Lwy z Westerplatte

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
83-215-7208-1
historia
Amanda

Zbiór wspomnień i relacji kilkudziesięciu westerplatczyków o ich walce w obronie Wojskowej Składnicy Tranzytowej we wrześniu 1939 r., o ich trudnych latach w niewoli i niezwykle ciekawych losach powojennych. O nieżyjących już ''lwach z Westerplatte'' mówią też rodziny i ich najbliżsi znajomi. Dzięki wytrwałej wieloletniej pracy Autorka opisuje losy całej załogi od dowódcy, majora, do...

Dzięki wytrwałej wieloletniej pracy Autorka opisuje losy całej załogi od dowódcy, majora, do szeregowca - liczącej 206 obrońców, na bazie zachowanych dokumentów.
Pełną listę załogi WST Westerplatte zamieszczono z podziałem na oficerów, poległych na Westerplatte, zmarłych w czasie okupacji, zmarłych po wojnie, żyjących do momentu wydania książki oraz tych, których losy są nieznane.
Wydanie III poprawione i uzupełnione.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1983

Roman Dłużniewski | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Westerplatte. Na zawsze utrwalone w naszej historii. I ogromny wysiłek autorki, aby dotrzeć do tych, którzy żyją, do rodzin, krewnych. O tym trzeba wiedzieć, trzeba pamiętać.

juryca | 2013-01-03
Przeczytana: 01 września 1983

Bardzo ciekawa pozycja ukazująca wspomnienia żołnierzy którzy jako pierwsi stawiali czoła armii niemieckiej 1 września 1939 roku broniąc przez 7 dni Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte.

Robert | 2018-06-02
Na półkach: Przeczytane, Historia