Nieświęta magia

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Dolna Dzielnica (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Unholy Magic
ola161

Chess, czarownica na usługach Kościoła, dostaje nowe zadanie: ma zbadać, czy złośliwy duch prześladujący rodzinę gwiazdora filmowego to prawdziwy gość z zaświatów czy zwykłe oszustwo. Również Lex, z którym ma romans, potrzebuje jej pomocy – ktoś zabija dziewczyny z miasta i podobno w zabójstwa wmieszana jest siła nieczysta. Chess rozpoczyna śledztwo i jak zwykle trafia w sam środek nadprzyrodzonej i śmiertelnie niebezpiecznej intrygi...

Monika | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

"Nieświęta magia" druga część opowieści o Chess, czarownicy na usługach Kościoła. Po przeczytaniu pierwszej części bałam się, czy poziom będzie taki sam, ale się nie zawiodłam, bo był o wiele większy! Muszę przyznać,że ta część bardziej mnie wciągnęła niż poprzednia, dlatego przyznałam jej więcej gwiazdek. Akcja rozegrała się w zaskakującym tempie, co sprawiło,że książkę czyta się bardzo szybko. Ta książka potrafi zaskoczyć, co powoduje,że czyta się ją z większą ciekawością. Od pierwszej części polubiłam Terrible'a i ucieszyłam się,bo w tej części również go nie zabrakło :).
Wzruszył mnie moment, w którym Chess ogląda zdjęcie jej i Terrible'a. Opis tego zdjęcia porusza serce, bo jest taki .. prawdziwy.
Mam nadzieję, że dostanę "Miasto duchów" w bibliotece, bo już nie mogę się doczekać, kiedy znowu zagłębię się w historię Chess. Polecam!

zabielka | 2013-10-16

polecam

DżejEr | 2012-10-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2012

Jestem pod wrażeniem. Pochłonęłam tę książkę w zastraszającym tempie jak na tak małą ilość czasu na czytanie, jaką ma się w liceum.
Uwielbiam tą serię. Główna bohaterka to kobieta z charakterem, ale i z problemami i kłopotami, w które ciągle się pakuje. W tej części Chess się stacza... z każdym rozdziałem jest z nią gorzej i to w kilku sferach jej życia.
Postać Teribble'a jest moją ulubioną, a relacje między nim, a główna bohaterką rozwijają się właśnie w tej części.
Nie mogę się doczekać, aż będę miała możliwość przeczytania Miasta Duchów.
Dużo akcji, pełno zagadek i wojna gangów oraz niezwykle zdolna wiedźma w samym środku tego wszystkiego to idealna kompozycja udanej lektury, przynajmniej w mojej ocenie;)
Brak przesłodzonego happy endu i niedosyt, jaki pozostawia po sobie "Nieświęta magia" sprawiają, że wprost umieram z ciekawości, w co wpakuje się Chess w następnym tomie.

Tanya | 2011-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Chess Putnam powraca. Nie jest słodka ani święta, nie jest delikatna, może odrobinę brutalna, nie jest kobieca. Nadal jest wiedźmą. I to całkiem dobrą.
Wcześniej było nawiedzone lotnisko, teraz mamy do czynienia z nawiedzonym domem pewnego bardzo znanego aktora i mordercą zabijającym prostytutki. Jakby tego było mało, stosunki z Lexem i Terriblem nieco się komplikują.
Nadal mamy do czynienia z Chess, która zrobi wiele dla kilku pigułek, która nie da sobie "dmuchać w kaszę", przynajmniej pozornie. Bo jednak pigułki żądzą niepodzielnie jej życiem i wyborami. Tyle, że... Chess zaczyna się coraz bardziej gubić w tym swoim pokręconym świecie. Z jednej strony jest budzący grozę samym widokiem Terrible, z drugiej "pies na baby" Lex.
Spodziewałam się czegoś lepszego, ale to, co dostałam też nie było złe. Bohaterowie mnie nie zawiedli, akcja też się fajnie rozkręcała. No i ten dziwny, przerażający, upiorny świat prosto z programów Discovery na temat slumsów. Warto się w niego zagłębić....

