dziewczyny, która co jakiś czas znajduje się w centrum nieprzyjemnych zawirowań jakimi są: narkotyki, alkoholizm, czy też śmierć bliskiej osoby. Na całe szczęście jest również kobietą na tyle silną, że udaje jej się wyjść zwycięsko z niejednych tarapatów. Dzięki tym wszystkim umiejętnościom pozostaje wierna miłości i nie pozwala na to aby tanie oferty świata zawładnęły jej duszą. Problemy szargające życiem głównej bohaterki...

Katarzyna | 2017-05-02
Przeczytana: maj 2017

Szybka, lekka, przyjemna lektura. Idealna do krótkiej podróży pociągiem. Bez większych zwrotów akcji, ciekawa perspektywa.

Juliab3 | 2011-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2011

Na wstępie powiem, że bardzo rzadko sięgam po dzieła polskich pisarzy. Sama nie wiem dlaczego, może dlatego, że przyzwyczaiłam się do myśli, że zagraniczni autorzy, piszą lepsze i ciekawsze książki? Ostatni raz po jakąkolwiek pozycję napisaną przez Polaka, sięgnęłam pod koniec podstawówki. I do książki pani Jolanty Szwed pt. "Zaufać", podeszłam z bardzo dużym dystansem.

Książka opowiada o Kasi, która nie ma łatwego życia. Jej ojciec jest alkoholikiem, a do tego jeszcze damskim-bokserem. Wraz z matką i młodszą siostrą, żyje w strachu przed domowym tyranem. Starają się mu nie narażać, jednak on i tak zawsze się do czegoś przyczepi, a potem pobije swą żonę i córki. Kasia przysięgła sobie, że za wszelką cenę będzie chronić siostrzyczkę i mamę. Wszystkie ataki ojca przyjmowała na siebie ze spokojem. Mimo bólu i ran, powstrzymywała łzy i robiła wszystko, aby ta sama krzywda nie spotkała jej siostry - Basi. Całą swą miłość i nadzieje przekazywała Bogu. Wierzyła, że On jej pomoże, że tak...

Pani_Szczur | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Niby książka fajna ale jednak lekko beznadziejna. Plus dla Jacka za to,że grał utworu SDM'u. Chociaż w pewnym momencie miałam już przerwać czytanie tej książki. Nie podobał mi się styl w jakim była napisana. "Grzesiu zrobił to ...." " Jacuś zrobił to...." ... Nooo...takie troche beznadziejne jak dla mnie, oczywiście nie obrażając autorki.
Ogólnie książka średnia.

Elena | 2014-06-08

Cuuuuudowna książka! Niestety jest bardzo krótka ale wyjątkowo wciągająca. Z miejsca polubiłam główną bohaterkę - Kasię. Historia o niej i o jej przyjaciołach jest wyjątkowa. Każdy powinien przeczytać te opowieść. Została napisana bardzo przyjemnym do czytania językiem.

Roksana Lewandowska | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 lutego 2016

Lekka do czytania :)

Scarlett | 2013-04-28
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Książka ma przesłanie i porusza trudną tematykę dorastania w koszmarnym środowisku, co jest plusem. Autorka najzwyczajniej w świecie nie umie pisać. Jak powiedziałam wcześniej, jest wiele dużo lepiej napisanych książek sięgających po tę problematykę. I czy nie powinno to być jakiegoś znaku na okładce, że „Zaufać” serwuje nachalną katolicką propagandę?