Kot Rabina. Tom 2: Malka Lwi Król

Tłumaczenie: Wojciech Nowicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kot Rabina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Post
Le Chat du Rabbin. Le Malka des lions
83-919142-7-5
komiks, Żydzi, judaizm
komiksy
Snoopy

Druga część serii o przygodach niesfornego, gadającego Kota, jego właściciela - Rabina i jego pięknej córki Zlabyi. Tym razem autorytet Rabina zostaje wystawiony na ciężką próbę w związku dyktandem z francuskiego wymaganym przez Radę Żydowską. Rabin musi wykazać się wiedzą językową, daleko wykraczającą poza standard algierskiej szkoły rabinackiej, którą - o dziwo, lepiej opanował jego Kot. Sytuacji Rabina nie ułatwia też długo zapowiadana wizyta jednego z najbarwniejszych członków jego rodziny, czyli kuzyna Malki i jego czworonożnego, futrzanego przyjaciela. Mówiąc dokładniej: Kuzyna Malki - Świętego Męża, wybitnego tresera lwów, który posiadł znajomość ich mowy oraz niepoprawnego kobieciarza i bon vivanta w jednej, chudej jak szczapa i brodatej osobie.

karla_6 | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Jest to jeden z dwóch tomów, jakie czytałam (niestety tylko te dwa pierwsze zdobylam, a bardzo chciałabym przeczytać całość).

Kot Rabina to pierwszy komiks, jaki przeczytałam.
To piękne i mądre dzieło przekonało mnie do takiej formy słowa pisanego.
Dużo w nim mądrości, przekazanej w oryginalny sposób, bo przez kota.

Tak jak tom pierwszy, tak samo druga część jest przepełniona humorem i cynizmem, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. W końcu narratorem jest kot. Niezwykły, to prawda, ale dalej jest to kot ze swoją wspaniałą kocią naturą...

Przemek Skoczyński | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 21 września 2014

Część pierwszą wypełnia w zasadzie tylko (albo "aż") genialny dialog kota z Rabinem, część druga jest już bliższa klasycznemu komiksowi, gdzie jest konkretna fabuła. Nadal jest mądrze i dowcipnie, ale jakby już NIE TO.

Czechożydek | 2017-01-15

Czegoś mi tu zabrakło. Niemniej jednak warto to przeczytać - koniecznie jednak po zapoznaniu się z pierwszym tomem.

Ugarte | 2016-09-19
Jamajka | 2016-03-24