Bóg pali cygara

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.
sex
Ela

To powieść o miłości. Tylko i po prostu o miłości - pisze o swojej najnowszej książce Anna Bojarska. Bóg pali cygara to historia spotkania dwojga cudzoziemców w obcym dla siebie mieście - współczesnym Paryżu. Co właściwie zaczyna ich łączyć - seks? Lęk przed samotnością? Potrzeba gry, intrygi, zakładania coraz to nowych masek w teatrze kochającej iluzje metropolii? A może (to wciąż jeszcze się zdarza) naprawdę miłość? Ekspresyjna, drapieżna proza Anny Bojarskiej doskonale oddaje gorączkową atmosferę Paryża - zatłoczonych ulic i lokali, nigdy niezasypiających Champs Elysées, na których bożonarodzeniowe lampki wiszą obok reklam sex-shopów, klimat frenetycznej przedświątecznej radości podszytej nieuleczalnym smutkiem i samotnością.

kasiek94 | 2013-03-27

Anna Bojarska. Szczerze, nigdy nie zetknęłam się z jej twórczością, ale teraz bardzo tego żałuje. Dlaczego? Bo ta książka wprost mnie oczarowała, pochłonęła że była skończona w ciągu dwóch i pół godziny. Kim jest autorka? Mieszka głownie w Paryżu, czasami w Warszawie. Jest autorką powieści, scenariuszy telewizyjnych, sztuk teatralnych. Jej siostrą jest Maria Bojarska.

Jak zwykle mało można się dowiedzieć o autorce z opisu znajdującego się z tyłu książki. Może niektórzy nie lubią zwracać na o uwagi, ale ja tak. Uwielbiam czytać biografie, autobiografie. Poznaję się przez to bliżej autora i jego książkę. Niestety, o Annie Bojarskiej, w Intrenecie znajduje się mało informacji.
Jak sama autorka skomentowała swoją powieść ? „To powieść o miłości. Tylko i po prostu o miłości”

Zgadzam się z nią w 100 procentach. Jednak nie jest to miłość denna, słodka, przereklamowana, gdzie główna bohaterka jest biedna, samotna, ale o spotkaniu faceta wszystko układa się dobrze, do czasu, aż na...

SylwiaCze | 2013-11-09
Przeczytana: 2012 rok

Poza wszystkimi już dodanymi opiniami jest tu coś jeszcze. Cicho przemycona nadzieja. I tym mnie książka najbardziej ujęła.
Przyznajmy bowiem szczerze, że pomimo obojętnej pozy w te ciche, własne szczęśliwe zakończenia wierzą nawet najwięksi sceptycy.

Ela | 2010-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2010

cudna wspaniała książka..
nie mogłam się od niej odrwać ciągle chciałam jeszcze i jeszcze;)
tak jak RITZ:)

Xymena | 2011-02-21
Przeczytana: 17 lutego 2011

Nie wiedziałam, że polscy autorzy potrafią tak pisać! :>

julka | 2013-09-16
Przeczytana: lipiec 2013

Powieść w stu procentach godna polecenia. Nie tylko znakomicie napisana, ale także mądra. Bohaterowie są realistyczni - zwłaszcza główna postać kobieca, Natalia, ze swoimi wadami i słabościami. Każda z nas może się z nią utożsamiać. Świetnie oddana atmosfera Paryża, romantycznego, magicznego, pełnego świateł i tajemniczego uroku.

Alicja Kowalczyk | 2013-03-18
Przeczytana: 2009 rok

Idealna książka do kieliszka wina albo szklaneczki whisky. Tak żeby usiąść z papierosem i zanurzyć się w Paryski świat.

Autorka genialnie bawi się interpunkcją i słowem.

Anna | 2011-09-01
Przeczytana: sierpień 2011

Bardzo nerwowa.Bardzo prawdziwa.W sumie bardzo smutna opowieść.

maka | 2013-08-27

Piękna, prawdziwa, nie łatwa, dojrzała... Mimo, że czytana dawno to została w głowie. Dojrzała, trafiła do serca. Gęsta, bolesna ale prawdziwie piękna.

fourbe | 2012-03-04

uwielbiam - gorzka, dzisiejsza, prawdziwa, chaotyczna, intertekstualna, wciagająca.

Anna Marczuk | 2010-09-05

ukochana...