Anielskie rozmowy nocą

Anielskie rozmowy nocą
Absolutnie Fantastyczne
1996-01-01
1996-01-01
anioł aniołowie rozmowy wiara szczęście pokrzepienie

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Nie widzimy Ich, ale Oni nieustannie czuwają nad nami, dbając o nasze zdrowo, życie oraz zdrowie.
Książka to zbiór siedmiu króciutkich opowiadań, osadzonych we współczesnych polskich realiach (w kraju i na emigracji),których narratorami są nasi "Niebiescy Ochroniarze" a bohaterami Ich podopieczni. To Oni opowiadają historie o malutkiej Basi, która uległa groźnemu wypadkowi, niesfornej Emilce, muszącej zmierzyć się z ogromną stratą, zapracowanej Julii, która odnajduje sens swojego życia, Ewie, którą czekała w życiu duża zmiana i innych...

Opowiadania są krótkie, przy czym napisane lekkim językiem. Czyta się je na prawdę bardzo szybko (do pochłonięcia w godzinkę lub dwie),jednak to nie tylko lekki styl ma wpływ na taki a nie inny odbiór tej książki.
Jej sekret tkwi również w tym, że każdy z nas może utożsamić się z bohaterami opowiedzianych historii - taką Basią, Ewą, Emilką, czy Elą może być każdy z nas. Przedstawione są w niej życiowe sytuacje - to co spotkało bohaterki mogło, może i mogłoby spotkać nas samych.
Wszystkie pokazują to, że nie wolno się poddawać i tracić nadziei - choćby się waliło i paliło, zawsze trzeba mieć w sobie nadzieję i wierzyć, bo los w każdej chwili może się do nas uśmiechnąć a sprawy przybrać całkiem inny obrót.
Ponadto jej treść przybliża nam obraz naszych "niebiańskich opiekunów" i pokazuje, że chociaż Ich nie widzimy zawsze Ktoś czuwa nad nami.

• Przeczytane w 2015 r.
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Anielskie rozmowy nocą