Chasing Magic

Okładka książki Chasing Magic Stacia Kane
Okładka książki Chasing Magic
Stacia Kane Wydawnictwo: RHP Cykl: Dolna Dzielnica (tom 5) fantasy, science fiction
Dolna Dzielnica (tom 5)
RHP
2012-06-26
2012-06-26
urban fantasy nieświęte duchy chess putnam magia ghost series

"Chasing Magic" zabiera nas ponownie do mrocznego i niebezpiecznego świata, w którym magia i uzależnienie splatają się w nieprzewidywalny sposób. Główna bohaterka, Chess Putnam, to bezwzględna i bezkompromisowa egzorcystka, która staje przed kolejnym wyzwaniem, które może przerosnąć jej możliwości.

Niestety, mimo ciekawego konceptu, "Chasing Magic" nie spełnia wszystkich oczekiwań. Narracja czasami jest chaotyczna i trudno jest utrzymać się w wydarzeniach, które przeplatają się w sposób niezgrabny. Wątki fabularne są niejednolite i trudno jest zidentyfikować główny cel i konflikt, co powoduje dezorientację czytelnika.

Postać Chess Putnam ma potencjał, ale niestety nie jest w pełni wykorzystana. Jej charakter jest niekonsekwentny, a jej decyzje często są irracjonalne i trudne do zrozumienia. Brakuje również głębi i rozwoju postaci, co sprawia, że trudno jest się z nimi utożsamić.

Pomimo tego, "Chasing Magic" posiada swoje mocne strony. Opisy świata przedstawionego są wciągające i atmosfera jest pełna tajemniczości. Autor stworzył interesujący i niekonwencjonalny świat, który może przyciągnąć miłośników mrocznych historii z elementami magii.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, "Chasing Magic" to powieść, która nie spełniła moich oczekiwań. Niektóre wątki są zbyt przewidywalne, a tempo narracji jest niestabilne, co utrudnia utrzymanie zainteresowania. Dodatkowo, brak konkretnego celu i silnego konfliktu sprawia, że fabuła nie rozwija się w satysfakcjonujący sposób.

Ocena 3/10 to wyraz mojego subiektywnego odbioru "Chasing Magic". Może przyciągnąć fanów mrocznej urban fantasy, ale osobiście polecam zwrócić uwagę na inne, bardziej satysfakcjonujące tytuły w tym gatunku.

Niestety, mimo ciekawego konceptu, "Chasing Magic" nie spełnia wszystkich...

Sytuacja odwrotna niż w poprzedniej części. Życie Chess wreszcie układa się bardzo dobrze. Związek z Terrible kwitnie nawet zabiera go ze sobą na ślub bliskiej jej osoby. Łączy dwa różne światy w których funkcjonuje od tak dawna, nawet jeżeli co niektórym osobom może się to nie podobać. Jest szczęśliwa.
Starszy Griffin jej zwierzchnik ale jednocześnie jej opiekun, człowiek którego traktowała wyjątkowo jak ojca, odwraca się od niej. Gdy dowiaduje się co zrobiła aby uratować człowieka którego kocha, traci do niej zaufanie. Owszem nie wydaje jej ale jest nią rozczarowany do tego stopnia, że nawet nie może spojrzeć jej w oczy.
I znowu wszystko się wali.

Starszy Griffin jej zwierzchnik ale jednocześnie jej opiekun, człowiek...

“Przeganiając ciemność” jest to już piąta część serii o kościelnej czarownicy. Tym razem jednak Cesaria została postawiona w najgorszej z możliwych sytuacji…

Mroczna magia coraz bardziej się rozprzestrzenia. Ludzie oszaleli. Giną, rozszarpani na kawałki. Dolna dzielnica spływa krwią niewinnych. Jednak aby tego mało Lex wynajmuje zabójcę, którego zadaniem jest zamordowanie Terrible. Chess stanie przed trudnymi wyborami i jeszcze trudniejszym zadaniem.

Autorka piąty tom utrzymuje na świetnym poziomie. Akcja rozgrywa się nieprzerwanie. Ciągle coś się dzieje, nie ma czasu na złapanie oddechu. Trzeba przyznać autorce, że posiada doskonałe pomysły na przygody bohaterów. Nie da się nudzić. Ciągle czymś nas zaskakuje.

Osobiście przyznam, że pomysł autorki na książkę jest genialny. Niesamowicie podoba mi się zobrazowanie jej. Oczywiście bohaterowie również są wspaniałymi postaciami. Ciągle mam wielką nadzieje iż autorka dokona jakiejś spektakularnej przemiany u Cesarii. Najbardziej jednak intryguje mnie wątek między Chess i Lex’em. Sytuacja między tymi dwojga jest napięta, naładowana pożądaniem. Jednak sam Lex jest bardzo tajemniczą postacią. Nic nie jest jasne. Jego uczucia są jedną wielką tajemnicą. Nie można również pominąć wątku miłosnego Terrible i Chess. Mimo, że autorka pozwoliła im na bycie razem, to jednak ciągle nie przestaje zaskakiwać i przyśpieszać nam bicie serca.

Gorąco polecam.

5 tom a cały czas trzyma poziom. Stale coś się dzieje, nie ma chwili wytchnienia. Akcja nie jest banalna, autorka ma świetne pomysły i potrafi je doskonale przedstawić. Uwielbiam czytać o ingrediencjach i czarach jakie odprawia Chess. A wątek z Terriblem nie przestaje przyspieszać mi pulsu. Pomimo, iż już są razem, autorka cały czas utrzymuje to niesamowite napięcie między nimi.

Powtórka kwiecień 2015

• Urban fantasy
  • Czekam na polskie wydanie!
  • English

Stacia Kane Chasing Magic Zobacz więcej