Przyjaciel doskonały

2010-01-01
978-83-247-0950-2
Maria Przybyłowska
dziennikarz szpital przyjaciel spisek

Książka bardzo zainteresowana mnie swoim opisem i z dużymi nadziejami przystąpiłam do jej czytania. Cóż, akcja rozwija się powoli, podoba mi się sposób narracji, sama historia też jest ciekawa, chociaż wiem, że wielbicielom gatunków takich jak kryminał czy thriller zdecydowanie nie przypadnie do gustu, mało tego - mogą poczuć się nieco "oszukani", bo książka po przeczytaniu opisu wydaje się właśnie powieścią kryminalną. Ja nie czuję się oszukana, nie jestem zawiedziona, jednak fajerwerków również nie dostrzegłam. Zwłaszcza przez zakończenie, które "zjawiło się" nagle, jakby autorowi skończyły się pomysły i bardzo chciał już swoje dzieło zakończyć.

Po opisie jaki towarzyszy tej książce spodziewałam się naprawdę świetnej historii, ale... rozczarowałam się. Czekałam aż "poczuję" tą książkę, aż wciągnie mnie tak, że będę ją czytała po nocach, jednak nic takiego się nie zdarzyło. Może mam już za wysokie wymagania? :P

Ta książka mi się nawet podobała...Czytałem o wiele gorsze w swoim życiu.

Ta książka mi się nawet podobała...Czytałem o wiele gorsze w swoim życiu.

Książkę wybrałam zdecydowanie ze względu na okładkę, ale okazała się intrygująca i wciągająca już od pierwszych stron. Polecam!

im dalej w las, tym słabiej... ale jak na pierwszą książkę po dluuugim nie czytaniu musi być co najmniej "dobrze":)

Po przeczytanych pierwszych 10ciu stronach nastawiłam się na mocny thriller psychologiczny, z wieloma watkami kryminalnymi.
Okazała się to lekko kryminalna powieść obyczajowa.
Jest napisana w sposób przystępny dla czytelnika ale nie okresliłabym jej jako pozycja "obowiązkowa". Łatwa, lekka i przyjemna :)

Okazała się to lekko kryminalna powieść obyczajowa.

Książka nie wciągnęła mnie za bardzo. Spodziewałam się czegoś bardziej podchodzącego gatunkiem do kryminału. Nie jest zła, lecz nie jest też aż tak dobra jak tego oczekiwałam.

Z tej książki najbardziej podoba mi się okładka. Trochę się zawiodłam - to bardziej obyczajówka z wątkiem kryminalnym w tle.

Książka bardzo wciągająca, każdy rozdział czymś mnie zaskakiwał.
Minusem jest tylko cukierkowy wątek miłosny z Noriną :/

Książka bardzo wciągająca, każdy rozdział czymś mnie zaskakiwał.
Minusem jest tylko cukierkowy wątek miłosny z Noriną :/

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

• Przeczytane w 2013
  • Domowa biblioteczka
  • 2010
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Przyjaciel doskonały