Pistolety i Kosyniery

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Pistolety, Kosyniery
dona

"Pistolety" i "kosyniery"... oba te epitety funkcjonowały w lotnictwie polskim w dwudziestoleciu międzywojennym. "Pistolet" to człowiek budzący podziw nie tylko dla swej odwagi i sprawności, lecz także dla posiadanej wiedzy, wytrwałości i innych cech charakteru, człek godny szacunku, a przy tym lubiany i sympatyczny. "Kosynier" to postać może nieco lżejszego autoramentu: często podkomendny,...

"Kosynier" to postać może nieco lżejszego autoramentu: często podkomendny, uczeń albo kolega rozmiłowany w ryzykownych czynach, pełen brawury, gotów na każdą awanturę.
Jedni i drudzy, są bohaterami tej książki i zaliczani są przez autora do najwyższej kategorii pilotów, tak ze względu na przymioty charakteru jak i talenty lotnicze. Ich pamięci poświęcona jest ta książka.
Zawartość zbioru:
- Bolesław Orliński