Wakacyjne noce Kitty

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Kitty Norville (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Kitty Takes a Holiday
Kitty, wilkołaczka,
AleksandraO7

Didżejka wilkołaczka z Nocnej Godziny w trzecim paranormalnym romansie z sensacyjną fabułą. Musisz się przed kimś wygadać? Kitty na pewno cię zrozumie… pod warunkiem że jesteś paranormalem. Po niefortunnym spotkaniu z nocnym Waszyngtonem Kitty ma dość atrakcji, jakich dostarcza jej popularność. Musi odpocząć - od Nocnej Godziny i problemów innych paranormali, którzy dzwonią do jej radiowego...

Musisz się przed kimś wygadać?
Kitty na pewno cię zrozumie… pod warunkiem że jesteś paranormalem.
Po niefortunnym spotkaniu z nocnym Waszyngtonem Kitty ma dość atrakcji, jakich dostarcza jej popularność. Musi odpocząć - od Nocnej Godziny i problemów innych paranormali, którzy dzwonią do jej radiowego programu, prosząc o radę. Ale nawet zaciszny domek w górach nie zapewnia Kitty spokoju. Zwłaszcza że dzieli go z dwoma niesamowitymi przystojniakami. A wokół krąży przerażająca istota o płonących czerwonych oczach…

Kyou | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Uwielbiam serię o Kitty - jak i samą Kitty. Ale Cormac to mój ulubiony bohater - i nic tego nie zmieni. Dlatego koniec nie podpadł mi do gustu.

Annie_28 | 2013-09-06
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

"Wakacyjne Noce Kitty" to już trzeci tom o przygodach Kitty Norville, wilkołaczki prowadzącej audycję "Nocna Godzina", której tematem przewodnim są zjawiska nadprzyrodzone. Tym razem główna bohaterka robi sobie przerwę od radiowego zgiełku i postanawia odpocząć w swoim domku w małym miasteczku. Tam skupia się na pisaniu własnej książki, opartej na faktach z jej życia.

Jednak względny spokój zostaje zakłócony... Kitty pewnego ranka znajduje na werandzie wypatroszonego królika, którego krwią został namalowany wielki krzyż na jej drzwiach. Kto chce się jej pozbyć ?? Kitty nie ma czasu by nad tym się zastanawiać. Czeka ją niezapowiedziana wizyta jej przyjaciół: Bena i Cormaca. Z jakiego powodu przyjechali ??

Tego już dowiecie się czytając książkę. :) Powiem tylko, że ten wątek jest jednym z głównych i najciekawszych.

Nie podobały mi się dwie rzczy. Po pierwsze wątek miłosny. Po drugie akcja w środowisku prawniczym.

Tuż po przyjeździe do Kitty, Cormaca i Bena, łowca i wilkołak...

tombraiderka009 | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Po akcji w Waszyngtonie Kitty postanawia na razie zrobić sobie wolne od jej audycji Nocna Godzina i wilkołaczka zaszywa się w leśnej chatce z dala od społeczeństwa. Tam spokojnie leci jej czas przy nic nierobieniu, chociaż Kitty wisi nad głową napisanie książki, do której nie umie się zabrać. Aż nagle znajduje pod drzwiami martwego królika i krwawy krzyż wyrysowany na drzwiach. A takich niespodzianek pojawia się coraz więcej.
Widocznie ktoś nie chce tutaj Kitty.

"Wakacyjne noce Kitty" czytało mi się szybko i z zainteresowaniem. Mamy wątek detektywistyczny na temat uśmierconych zwierząt wokół chatki Kitty i tajemniczej bestii z czerwonymi oczami. Do tego nagle na progu ukazuje się Cormac z Benem, co dodaje smaczku fabule, robi się ciekawiej.
Ale koniec trzeciej części zasmuca. Mam nadzieję, że jakoś to będzie i chętnie zabiorę się za "Srebrną kulę".

kiricella | 2011-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2011

"Do diabła. Znów to zrobiłam."
Znalazłam po okazyjnej cenie i nie mogłam się oprzeć... Kupiłam, mimo, że miałam tylko wypożyczyć. I szczerze mówiąc - nie żałuję :)

Moim zdaniem to najlepsza z wydanych dotychczas po polsku części przygód Kitty. Połknęłam ją w jeden wieczór i tym razem nie czułam rozczarowania. Szybka akcja, kilka ciekawych wątków i próby poradzenia sobie z sobą samym i nowymi sytuacjami.
Jedno w tym tomie doprowadzało mnie do obłędu... Kiedy widziałam "Helou?" naprawdę musiałam policzyć do 10, zrobić sobie chwilę przerwy lub po prostu oderwać się od książki.

