Mord założycielski

Seria: Fantastyka - Przygoda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320711673
piotrex

Fragment: "Niebawem dołączyły dzieci, zaintrygowane niecodziennym zachowaniem się tego zgromadzenia. Zaczęły przepychać się między nogami stojących kobiet i nie bacząc na kuksańce i ciche przekleństwa, wkrótce otoczyły Bertę ciasnym wianuszkiem. Ostatnie szeregi zaczęły napierać ze zdwojonym wigorem, teraz bowiem już prawie nic nie można było tutaj usłyszeć. Krucha równowaga grupy załamała...

Fragment:
"Niebawem dołączyły dzieci, zaintrygowane niecodziennym zachowaniem się tego zgromadzenia. Zaczęły przepychać się między nogami stojących kobiet i nie bacząc na kuksańce i ciche przekleństwa, wkrótce otoczyły Bertę ciasnym wianuszkiem. Ostatnie szeregi zaczęły napierać ze zdwojonym wigorem, teraz bowiem już prawie nic nie można było tutaj usłyszeć. Krucha równowaga grupy załamała się. Kłótnie i swary do reszty zagłuszyła słowa Berty, a kilka kobiet na obrzeżu rozpoczęło zwykłą bijatykę. Przez narastającą wrzawę, która przyciągnęła resztę kobiet z ulicy, a nawet wywabiła z domów kilkunastu mężczyzn, przebił się czyjś silny głos:
– Berta! Wejdź wyżej i nawijaj wszystko od początku! Byle głośno!"

źródło okładki: zdjęcie autorskie

man-o | 2016-05-28

Przeczytałem, ale to nie moja bajka. Wnuk-Lipiński to gawędziarz do kwadratu, a mnie to nudzi.
5/10 ale chyba i tak na wyrost, sorry.

Michał M | 2014-09-29

Więcej akcji niż w poprzednich częściach trylogii. Czemu takie książki nie są w Polsce ekranizowane???

Aliath | 2016-11-13
sowidyl | 2016-10-23