Tajemnice rodu Romanowów

Tłumaczenie: Cieślik Elzbieta
Seria: Niezwykli, Nieprzeciętni, Niezapomniani
Wydawnictwo: Świat Książki
Sunniva

Opowieść o zmiennych losach panującej ponad trzysta lat rosyjskiej dynastii carów. Na tronie zasiadali ludzie o rozmaitych charakterach - wybitni bądź słabi intryganci; autorka pisze o fałszywych carskich synach i o dworskich spiskach, o wyzysku poddanych i o buntach, odsłania kulisy władzy, odkrywa misternie prowadzone intrygi. Opowieść kończy się w dniu, w którym dokonano brutalnego mordu na ostatnim władcy Rosji, Mikołaju II i jego rodzinie.

Agacha | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Ciekawa książka o rodzie Romanowów. Barwne życie carów, nie tylko tych najbardziej znanych z lekcji historii. Gwiazdka mniej za mnóstwo błędów. Zarówno literówek, jak i historycznych, które jest w stanie wychwycić nawet taki laik jak ja. Mimo wszystko warto przeczytać.

Alina | 2014-07-14
Przeczytana: 2009 rok

Barwne dzieje rodu Romanowów, pełne intryg knowań, zabójstw, tajemniczych wydarzeń ale także malowniczych, kontrowersyjnych i tajemniczych postaci.
Historia sama stworzyła tą książkę, niekiedy niewiarygodną i fantastyczną jak stare rosyjskie baśnie. Autorka zebrała i chronologicznie ale bardzo przystępnie opisała fakty, ludzi ich motywacje i losy.

ainolop | 2015-03-31

To pierwsza książka historyczna, która tak mnie wciągnęła.

Alicja | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie

historyczny i biograficzny rys Rodu carskiego Romanowów

Karol | 2013-07-16
Przeczytana: 1999 rok

Pierwsza książka, jaką zakupiłem w Świecie Książki. Przeczytana od deski do deski. Pokazuje losy dynastii rządzącej Carską Rosją przez ponad 200 lat.

bursian | 2010-07-14

Książka na wskroś biograficzna przedstawiająca czasy dynastii Romanowów od chwili wkroczenia rodziny na arenę polityczna do jej upadku. Dla bibliografów,genealogów i lubiących historię.

Anna | 2017-05-20
Na półkach: K 4, Przeczytane, Posiadam