A Place to Hide
Kryjówka
dona

Książka Evelyn Anthony jest pełną dramatyzmu opowieścią o losach współczesnej angloirlandzkiej rodziny, ukazanych na tle burzliwej sytuacji politycznej w Irlandii. Frank Arbuthnot, który przez całe życie walczył, by otoczenie zaakceptowało jego irlandzką tożsamość, został porwany. Jego siostra, Claire Fraiser, jest gotowa poświęcić karierę polityczną męża i szczęście własnej rodziny, chcąc ratować brata. Tymczasem Marie, beznadziejnie zakochana we Franku bojowniczka IRA, zrobi wszystko, by jej to uniemożliwić ... Trzymająca w napięciu powieść o wielkich namiętnościach i trudnych wyborach moralnych.

allison | 2013-06-28

Początkowo czytało mi się tę powieść bardzo dobrze, głównie dzięki wartkiej akcji i jej zwrotom oraz dzięki tajemniczej atmosferze, potęgowanej przez mroczną rodzinną tajemnicę. Potem jednak coś zaczęło się psuć, rozłazić i po prostu nudzić.

Plusem na pewno jest zakończenie - zaskoczyło mnie, bo spodziewałam się czegoś innego.
Do zalet można zaliczyć jeszcze przekonująco pokazane tło polityczne.

Słabe są kreacje bohaterów (nie wyróżniają się niczym szczególnym) oraz sposób pokazania motywów ich postępowania.
Można przeczytać, ale nie należy nastawiać się na niezapomniane przeżycia.

Roxetka | 2016-02-11
Przeczytana: 08 kwietnia 2016