Transmetropolitan #1: Powrót na ulicę

Tłumaczenie: Adam Biały
Cykl: Transmetropolitan (tom 1)
Wydawnictwo: Mandragora
Transmetropolitan, Vol. 1: Back on the Street
komiksy
Marcin Hychyc

Tutaj więc, zebrana w jednym schludnym zeszycie, jest pierwsza historia z sagi Transmetropolitan. Tutaj mamy miasto przepełnione każdym grzechem jaki można sobie wyobrazić i kilkoma, które wyobrażono za nas. Mamy tu Pająka Jeruzalem, dziwacznego, żałosnego łajdaka, który przeprowadzi was przez ten Babilon przyszłości. Mamy tu najwspanialszy, najczarniejszy humor i najczystszą nienawiść, oraz poczucie sprawiedliwości przecedzone przez zaciśnięte zęby. Jest tu też, tak niespodziewana i naturalna jak łzy striptizerki, mała cząstka zwykłej ludzkości.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

annie warhol | 2018-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2018

eee....... no raczej nie.

Edd | 2017-09-26
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Komiks znajdujący się w większości top list, a jednak tak słabo wypada w treści. Wizualnie trochę nadrabia, bo jest całkiem przyjemny. Można przejrzeć (opinia o całej serii)

PolishPopkulturę | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Niezłe. Zobaczymy, co będzie dalej.

Beremis | 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 24 listopada 2014

Pająk Jeruzalem - zakała społeczeństwa? Bez zasad, moralności, sumienia. Celnym komentarzem, ostrym słowem rozwali system? Na pewno wstrząśnie, opluje i rozgniecie butem. Marazm przesiąkniętego zgnilizną i znieczulicą miasta opadnie.
Czy miasto jest tak bardzo złe, gorsze od tego co znamy z historii, widzieliśmy i widzimy na co dzień? Nie, ma tylko nową scenerię.
Cyberpunk, anarchia i jazda bez trzymanki.
Do komiksu warto zajrzeć.