Kozzmoss

kosmos kozzmoss bojarska
literatura piękna
838964018X
kosmos kozzmoss bojarska

Nie potrafię jej ocenić. Słowo, które mi się nasuwa to "dziwna". Sama historia ciekawa, jednak styl autorki nie przypadł mi do gustu.

historia jest niezła, język trochę drewniany.

"Zwykła książka" pomyślałem kupując ją za 1zł z naszej miejskiej biblioteki. Byłem w błędzie. Wspaniała, piękna, przede wszystkim - prawdziwa! Obiecuje, że losy dziewczyn niejeden raz doprowadzą was do płaczu i radości. A jak zakończy się ta historia? To sprawdźcie sami. Polecam!

Dosyć wstrząsająca opowieść o domu dziecka i warunkach tam panujących. Tok myślenia głównych bohaterek ukazuję zachowania społeczne ludności z tamtych lat.

nic zero nul !

Kozzmoss to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Bojarskiej. Trochę bałam się co mnie czeka. Nauczona doświadczeniem, że nie wszyscy autorzy radzą sobie z tematami tego typu długo zwlekałam z czytaniem.
Z jednej strony, autorka poradziła sobie z nim bardzo dobrze, z drugiej- wcale. Bohaterki są prawdziwe, wyraziste, dobrze wykreowane. Świat który je otacza również......

Wpadła mi w ręce w taniej książce. Przyciągnęła ceną [dwa złote!!] oraz nazwiskiem, gdyż siostry Bojarskie lubię i darzę szacunkiem.

Wbrew SZKARADNEJ okładce [ku zdziwieniu projektu samej autorki] - książka bardzo dobra. Tragiczne i przerażające losy trzech dziewczyn z nizin społecznych; dziewczyn, które gdyby urodziły się w środowisku nieco mniej plugawym, zostałyby...

Bardzo dobra, ale trudna książka. Mnie poraziła, dobrze było ją przeczytać, ale nigdy bym do niej nie wróciła.

Naprawdę "Bidul" przy tym jest tak wylajtowany, że wydaje się być nieomalże przyjemną i zabawną lekturką do snu.
Akcja w książce jest wielokrotnie przerysowana, ale o to chodzi. Rzeczywistość jest faktycznie kiepska, ale raczej na poziomie "Bidula", a nie na takim, jakim go przedstawia autorka.
Niemniej jeżeli przypadł Ci do gustu "Malowany Ptak" i nie ruszają Cię książki...

• LGBT
  • Kobieca, pisana przez kobiety i dla kobiet
  • Psychologia
  • Do upolowania