Marynarski worek wspomnień

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
9788365201157
jarr74

Wszystkim ludziom związanym z morzem i interesujących się tą tematyka oraz historią polskiej wojskowości w takim właśnie ujęciu postać komandora Borysa Karnickiego z całą pewnością jest doskonale znana. Tym, którym problematyka ta jest niemal obca, przypomnę, iż chodzi o najwybitniejszego podwodniaka Polskiej Marynarki Wojennej okresu II wojny światowej. Przedwojennego oficera, wielokrotnie odznaczanego (w tym Virttuti Military), wsławionego w bojach i operacjach morskich najpierw jako zastępca dowódcy ORP Wilk, później już jako dowódcy ORP Sokół.

Wspomnienia tego zdecydowanie wybitnego, nietuzinkowego człowieka i żołnierza oraz wielkiego polskiego patrioty obejmujące kilkanaście lat z jego ofiarnej służby.

źródło opisu: jareknelkowski.pl

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Maciek Matwiej | 2016-05-06
Przeczytana: 20 stycznia 2016

To bardzo dobrze, że tak bogata osobowość jak komandor por. Borys Karnicki postanowił spisać swoje przeżycia. Książkę czyta się jednym tchem. Obok "Torpedy w celu" komandora Romanowskiego, to moja druga lektura obowiązkowa.

Pio | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 2013 rok

8/10

jarr74 | 2012-06-02
Przeczytana: maj 2012

„Dramatyzm wydarzeń, ale także pełna anegdot opowieść wciąga czytelnika bez reszty”

Wszystkim ludziom związanym z morzem i interesujących się tą tematyka oraz historią polskiej wojskowości w takim właśnie ujęciu postać komandora Borysa Karnickiego z całą pewnością jest doskonale znana. Tym, którym problematyka ta jest niemal obca, przypomnę, iż chodzi o najwybitniejszego podwodniaka Polskiej Marynarki Wojennej okresu II wojny światowej. Przedwojennego oficera, wielokrotnie odznaczanego (w tym Vittuti Military), wsławionego w bojach i operacjach morskich najpierw jako zastępca dowódcy ORP Wilk, później już jako dowódcy ORP Sokół.

Na kartach tej książki zawarte jest 26 opowieści poczynając od roku 1930 i promocji oficerskiej, po dramatyczny czas II wojny światowej i ciężkie walk toczonych z niemiecką i włoską...