Nieświęta magia

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Dolna Dzielnica (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Unholy Magic
ola161

Chess, czarownica na usługach Kościoła, dostaje nowe zadanie: ma zbadać, czy złośliwy duch prześladujący rodzinę gwiazdora filmowego to prawdziwy gość z zaświatów czy zwykłe oszustwo. Również Lex, z którym ma romans, potrzebuje jej pomocy – ktoś zabija dziewczyny z miasta i podobno w zabójstwa wmieszana jest siła nieczysta. Chess rozpoczyna śledztwo i jak zwykle trafia w sam środek nadprzyrodzonej i śmiertelnie niebezpiecznej intrygi...

Monika | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

"Nieświęta magia" druga część opowieści o Chess, czarownicy na usługach Kościoła. Po przeczytaniu pierwszej części bałam się, czy poziom będzie taki sam, ale się nie zawiodłam, bo był o wiele większy! Muszę przyznać,że ta część bardziej mnie wciągnęła niż poprzednia, dlatego przyznałam jej więcej gwiazdek. Akcja rozegrała się w zaskakującym tempie, co sprawiło,że książkę czyta się bardzo szybko. Ta książka potrafi zaskoczyć, co powoduje,że czyta się ją z większą ciekawością. Od pierwszej części polubiłam Terrible'a i ucieszyłam się,bo w tej części również go nie zabrakło :).
Wzruszył mnie moment, w którym Chess ogląda zdjęcie jej i Terrible'a. Opis tego zdjęcia porusza serce, bo jest taki .. prawdziwy.
Mam nadzieję, że dostanę "Miasto duchów" w bibliotece, bo już nie mogę się doczekać, kiedy znowu zagłębię się w historię Chess. Polecam!

zabielka | 2013-10-16

polecam

DżejEr | 2012-10-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 października 2012

Jestem pod wrażeniem. Pochłonęłam tę książkę w zastraszającym tempie jak na tak małą ilość czasu na czytanie, jaką ma się w liceum.
Uwielbiam tą serię. Główna bohaterka to kobieta z charakterem, ale i z problemami i kłopotami, w które ciągle się pakuje. W tej części Chess się stacza... z każdym rozdziałem jest z nią gorzej i to w kilku sferach jej życia.
Postać Teribble'a jest moją ulubioną, a relacje między nim, a główna bohaterką rozwijają się właśnie w tej części.
Nie mogę się doczekać, aż będę miała możliwość przeczytania Miasta Duchów.
Dużo akcji, pełno zagadek i wojna gangów oraz niezwykle zdolna wiedźma w samym środku tego wszystkiego to idealna kompozycja udanej lektury, przynajmniej w mojej ocenie;)
Brak przesłodzonego happy endu i niedosyt, jaki pozostawia po sobie "Nieświęta magia" sprawiają, że wprost umieram z ciekawości, w co wpakuje się Chess w następnym tomie.

Scylla | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 września 2014

No cóż ciężko mi to przyznać, ale niebo i ziemia, autorka i wydawnictwo, i ogółem wszyscy próbują mnie przekonać, że Terrible jest zarówno fizycznie, jak i psychicznie odpowiedni dla Chess.
Jednak dalej nie potrafię tego jakoś przełknąć.

Tanya | 2011-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Chess Putnam powraca. Nie jest słodka ani święta, nie jest delikatna, może odrobinę brutalna, nie jest kobieca. Nadal jest wiedźmą. I to całkiem dobrą.
Wcześniej było nawiedzone lotnisko, teraz mamy do czynienia z nawiedzonym domem pewnego bardzo znanego aktora i mordercą zabijającym prostytutki. Jakby tego było mało, stosunki z Lexem i Terriblem nieco się komplikują.
Nadal mamy do czynienia z Chess, która zrobi wiele dla kilku pigułek, która nie da sobie "dmuchać w kaszę", przynajmniej pozornie. Bo jednak pigułki żądzą niepodzielnie jej życiem i wyborami. Tyle, że... Chess zaczyna się coraz bardziej gubić w tym swoim pokręconym świecie. Z jednej strony jest budzący grozę samym widokiem Terrible, z drugiej "pies na baby" Lex.
Spodziewałam się czegoś lepszego, ale to, co dostałam też nie było złe. Bohaterowie mnie nie zawiedli, akcja też się fajnie rozkręcała. No i ten dziwny, przerażający, upiorny świat prosto z programów Discovery na temat slumsów. Warto się w niego zagłębić....

