Posłaniec świtu

Wydawnictwo: Amber
Dawnbreaker
wampiry, naturi, Mira
ola161

Nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów w trzeciej odsłonie zmagań z nadciągającą ciemnością Walka trwa. Wkrótce złożona zostanie ostatnia ofiara i świat pogrąży się w wiecznym mroku… Wampiry boją się Miry, bo posiada moc, jakiej nie mają inni nocni wędrowcy. Naturi – słudzy nocy - pogardzają nią za to, kim jest, i szykują się do ostatecznego zburzenia bramy oddzielającej ich świat od...

Wampiry boją się Miry, bo posiada moc, jakiej nie mają inni nocni wędrowcy.

Naturi – słudzy nocy - pogardzają nią za to, kim jest, i szykują się do ostatecznego zburzenia bramy oddzielającej ich świat od świata ludzi - a wtedy na ziemi popłynie krew.

Zbliża się dzień, gdy potężni wrogowie stoczą pojedynek pod osłoną ciemności na zboczach Machu Picchu, gdy przeznaczenie poprowadzi Mirę i śmiertelnego łowcę wampirów ku ostatecznemu starciu...

[wydawnictwo Amber]

kaktusowaona71 | 2015-09-02
Na półkach: Fantasy / S-F, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2015

Właśnie skończyłam 3 tom cyklu "Dni mroku" i z siłą wodospadu pchają mi się na usta słowa piosenki Anny Jantar " Nic nie może wiecznie trwać".
Wszystko co dobre kiedyś się kończy i nie inaczej stało się też w tym przypadku. Tom 3 jest kompletnie nijaki. Niby akcja gęsta, okoliczności często się zmieniają i dużo się dzieje, ale to wszystko jakieś takie mało treściwe. Powtarzają się schematy z pierwszych 2 części tzn. podchody partyzanckie po obu zwaśnionych stronach i bitki mniejsze lub większe, w których nasi bohaterowie obrywają bardziej lub mniej - a tak naprawdę to konkretnych wydarzeń w tym wszystkim tyle, co na lekarstwo. Wątek miłosny również leży i kwiczy a status quo między Danausem a Mirą jest niezmienne jak głaz. Szczerze powiedziawszy, trochę to gonienie w kółko mnie przynudziło. Sytuację troszeczkę ratuje sama końcówka , gdzie nareszcie sprawy ogólnie lekko ruszają z miejsca, ale kilka ostatnich stron treści właściwej, w porównaniu do całej książki, to jednak mało jak...

książek: 1925
ola161 | 2010-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2010

"Posłaniec świtu" nie zachwyca tak jak dwie poprzednie części przygód Miry. Jednak autorka nadal trzyma wysoki poziom swoich książek.
Trzecia część Dni Mroku jest jak dla mnie za mało dynamiczna, porównując do dwóch poprzednich tomów.
Fabuła nadal opiera się na walce Miry z Naturi. Krzesicielka Ognia szykuje się do ostatecznego starcia i wokół tego kręci się cała historia części trzeciej.
Autorka wprowadza też kilka nowych postaci, które niezwykle ubarwiają opowieść i wprowadzają lekki powiew świeżości.
W książce nie brakuje też scen dobrej walki, a nawet samochodowego pościgu.
Jedyne co mi tak naprawdę nie pasowało w całej książce to ohydna okładka. Myślę, że graficy mogli się lepiej postarać i wymyślić coś bardziej oryginalnego.
Podsumowując Jocelynn Draka stworzyła książkę, na którą naprawdę warto zwrócić uwagę. Jest pełna akcji, dynamizmu, mitycznych stworzeń, wyrazistych bohaterów i mrocznego świata Nocnych Łowców - czyli to co ja osobiście, lubię najbardziej:)

Linethin | 2011-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Kolejna część przygód Miry, którą przeczytałam z wielkiem zapałem. Świetna część, a do tego nieustannie coś się działo.

Beata | 2014-05-06
Przeczytana: 29 maja 2014

Świetna. Inne spojrzenie na paranormal.

mój_diabeł_stróż | 2013-06-23
Przeczytana: 06 maja 2013

A oto trzecia część o przygodach Miry i Danausa. Tak samo świetna, jak poprzednia część, niemniej pojawił się tutaj mały minusik, przez co ma o jedną gwiazdką mniej, niż druga część. Nie zniechęcajcie się jednak! Książka straciła gwiazdkę, dlatego że nie mogę się doczekać, kiedy Mirę i Danausa coś połączy. Strasznie mnie to nurtowało, ale cóż, jestem strasznie niecierpliwa, a pani Jocelynn Drake karze mi za długo czekać! Niemniej, jak mówiłam, autorka dalej utrzymuje ten świetny poziom pisania. Teraz trzeba się zabrać za czwartą część i mam nadzieję, że nie będę musiała znów czekać na rozwój miłosnej intrygi!

Angelus | 2010-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Meeega!

freeqa | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Kolejna książka z tej serii, kolejne krwawe akcje i kolejne czytanie z zapartym tchem. Mocny początek, mocny koniec i pytanie: „Co będzie dalej?”. Wszyscy krzyżują swoje plany jak mogą, układy, znajomości, spiski, postacie z charakterkiem, które niby się nie znoszą, a działają wspólnie, bo przyświeca im ten sam cel – to wszystko sprawia, że czyta się bez wytchnienia i chce się więcej i więcej.
Ja się już biorę za następną księgę. Zobaczymy co w niej będzie ciekawego :)

Thanith | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, Urban fantasy
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

To już III tom przygód Miry i jak na razie wszystkie części zakończone są porażką. Mimo to nie odczuwa się ciężaru niepowodzeń bohaterki- zawsze jest nadzieja, że może w następnym tomie w końcu pokona zło.
Mira staję się coraz silniejsza jej pozycja oraz moce rosną.
Jej relacje z Łowcą ulegają zmianie ciekawe czy będzie jakaś szansa na romans między nimi...

DżejEr | 2011-10-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 października 2011

Bardzo szybko przeczytałam ten tytuł. Chciałam ostatnie trzydzieści stron zostawić na następny wieczór, ale po prostu nie mogłam. Uwielbiam tą serię i przyznaję, że jest to jeden z najlepszych tytułów tego gatunku. Przyznaję się - czytałam recenzje kolejnej części, ale nic nie było napisane wprost, a opisy te tylko zaostrzyły mi apetyt na "Nadejście chaosu". Polecam!!!!

girl995 | 2012-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Zdecydowanie lepsza od poprzednich części. Spodziewałam się podobnego zakończenia, ale mimo, że efekt był zbliżony, wszystko potoczyło się inaczej niż myślałam.
Bardzo mi się podobała scena kiedy Danaus się dusił i nie chciał od Miry pomocy.
Wiedziałam, że Aurora to suka, ale nie myślałam, że może być aż tak podła. Chociaż uważam Rowe'a za skończonego kretyna, to i tak było mi go szkoda po tym jak go potraktowała. Rowe jest idiotą, ale chyba go lubię, wydaje się kimś więcej niż tylko czarnym charakterem.
Chciałabym dowiedzieć się co Danaus myśli o tym wszystkim. Byłabym wniebowzięta, gdyby autorka napisała chociaż fragment z jego punktu widzenia.
Chciałabym jak najszybciej zacząć kolejną część, ale na razie nie mogę, jednak na pewno przeczynatm "Nadejście chaosu"