Jeśli szukasz lektury na jeden wieczór, bez specjalnie ambitnego przesłania, dla czystej rozrywki- polecam :)

Mirror_of_soul | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

"Mieszanie się w los ma swoje granice. Czasami trzeba po prostu pozwolić, żeby sprawy pobiegły własnym trybem."

"Wakacyjne noce Kitty" to już trzeci tom serii o Kitty Norville- wilkołaczki, która prowadzi audycję radiową dla stworzeń paranormalnych. Pisarką, która stworzyła ową serię jest Carrie Vaughn- amerykańska autorka, która tą serią zdobyła wielką popularność i wiele nagród.

Kitty po męczącym pobycie w Waszyngtonie postanawia udać się na urlop. Chce odpocząć od sławy, jak i swojej audycji. Swe "wakacje" spędza w odludnych górach w malutkim domku- z dala od ludzi, z dala od problemów... Poza jednym- musi napisać książkę o sobie, a jak na razie ma jedną pustą kartkę w edytorze.
Niestety jej "wakacje" zostają zburzone. Choć uciekła swym problemom- te przyszły do niej. Ktoś zostawia jej prezenty pod drzwiami w postaci martwych zwierząt, metalowych krzyży oraz różnych znakach z krwi. Na dodatek Cormac z Benem postanawiają ją odwiedzić nie bez powodu. Wilkołaczce na głowę zwala...

mój_diabeł_stróż | 2014-04-09
Przeczytana: 27 marca 2014

„Nie skazałabym nikogo na wieczność przy moim boku.”

Ze wszystkich trzech części o Kitty Norvile, prowadzącej Nocną Godzinę i wilkołaczki, właśnie trzecia część, czyli "Wakacyjne noce Kitty", najbardziej mi się podobała. Kitty postanowiła sobie odpocząć od Nocnej Godziny po ostatnich wydarzeniach. Jednak nie za bardzo jej to wychodzi, bo ludzie z miasteczka są wrogo do niej nastawieni. Jak nie celują jej lufą w łeb, to podrzucają martwe zwierzęta pod drzwi i krzyże. Ale z największym problemem i jednocześnie z pomocą przychodzą do niej niespodziewanie prawnik Kitty, Ben i Cormac. Ciekawy rozwój akcji, nie powiem. I miłosny trójkącik też się przewija...nie mogę się doczekać, a złapię 4 część w ręce!

Małgorzata1998 | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Jeśli lubisz książki o wampirach i innych nadnaturalnych stworzeniach nie polecam tej serii. Szczerze mówiąc nie mam nic dobrego do powiedzenia o obu tomach tej autorki. Czytając ta książkę miałam wrażenie, że jakaś nastolatka stwierdziła że napisze sobie książkę.Nie mam pojęcia dlaczego sięgnęłam po drugą część. Może miałam nadzieję, że autorka jakoś się wybroni. Bardzo się rozczarowałam.Historia beznadziejna, bohaterowie ledwo naszkicowani, nie zmusza do myślenia.Kiedy czytam książki takie jak ta zastanawiam się co za ludzie pracują w tych wydawnictwach. Porażka. Nie polecam.

Eilein | 2012-01-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobra książka, do miej więcej połowy byłam zachwycona. Jednak po zabiciu panny zwierzołak akcja potoczyła się zupełnie nie po mojej myśli, Kitty i Ben? Niee jakoś mi ta dwójka do siebie nie pasuje. Cormac w więzieniu? Trochę to dołujące gdy taka postać zostaje tak po prostu zamknięta na cztery lata. Nie wiem czy będzie dalszy ciąg przygód, ale na pewno sięgnę po tą książkę.

Helfy | 2014-07-29

Zdecydowanie nie podobało mi się zakończenie, ale to chyba jak większości. Mimo wszystko książka bardzo dobra :)

McDaa | 2016-01-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Znowu miło się czytało. Skupię się więc na wadach. Wątek romantic zupełnie nie w moim stylu - lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu bo 'tak jakoś wyszło'. Nawet widzę potencjał rozwinięcia takiego wstępu, ale nie podoba mi się i tak.
Wplecione różne wierzenia rdzennoamerykańskie. Tak jakoś bez przekonania. Jakby autorka coś przeczytała i chciała użyć, ale nie bardzo wiedziała jak.
I ogólnie w całej serii razi mnie mało realistyczne tło wydarzeń. Jakoś wątpię, czy gdyby nagle w naszym świecie ktoś ujawnił, że wilkołaki, wampiry itd. naprawdę istnieją to właśnie taka byłaby reakcja społeczna. :)