książek: 1940
ola161 | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Muszę przyznać, że się rozczarowałam tą książką. Myślałam, że będzie równie dobra jak cześć pierwsza. Niestety brakuje jej tej iskry i szybkiej, pełnej zwrotów akcji. Pełno jest natomiast lamentów i rozterek głównej bohaterki. Jak dla mnie zaczyna się ona robić żałosna i denerwująca. Szczególnie w kilku ostatnich rozdziałach.
Fabuła natomiast nadal jest interesująca. Historia przedstawiona w drugim tomie wciąga i widać, że jest przemyślana.
Brakuje mi też nowych postaci, które dodałyby fabule i książce więcej dynamizmu. Podsumowując "Nieświęta magia" jest książką dobra, ale nie bardzo dobrą. Historia Chasse nadal jest warta uwagi, szczególnie dla wielbicieli fantasy. Mam tylko nadzieję, że w trzeci tom będzie bardziej podobny do pierwszego:)

alamuhan | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Bardzo ciekawa książka.
Zdecydowanie odcina się od obecnych nafaszerowanych lukrem młodzieżowych powieści fantasy. Książka jest niesamowita, przesycona realizmem.. Konflikt z samą sobą bohaterki jest ciekawie pokazany.. Polecam!!!!!!!!!

Claudin Genowefa | 2012-02-06

Nie jest trudno znaleźć książkę która ma ciekawą opowieść,łatwo i przyjemnie się czyta.Trudniej jest znaleźć książkę która ma to wszytko i wciąga tak bardzo ze nie jest się wstanie oderwać od czytania.'Nieświęta Magia" ma to!,jest to drugi tom z cyklu "Downside",autorstwa Staci Kane. Historia toczy się wokół kościelnej czarownicy Chess.Książka znów porywa czytelnika szybką porywającą akcją.Polecam!.

ewa | 2017-04-14

Kolejna odsłona przygód Cesarii Putnam.Tym razem,prócz śledztwa z ramienia Kościoła,Chess prowadzi również prywatne śledztwa dla Bumpa i Terrible'a oraz Lexa.Jak zwykle śledztwa się zazębiają,a rozwiązanie to raczej kwestia przypadku,szczęśliwego zbiegu okoliczności i pewnej spostrzegawczości niż umiejętności śledczych czarownicy.
Magia jest tu mroczniejsza niż w pierwszej części.Większy nacisk położony jest też na romans.Mimo związku z Lexem,Chess nadal jest zainteresowana Terriblem.To z nim kontaktuje się w chwili zagrożenia,smutku czy samotności.To on jest dla niej kimś,z kim może pogadać czy pomilczeć w każdych okolicznościach.Chemia między nimi jest wyczuwalna,nawet wtedy,kiedy Chess zostaje przez niego przyłapana z Lexem w bardzo intymnej sytuacji...
Uzależnienie Chess pogłębia się.Potrafi ona wiele poświęcić dla swoich ukochanych pigułek.Niekiedy nawet zbyt wiele...Koszmarna jest ta scena narkotykowego głodu bohaterki u Pyle'ów...Pokazuje jak łatwo dać się omamić sztucznym...

Niki | 2012-06-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Druga część przygód Chess, była jeszcze ciekawsza niż poprzednia. Jestem niesamowicie nie pocieszona, że na razie nie mam dostępu do trzeciej części i już nie mogę się doczekać, kiedy ją przeczytam.