Bóg pali cygara

Anna Bojarska Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Z zegarkiem literatura obyczajowa, romans
W.A.B.
sex
literatura obyczajowa, romans
Z zegarkiem
sex

Początek na siłę intrygujący, a potem... potem jest tylko gorzej. Chaotycznie, seksistowsko i chwilami nudno. Mocno rozbawił mnie za to opis masturbacji w jacuzzi (chociaż obawiam się, że nie miało być śmiesznie).

W książce Anny Bojarskiej nic nie jest przewidywalne, bohaterowie długo ukrywają swoją tożsamość (nawet przed sobą nawzajem), są naprawdę wyjątkowi. Sama historia, gdyby ją streścić, jest banalna - ona i on, cudzoziemcy w Paryżu, w tle piękne widoki i krajobrazy, obydwoje poranieni, specyficzni i potrzebujący miłości.

Jednak Anna Bojarska opowiedziała to w taki sposób, że...

Poza wszystkimi już dodanymi opiniami jest tu coś jeszcze. Cicho przemycona nadzieja. I tym mnie książka najbardziej ujęła.
Przyznajmy bowiem szczerze, że pomimo obojętnej pozy w te ciche, własne szczęśliwe zakończenia wierzą nawet najwięksi sceptycy.

Powieść w stu procentach godna polecenia. Nie tylko znakomicie napisana, ale także mądra. Bohaterowie są realistyczni - zwłaszcza główna postać kobieca, Natalia, ze swoimi wadami i słabościami. Każda z nas może się z nią utożsamiać. Świetnie oddana atmosfera Paryża, romantycznego, magicznego, pełnego świateł i tajemniczego uroku.

Piękna, prawdziwa, nie łatwa, dojrzała... Mimo, że czytana dawno to została w głowie. Dojrzała, trafiła do serca. Gęsta, bolesna ale prawdziwie piękna.

Anna Bojarska. Szczerze, nigdy nie zetknęłam się z jej twórczością, ale teraz bardzo tego żałuje. Dlaczego? Bo ta książka wprost mnie oczarowała, pochłonęła że była skończona w ciągu dwóch i pół godziny. Kim jest autorka? Mieszka głownie w Paryżu, czasami w Warszawie. Jest autorką powieści, scenariuszy telewizyjnych, sztuk teatralnych. Jej siostrą jest Maria...

Idealna książka do kieliszka wina albo szklaneczki whisky. Tak żeby usiąść z papierosem i zanurzyć się w Paryski świat.

Autorka genialnie bawi się interpunkcją i słowem.

uwielbiam - gorzka, dzisiejsza, prawdziwa, chaotyczna, intertekstualna, wciagająca.

Bardzo nerwowa.Bardzo prawdziwa.W sumie bardzo smutna opowieść.

Nie wiedziałam, że polscy autorzy potrafią tak pisać! :>

• Przeczytane 2012
  • 2009
  • Na mojej półce
  • Kasia
  • 2012
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki Bóg pali cygara