Zmierzch i upadek domu Windsorów

Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: Diogenes
The DECLINE AND FALL OF THE HOUSE OF WINDSOR
Windsor, historia
historyczna
bursian

Dzieje Windsorów są historią ostatnich dwustu lat monarchii w Wielkiej Brytanii widzianą przez pryzmat losów zasiadających na tronie lub związanych z rodziną królewską postaci - ludzi niezwykle inteligentnych lub przeciętnych, przenikliwych i ograniczonych, imponujących monarszą godnością bądź śmiesznych. Skandale, mniej lub bardziej tuszowane, jak się okazuje, były nieodłącznym elementem życia królewskiego dworu, na którym wciąż panuje atmosfera moralnej hipokryzji. Tragiczna śmierć Diany dopisała do kroniki domu Windsorów ostatnią, ciemną kartę.

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl

adrianalena | 2013-09-30
Przeczytana: wrzesień 2013

Szczegółowa, ale nie przytłaczająca historia rodziny królewskiej,której każdy członek posiadał wyrazistą osobowość i własną definicję słowa "monarchia". Książka przypadnie do gustu miłośnikom historii, ale tej opowiadanej bez naukowego napuszenia. Dynastia Windsorów ukazana jest z perspektywy bardziej psychologicznej, mamy szansę dowiedzieć się wiele o tym, jakimi ludźmi byli władcy i władczynie Wielkiej Brytanii, jak spełniali swoje role - nie tylko społeczne, ale także jako rodzice, rodzeństwo, kochankowie. Napisana wartkim, ciekawym językiem książka, może stać się przyjaciółką na wiele jesiennych wieczorów.

Olala | 2010-07-18
Przeczytana: 1998 rok

Rewelacyjnie i rzetelnie przygotowana pozycja!Autor ze znaną sobie drobiazgowością prześledził dzieje najbardziej znanej rodziny świata odkrywając fakty które, nie jednego wprowadzą w zdziwienie.Pokazał umacnianie pozycji rodziny królewskiej w świecie, a jednocześnie problemy ludzi którzy tą rodzinę tworzyli.Polecam!

martabmw | 2016-09-28
Przeczytana: 23 września 2016