Mały Książę. Na podstawie książki Antoine`a de Saint Exupery`ego

Le Petit Prince
978-83-240-1256-5
komiksy
Snoopy

Niezwykła adaptacja powieści znanej i uwielbianej przez wszystkie pokolenia. Joann Sfar, nadając Małemu Księciu formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nową interpretację książki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniając jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w klasycznym przekładzie Jana Szwykowskiego). Rysunki Sfara pozwalają na nowo odkryć poezję, emocje i symbolikę klasycznej...

Niezwykła adaptacja powieści znanej i uwielbianej przez wszystkie pokolenia.
Joann Sfar, nadając Małemu Księciu formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nową interpretację książki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniając jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w klasycznym przekładzie Jana Szwykowskiego). Rysunki Sfara pozwalają na nowo odkryć poezję, emocje i symbolikę klasycznej opowieści.

`Sfar daje wszystkim nowe spojrzenie na ważne dzieło, na część dzieciństwa, która go nie opuściła.`
La Croix

`Joann Sfar, od dziesięciu lat niezrównany autor komiksów, swoją adaptacją Małego Księcia Saint-Exupéry'ego stworzył jedną z najlepszych realizacji graficznych w swoim dorobku.`
La Liberte

`Aby zdystansować się od ilustracji w książce, Sfar postanowił pokazać narratora, nigdy nie narysowanego w powieści. Pod gwiazdami Saint-Exupéry i Mały Książę rozmawiają o rzeczach najważniejszych, niewidocznych dla oczu.`
Tribune de Genéve

`Doskonale udało mu się zastąpić rysunki Saint-Exupéry'ego i przywrócić oraz uszlachetnić poezję i melancholię tekstu. Stworzył album pełen zaskakująco spójnych z oryginałem rysunków. Nawet ogromne, mangowe oczy, jakimi obdarzył głównego bohatera, nie dziwią.`
Livres Hebdo

`Sfar ze swoją ogromną subtelnością i uwodzicielska mistrzyni kolorów Brigitte Findakly nie tworzą kolejnej adaptacji wielkiego klasyka (to co najmniej niebezpieczne przedsięwzięcie), ale składają hołd książce, która - jak wyznaje Sfar - pomogła mu w tworzeniu samego siebie. W rezultacie otrzymaliśmy album, który spodoba się wszystkim młodym od 7 do 77 lat.`
Le Monde

Arthaniel | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Świetna komiksowa adaptacja mojej ulubionej lektury szkolnej. Nie ma tu nic, czego nie byłoby w oryginale (no, może prócz początkowej sceny, w której Pilot rozmawia z dymem papierosowym, ale to tylko Sfara poniosła wyobraźnia :P), więc dzieło Exuperego zachowało swoją magię i niepowtarzalny klimat. Zachwyciły mnie też projekty postaci, zwłaszcza to, w jaki sposób Sfar sportretował Różę - ma w sobie coś z kobiety fatalnej. Na koniec dodam jeszcze, że to niezwykłe, jak człowiek z biegiem lat zaczyna inaczej interpretować "Małego Księcia". Na starość ta historia wydaje się naprawdę przerażająca. Lektura przypomniała mi, jak bardzo nie lubię być dorosłym.

Przemek Skoczyński | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

Niskie oceny tłumaczę faktem, że komiks wpadł w ręce czytelników średnio zainteresowanych tą formą sztuki, a raczej czujących sympatię do pierwowzoru. Kreska Sfara jest bardzo charakterystyczna, lecz te poszarpane rysunki mają swoją (całkiem pokaźną) rzeszę zwolenników i na pewno nie mogły zaskoczyć nikogo, kto czytał wczesniej "Wampira" czy "Kota Rabina". Dalekie to od klasycznego, disneyowskiego kanonu "piękna", ale to dobrze - wystarczy tego kiczu wokoło. Liczyłem na trochę luźniejszą interpretację, a z drugiej strony siła tej pozycji wynika głównie z siły oryginału. Udana pozycja, nawet się w pewnej chwili wzruszyłem.

ina3 | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Cena nie adekwatna do zawartości.
Pismo w komiksie jest trudne do odczytania. Teksty w dymkach, są za długie jak na komiks. Trudny język. Nieciekawe kolory i rysunki. Cieszę się, że ją dostałam, bo gdybym ją kupiła byłabym jeszcze bardziej zawiedziona. Nie polecam nikomu.

Marta | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

Komiks na podstawie Małego Księcia. Książka wydana pięknie, duży format, twarda oprawa, kredowy papier. Dobrze odzwierciedla historię Małego Księcia, ale dla mnie niestety jest brzydka. Nie spodobały mi się ani obrazki ani styl pisania. Jednak książka warta oglądnięcia.

Aleksandra | 2016-07-17
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Cudowne ilustracje, róża rzuca na kolana.
Minus za czcionkę, czasem miałam kłopot z odszyfrowaniem.

Moridin | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Dawno nie czytałem Dodrze sobie było przypomnieć Książka naprawdę dobra warta przeczytania

Magda | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Bardzo ciekawa wersja tej wspaniałej powieści :)

Sfar ma kreskę, która mnie osobiście bardzo się podoba, co do reszty, to raczej zabawa z tekstem już nam znanym.

kasia | 2016-08-03
Przeczytana: sierpień 2016