książek: 1925
ola161 | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Muszę przyznać, że się rozczarowałam tą książką. Myślałam, że będzie równie dobra jak cześć pierwsza. Niestety brakuje jej tej iskry i szybkiej, pełnej zwrotów akcji. Pełno jest natomiast lamentów i rozterek głównej bohaterki. Jak dla mnie zaczyna się ona robić żałosna i denerwująca. Szczególnie w kilku ostatnich rozdziałach.
Fabuła natomiast nadal jest interesująca. Historia przedstawiona w drugim tomie wciąga i widać, że jest przemyślana.
Brakuje mi też nowych postaci, które dodałyby fabule i książce więcej dynamizmu. Podsumowując "Nieświęta magia" jest książką dobra, ale nie bardzo dobrą. Historia Chasse nadal jest warta uwagi, szczególnie dla wielbicieli fantasy. Mam tylko nadzieję, że w trzeci tom będzie bardziej podobny do pierwszego:)

Scylla | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 września 2014

No cóż ciężko mi to przyznać, ale niebo i ziemia, autorka i wydawnictwo, i ogółem wszyscy próbują mnie przekonać, że Terrible jest zarówno fizycznie, jak i psychicznie odpowiedni dla Chess.
Jednak dalej nie potrafię tego jakoś przełknąć.

alamuhan | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Bardzo ciekawa książka.
Zdecydowanie odcina się od obecnych nafaszerowanych lukrem młodzieżowych powieści fantasy. Książka jest niesamowita, przesycona realizmem.. Konflikt z samą sobą bohaterki jest ciekawie pokazany.. Polecam!!!!!!!!!

Claudin Genowefa | 2012-02-06

Nie jest trudno znaleźć książkę która ma ciekawą opowieść,łatwo i przyjemnie się czyta.Trudniej jest znaleźć książkę która ma to wszytko i wciąga tak bardzo ze nie jest się wstanie oderwać od czytania.'Nieświęta Magia" ma to!,jest to drugi tom z cyklu "Downside",autorstwa Staci Kane. Historia toczy się wokół kościelnej czarownicy Chess.Książka znów porywa czytelnika szybką porywającą akcją.Polecam!.

Niki | 2012-06-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Druga część przygód Chess, była jeszcze ciekawsza niż poprzednia. Jestem niesamowicie nie pocieszona, że na razie nie mam dostępu do trzeciej części i już nie mogę się doczekać, kiedy ją przeczytam.

tombraiderka009 | 2015-10-11
Na półkach: Chess Putnam, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2015

A za mną już druga część "Dolnej Dzielnicy", którą pochłonęłam w bardzo szybkim tempie.

Chess Putnam nigdy nie ma spokoju. Za każdym razem wciągana w problemy i intrygi dwóch największych dilerów w Dolnej Dzielnicy i zero odmowy. W końcu skądś musi brać narkotyki, a darmowe najlepiej smakują, więc Chessie, chcąc nie chcąc, pomaga im. Z resztą, kiedy giną niewinni, sama dla siebie chętnie podejmie się wyzwania, bo jak nie ona, to kto.?

Ktoś na terenie Bumpa zaczyna mordować prostytutki, więc Chess zostaje wezwana, aby odkryć, kto za tym stoi. Do pomocy, jak zawsze, staje nie kto inny, tylko nasz(mój) wspaniały Terrible, gotowy wspomóc Cesarię, chroniąc ją i zapalić w razie czego skręta oraz postawić piwo.
Gdyby tylko zabójstwa dziwek były zwyczajne, Chess nie brałaby w ogóle udziału w tej sprawie. Ale jak tylko widzi, że trupy mają wycięte oczy, a wokół unosi się mroczna magia, nasza bohaterka wie, że coś się tu święci.
Żeby jeszcze bardziej skomplikować Chessie życie, na terenie...